İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Gmail Tüm Mailleri Okundu Olarak İşaretleme | Çözüm

İnternet dünyasına girdiğimiz ilk günden itibaren sitelerin ve uygulamaların hepsine mail adreslerimizi kullanarak kayıt oluyoruz. Kayıt olurken site ve uygulamalardan gelen bildirim maillerini kabul ettiğimiz için her gün e-posta hesabımıza yüzlerce bildirim, güncelleme yada bilgilendirme mailleri geliyor. Gereksiz maillerin hepsini aynı anda nasıl okundu olarak işaretleyebiliriz?

Mail kutumuzu bir iki hafta kontrol etmediğimizde kayıt olduğumuz uygulama sayısı ve sosyal medya hesaplarına göre binlerce mail birikebiliyor. Bu durumda bu gereksiz mailler tek tek okumak yada silmek yerine hepsini aynı anda okundu olarak işaretleyebilirsiniz.

Gmail Tüm Mailleri Okundu Olarak İşaretleme

Gmail tümünü okundu olarak işaretleme seçeneği sayesinde binlerce maili saniyeler içerisinde okundu olarak seçip mail kutumuzu rahatlatabiliriz.

Gmail tümünü okundu yapma:

  1. Gmail hesabınıza giriş yapın.
  2. Gmail arama barına is:unread yazıp aratın.
  3. Sadece okunmayan postalarınız filtrelenecektir.
  4. Sol kutucuktan Tümü seçeneğini seçin. Hemen yan kısma menü açılacaktır.
  5. Son olarak Okundu Olarak İşaretle seçeneğine tıklayın.

Bu (4. ve 5. maddedeki) işlemi hızlıca maillerinizin tamamı okundu olarak işaretlenene kadar yapabilirsiniz. Arama çubuğunda is:unread yazdığından her seferinde okunmayan postalar otomatik olarak gelecektir.

Gmail tüm mailleri okundu olarak işaretleme Android ve iOS (iPhone) işletim sistemlerinde de yapılmaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Gmail hesabınızı Outlook programında kullanıyorsanız ve maillerin tümünü okundu olarak işaretlemek istiyorsanız Gelen Kutusu üstüne sağ tuş ile tıklayıp açılan menüden Tümünü Okundu Olarak İşaretle seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Tüm mailleri okundu olarak işaretleme işleminde aklınıza takılan kısımları bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Birine Twitter bağlantısı göndermek zorunda kalmadan, videoyu paylaşabilmeniz için Twitter’dan video kaydetmenin mümkün olup olmadığı bu yazımızda açıklıyoruz. Twitter video indir yada kaydet seçeneğini...

Çözüm

Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz online alışveriş sitelerinden bir tanesi Sahibinden.com’dur. Uygulamanın oldukça gelişmiş olması bazı kullanıcılara karmaşık geldiğinden ayarların yapılandırılması noktasında sorunlar yaşayan...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...