İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Gate.io authenticator Kodu Unuttum [ÇÖZÜLDÜ]

Gate.io borsası yatırımcı hesapları güvenliğini üst seviyelere çıkartmak için iki faktörlü (2FA) doğrulamanın kullanılmasını tavsiye ediyor. Gate.io için 2FA doğrulama yöntemlerinden biri olan Google Authenticator en güvenli giriş yöntemi olarak kullanılıyor.

Google Authenticator kodları özellikle telefon değişiklikleri sonrasında oldukça baş ağrıtabiliyor. Bunun en büyük sebebi telefon aktarma uygulamalarının Apple’ın aktarma programı dahil güvenlik amacı ile Authenticator verilerini aktarmamasıdır. Bu durumda herhangi bir kripto para borsasında Authenticator kurulumu yaptıysanız hesabınızı kullanmak için öncelikle kod istemini pasif hale getirmeniz gerekecektir.

Gate.io Google Authenticator zorunlu mu?

Gate borsası mutlaka 2FA doğrulama istediğinden bu uygulama zorunlu diyebiliriz. Ancak farklı bir doğrulama yöntemi seçerseniz Authenticator kullanmanıza gerek kalmaz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bu yazımızda Gate.io Authenticator kaldırma/iptal etme konusundan bahsedeceğiz. Oldukça kısa sürede hesap erişiminizi geri alacaksınız.

Gate.io Google Authenticator Nasıl Kullanılır?

Google Authenticator ve Gate Authenticator, Gate.io için yalnızca iki geçerli kimlik doğrulayıcıdır. Telefonunuzdaki QR kodunu tarayın veya indirmek için uygulama mağazanızda arayın. Kurulumdan sonra uygulamayı açın.

 • Gate.io kullanıcı adınızı ve anahtarınızı girin. Ardından “Devam” ı tıklayın.
 • Anahtarı kopyalamak için Gate.io mobil uygulamasını açın ve sol üstteki profil simgesine tıklayın. “Güvenlik Merkezi” – “Google/Gate Authenticator (doğrulanmadı)” – “Anahtarı Kopyala”ya gidin.
 • Anahtarı girdikten ve “Devam”a tıkladıktan sonra, telefon ekranınızda 6 haneli bir kod göreceksiniz. Bu kod tek seferlik bir doğrulama kodudur.
 • Gate.io mobil uygulamasını tekrar açın ve sol üstteki profil simgesine tıklayın. “Güvenlik Merkezi” – ” Google/Gate Authenticator (doğrulanmadı)” seçeneğine gidin. Kodu, e-posta doğrulama kodunu ve fon şifrenizi girin ve onaylayın.

Gate.io borsasına erişiminiz varken Google/Gate kimlik doğrulama kodunu almakta sorun yaşamadığınızda, hesabınıza giriş yapabilir ve Kimlik Doğrulayıcıyı devre dışı bırakmak için Gate.io web sitesinde veya uygulamasında “güvenlik merkezi”ne gidebilirsiniz.

Gate.io Google Authenticator Nasıl Sıfırlanır?

Eğer telefonunuzu kaybettiyseniz yada yanlışlıkla uygulamayı sildiyseniz aşağıdaki adımları uygulayarak hesap erişiminizi geri alabilirsiniz.

Google/Gate kimlik doğrulama kodunu alamadığınız için Authenticator’ı kaldırdığınız durumlarda aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekmektedir.

 • Gate.io kullanıcı adınızı (veya kimliğinizi),
 • E-posta adresiniz,
 • Yasal adınız,
 • Kayıtlı olduğunuz şehri,
 • En son ticaret yaptığınız para birimlerinin adları,
 • Kimliğinizi tutarken çekilmiş bir fotoğrafınız,
 • Gate.io kullanıcı adınızı içeren bir kağıt parçası (kağıt notta ayrıca yaşadığınız sorunun bir açıklaması, hesabınıza bağlı telefon numarası, ve bu kağıt notun yazıldığı zaman).

Gate.io web sitesinde bir destek talebi gönderebilir veya yukarıda belirtilen bilgi ve materyalleri içeren bir e-postayı support@mail.gate.io adresine gönderebilirsiniz.

Kullanıcı adınız yada herhangi bir bilgide eksik olması çok büyük bir sorun teşkil etmeyecektir. Önemli olan nokta bilgilerin büyük bir çoğunluğunun doğru olması gerekliliğidir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

NanoByte, kripto-cüzdanları e-para, kredi kartları, sigorta ve diğer yatırımlar gibi FIAT ürünleriyle uyumlu hale getirerek kripto para birimini geleneksel/geleneksel para birimi sistemine bağlamayı amaçlamaktadır....

Kripto Para

Gate.io Startup listelemesine eklenen ASTO Coin hakkında merak edilenleri sizler için derliyoruz. Altered State Machine (ASTO), Dinamik NFT’ler tarafından desteklenen yapay zeka için Merkezi...

Kripto Para

Web 2.0’a elveda deyin ve web 3.0 ile geleceğe girin. Web’i tamamen yeni bir bakış açısıyla keşfetmenizi sağlayan yerleşik kripto özellikleri içeren tamamen sürükleyici...

Kripto Para

Black Stallion, çeşitli zırhlı savaş araçları ve uçakların yanı sıra ek silahlarla (örneğin Drone’lar) dolu bir oyun evrenidir. MBG evreninde, taret gibi tank parçaları, tankın...