İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Gboard – Telefon Klavyesi Çıkmıyor [ÇÖZÜLDÜ]

Android kullanıcılarının varsayılan klavye uygulaması olan Gboard son zamanlarda bazı sorunlarla gündeme geldi. Kullanıcıların “telefon klavyesi çıkmıyor” şeklinde şikayetlerde bulunduğu uygulama ile ilgili bu yazımızda belirtilen adımları takip ederek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Sorun temel olarak Gboard uygulamasının 17 Aralık 2019 güncellemesinden kaynaklanıyor. Bazı cihazlarda telefon klavyesinin açılmaması veya çıkmaması sorunlarına sebep olan bu güncelleme, Gboard uygulamasının kapanmasına sebep oluyor.

Eğer Gboard uygulamasını yakın zamanda güncellediyseniz ve klavyeniz gerektiği gibi çalışmıyorsa aşağıdaki adımları takip edin:

  • Telefonunuzda Ayarlar’a gidin.
  • Sistem>Diller ve giriş>Sanal klavye yolunu izleyin.
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden “Klavyeleri yönet”i seçin.
  • Kapalı durumda olan “Gboard”u aktif hale getirin.

Bu adımlarla birlikte güncellemeden kaynaklanan telefon klavyesinin çıkmaması hatası düzelmiş olacaktır. Ancak sorun hala devam ediyorsa aşağıdaki adımları deneyin.

  • Telefonunuzda aşağıdaki yolu izleyin.
  • Ayarlar>Uygulamalar ve bildirimler>Gboard (uygulama listesinden Gboard uygulamasını bulun)>Depolama
  • Sonrasında “Önbelleği Temizle” ve “Depolama Alanını Temizle” seçeneklerini uygulayın.
  • Telefonunuzu yeniden başlatın ve telefonunuzun klavyesini kullanmayı deneyin.
  • Bu yöntem çoğu cihaz için başarılı bir sonuç vermektedir.

Bu yöntemler güncelleme sonucu ortaya çıkan klavye sorunlarına karşı işe yarasa da, klavye çıkmama sorunu farklı sebeplerden de ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayı Gboard uygulamasının güncel versiyonuna sahip olduğunuza emin olun. Güncelleme sonucu ortaya çıkan hatalar sadece bazı markalara ait cihazlarda tespit edilmektedir. Bundan dolayı her klavye hatası güncelleme ile alakalı değildir.

Gboard - Google Klavye
Gboard - Google Klavye
Developer: Google LLC
Price: Free

Eğer yukarıdaki adımlara rağmen klavye açılmıyorsa farklı bir klavye uygulaması kullanmayı deneyebilirsiniz. Microsoft tarafından geliştirilen üçüncü parti klavye uygulaması olan SwiftKey, Google Play üzerinde Gboard’dan sonra en fazla indirilen klavye uygulaması olarak öne çıkmaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

SwiftKey uygulamasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Microsoft SwiftKey Klavye
Microsoft SwiftKey Klavye
Developer: SwiftKey
Price: Free

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar