İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

GMT Coin Nedir? | Green Metaverse Token Nedir? | GMT Yorum

STEPN, dahili Game-Fi ve Social-Fi öğelerine sahip bir Web3 yaşam tarzı uygulamasıdır.

STEPN, çoğu insan için temel bir günlük aktivite etrafında inşa edilmiştir. Solana Ignition Hackathon 2021’de 500’den fazla proje arasında 4. sırada bitirerek, işleyen bir taşı&kazan konseptini etkin bir şekilde hayata geçiren ilk projedir.

Kullanıcılar kendilerini Sneakers şeklinde NFT’lerle donatıyor. Yürüyerek, koşarak veya dışarıda koşarak, kullanıcılar oyun içinde kullanılabilecek veya kâr için nakde çevrilebilecek oyun para birimi kazanıyorlar.

Game-Fi ile STEPN, milyonlarca insanı daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmeyi, iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi ve halkı Web 3.0’a bağlamayı amaçlarken, aynı anda, kullanıcı tarafından oluşturulan Web 3.0 içeriğini destekleyen uzun ömürlü bir platform oluşturmak için Sosyal-Fi yönüne bağlı kalır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

STEPN Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Başlamak için kullanıcıların STEPN uygulamasını indirmesi gerekir.

 1. STEPN uygulamasını indirin: Uygulamayı linktr.ee/stepnofficial adresinden indirin.
 2. STEPN’e kaydolun: İlgili cihazınızdaki uygulamaya eriştikten sonra, e-posta adresinizle STEPN’e kaydolabileceksiniz. Uygulamaya girmek için girmeniz gereken bir doğrulama kodu alacaksınız
 3. Yeni bir Cüzdan oluşturun: Ekranın sağ üst köşesindeki Cüzdan simgesine tıklayın. Uygulama, 12 kelimelik bir gizli ifade oluşturacaktır. Bu, uygulamayı kaldırırsanız veya şifrenizi unutursanız Cüzdanınızı kurtarmak için kullanılacaktır. Önemli – Bu ifadeyi not edin ve güvenli bir yere kaydedin (Fiziksel olarak yazın ve yalnızca sizin erişebileceğiniz bir yerde saklayın.)
 4. SOL’yi uygulama içi Cüzdanınıza aktarın: Marketplace’te NFT Spor Ayakkabı satın almak için SOL’u uygulama içi cüzdana aktarın ve her zaman bir miktar SOL’yi Cüzdan hesabınızda gaz olarak tutun.
 5. Bir Sneaker satın alın: Uygulama içi Marketplace’e gidin ve bir Sneaker seçin! Tercihinize göre bir Sneaker türü aramak için Filtre aracını kullanabilirsiniz. Satın alma için yeterli SOL’ye sahip olduğunuzdan emin olun.

Tebrikler! Hepiniz hazırsınız. Bir Sneaker satın aldıktan sonra her 6 saatte bir %25 oranında enerji yenilenecektir. (AEDT Saati 00:00, 06:00, 12:00, 18:00’de Sabitlenir) İlkinden hemen sonra STEPN yolculuğunuza başlayabilirsiniz. %25 enerji geri kazanımı sağlar.

GMT Oyun Modları Nelerdir?

Oyun modlarının işyeyişi ve oyun modlarında nasıl GMT token kazanılacağı kullanıcılar tarafından merak edilen konular arasındadır. Uygulama içindeki oyun modlarını ve gelir elde etmek için yapılması gerekenleri birlikte inceleyelim.

Solo Mod

Solo Modunda, kullanıcılar hareket ederek jeton kazanmak için NFT Sneakers ile donatılmıştır. Yeşil Satoshi Jetonları ( GST ) kazanmak için enerji gereklidir. Her 1 Enerji, 5 dakikalık hareket et&kazan hareketi ve YALNIZCA kullanıcılar bir NFT Sneaker aldıktan sonra yenilenmeye başlayan Enerjiye eşittir. Başlamak için, kullanıcılar istedikleri bir Sneaker’ı seçip Başlat’a basmalıdır. Kullanıcılar, ekranın üst kısmında Yürüme veya Koşma durumunu gösteren bir durum görecektir.

Moonwalking: Bu, uygulama zayıf bir GPS/internet sinyali algılarsa veya kullanıcı organik olarak hareket etmiyorsa (köpeğe, elektronik bir scooter üzerine bağlandıysa) gösterilecektir. Moonwalking sırasında hiçbir GST kazanılmaz ve kullanıcılar duruma bağlı olarak Enerji kaybedebilir/kaybetmeyebilir.

GPS Sinyali: Beyaz – GPS Yok; Kırmızı – Zayıf GPS; Yeşil – Güçlü GPS.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Sıfır Enerjiniz varsa jeton kazancı olmayacağından, hareket etmeden önce daima Enerjiniz olduğundan emin olun.

GST/GMT, 4 ana faktöre bağlı olarak hareketin her dakikası için ödenecektir:

 1. Sneaker Tipi: Her Sneaker için Temel GST getirileri farklıdır. Her Sneaker tipinin ayrı ayrı dökümü için Sneaker Nitelikleri bölümüne bakın.
 2. Sneaker’ın Verimlilik Niteliği: Verimlilik ne kadar yüksek olursa, dakika başına o kadar fazla GST kazanılır. Kullanıcılar SADECE 0. Seviyeden 29. Seviyeye kadar GST kazanabilir. 30. Seviyede, kullanıcılar GST kazanmaya devam etmeyi veya GMT kazanmaya geçmeyi seçebilirler. Kullanıcılar bu iki kazanç modu arasında serbestçe geçiş yapabilir.
 3. Sneaker’s Comfort Niteliği: Konfor ne kadar yüksek olursa, dakika başına o kadar fazla GMT kazanılır. Kullanıcılar Seviye 30’da GST ve GMT kazanma arasında seçim yapma seçeneğine sahip olacaklar . Kullanıcılar bu iki kazanç modu arasında serbestçe geçiş yapabilir.
 4. Hareket Hızı: Kazançları en üst düzeye çıkarmak için kullanıcılar, ilgili Sneaker’larının optimum hız aralığında kalmalıdır. Bir kullanıcı bu aralığın altına veya üstüne düştüğünde, optimum aralıktan hız farklılığına bağlı olarak kazancı %90’a kadar düşecektir.

Enerji tükendiğinde, kullanıcılar jeton kazanmayı bırakır. Ya hareketlerini izlemeye devam etmeyi seçebilirler ya da Durdur düğmesini kısaca basılı tutarak Solo Modundan manuel olarak çıkabilirler.

Gizemli kutu: Gizemli Kutu, Solo Modunda hareket ederken rastgele düşen bir ganimet kutusudur. GST, Mücevher (Seviye 1 – 3) içerebilir veya hiçbir şey içerebilir. Kullanıcılar Günlük GST Sınırına ulaşırsa GST, Gizemli Kutudan alınmayacaktır. Her kullanıcının 4 Mystery Box yuvası vardır.

Mystery Box, Sneakers ile aynı 5 kalite çeşidine sahiptir. Gizemli Kutu alındıktan sonra kutunun açılması beklemeyi gerektirir ve geri sayım otomatik olarak başlar. Geri sayım bittiğinde, açabilecekler. Gizemli Kutu geri sayım süresi kalitesiyle orantılı olarak artar.

Maraton Modu (Geliştirme Aşamasında)

Maraton Modunda, kullanıcıların başlamadan en az 24 saat önce Maraton Sekmesi altında kayıt olmaları gerekir. Hem Haftalık Maratonlar hem de Aylık Maratonlar olacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.
 1. Haftalık Maraton: Bu Maratonlar haftalık olarak düzenlenir ve tüm hafta boyunca sürer. Kullanıcılar 2.5km, 5km veya 7.5km Maratonlara katılmayı seçebilir, ancak aynı anda yalnızca bir Maratona katılabilir.
 2. Aylık Maraton: Bu Maratonlar aylık olarak yapılır ve tüm ay boyunca sürer. Kullanıcılar 5km, 10km veya 15km Maratonlara katılmayı seçebilir, ancak aynı anda yalnızca bir Maratona katılabilir.

Yalnızca başarıyla kaydolan kullanıcılar, Görev Günlüğünde (Geliştirme Aşamasında) bir bildirim alacaktır. Kullanıcılar, ilerlemelerini takip etmek için Hedef Belirle işlevini kullanabilir. Öngörülen koşu mesafesi tamamlandığında, kullanıcılara Maratonun tamamlandığı Görev Günlüğü aracılığıyla bildirilecektir . Kullanıcılar, Maraton bitene kadar Spor Ayakkabılarını tamir edemeyecekler.

Kayıt Ücreti (Geliştirme Aşamasında)

Kullanıcıların taahhütlerini sağlamak için, kayıt sırasında Maraton tamamlandıktan sonra iade edilecek bir ücret alınır. Maratonu zaman çerçevesi içinde tamamlayamayan katılımcıların ücretleri bir araya getirilecek ve Liderlik Tablosu ödüllerine dahil edilecektir.

Lider Tablosu: Maraton katılımcıları puanlar kullanılarak sıralanır. Puanlar, kullanıcıların koşu hızına ve Sneaker’ın Niteliklerine göre hesaplanır.

Ödüller (Geliştirme Aşamasında)

 1. Haftalık/aylık Maraton için Liderler Tablosunda en yüksek yüzdeye sahip olanlar, GST/GMT ödülleri ve Altın NFT Rozeti (TBD) alacak
 2. Haftalık/aylık Maraton için Liderler Tablosunda en yüksek yüzdeye sahip olanlar, GMT ödülleri ve Gümüş NFT Rozeti (TBD) alacak
 3. Haftalık/aylık Maraton için Liderler Tablosunda en yüksek yüzdeye sahip olanlar, GST ödülleri ve Bronz NFT Rozeti (TBD) alacak
 4. Tüm Maraton katılımcıları bir NFT Katılım Rozeti alacaklardır.

Arka Plan Modu

STEPN uygulaması aktif olarak kullanılmadığı sürece kullanıcılar GST kazanmaya devam edebilecektir. Kullanıcı uygulamada bir Spor Ayakkabısı tuttuğu sürece, Arka Plan Modu, adımları doğrudan mobil cihazlarının Sağlık Verileri uygulamasından sayar ve günlük 3.000 adımla sınırlandırılır. Bu kazançlar sabittir (Verimlilik veya diğer bonuslardan etkilenmez) ve günlük GST Tavanına eklenmez. Kullanıcılar, Arka Plan Modu aracılığıyla kazanç elde ederken Dayanıklılık veya Enerji maliyetlerine maruz kalmazlar.

GMT Coin Nedir?

GMT, Token Generation Event’de basıldı ve toplam 6.000.000.000 jeton basıldı. GMT token aşağıdaki işlemler için kullanılmaktadır.

 • Yönetim katılımı
 • Alıcı seçeneği oylama
 • Spor ayakkabı özelleştirme
 • Seviye 28 – 30 Sneaker tesviye
 • Nadir – Efsanevi Sneaker Ayakkabı Darphanesi
 • Seviye 4 – 9 Mücevher yükseltmesi
 • Sneaker Özelliklerini Sıfırla

Toplam GMT’nin %30’u, Taşı&Kazan ve Yönetişim katılımı yoluyla kullanıcılara dağıtılacaktır. %30 Ekosistem fonunun büyük bir kısmı, eşantiyonları ve Forever Online Marathon Offers (FOMO) gibi topluluk etkinliklerini yürütmek için kullanılacak.

GMT Coin Nasıl Alınır?

GMT coin satın almak ve yatırım yapmak için Üye OL → Binance.com

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...