İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Golden Ratio Face nedir? Nasıl kullanılır?

Araştırmacılar, simetrik bir yüze ve yüz özelliklerine sahip insanlara daha fazla ilgi duyulduğunu bilimsel olarak kanıtladılar. Ayrıca insanların fiziksel güzelliği algısının Altın oranla yakından ilişkili olduğunu keşfettiler. Altın güzellik oranı insan yüzünün yapısındaki mesafeleri hesaplayarak bazı oranlara erişmenizi sağlıyor.

Golden Ratio Face Nedir?

Golden Ratio Face, birinin güzelliğini hesaplamak için yüz simetrisi, yüz yapısı ve altın oranını kullanıyor.  Simetrik bir yüz genellikle potansiyel arkadaşlarımız için sağlıklı ve güçlü olduğumuzu gösterir. Yüz özelliklerinizin ve yüz yapınızın ne kadar simetrik olduğunu ve bir çok metriği hesaplamak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Golden Ratio Face Nasıl Kullanılır?

Golden Ratio Face uygulamasında doğru sonuçları elde etmek için aydınlık bir ortamda düz bir arka plan kullanmanız gerekiyor. Daha sonra saçlarımızı geriye atarak yüz hatlarımızın tam olarak belli olmasını sağlamalıyız. Son olarak doğrudan kameraya bakarak gülümsemeden, başınızı yanlara ve aşağı yukarı doğru hareket ettirin. Böylece Golden Ratio Face değerlendirmesini elde edebilirsiniz. Eski ve karmaşık ortamda çekilmiş fotoğraflarda uygulama “tekrar deneyin” hatası vermektedir.

 • Fotoğraf çekin veya galeriden yükleyin
 • Otomatik yüzünüzü tarayın
 • Golden Ratio Face puanınızı alın
 • Arkadaşlarınızla Paylaşın

Golden Ratio Face Uygulamasının Avantajları

 • Profil resminizi seçmek için Golden Ratio Face uygulamasını kullanabilirsiniz
 • Badoo, Tinder ve diğer tanışma uygulamaları için en iyi fotoğraflarınızı belirleyebilirsiniz
 • Oyunculuk ve manken gösterileriniz için en iyi kapak fotoğraflarını seçebilirsiniz
 • Makyaj oranınızı Golden Ratio Face ile birlikte geliştirebilirsiniz
 • Modaya daha az güvenin ve yüz görünümüne odaklanın

Golden Ratio Face Makyaja nasıl yardımcı olabilir?

Uygulama içerisindeki Golden Ratio Mask (altın oran maskesi), makyajınızı en iyi şekilde uygulayabilmeniz için yararlı bir araç olabilecek yüz oranlarındaki bilimsel veya matematiksel bir orandır!

 • Allık, eyeliner, ruj ve kapatıcı gibi makyaj yüzünüzdeki kontur çizgilerini değiştirmek için kullanılabilir; bu da sadece diğer insanlara değil aynı zamanda Golden Ratio Face uygulamasında da görünüşün puanınızı artırabilir.
 • Profesyoneller ve makyaj uygulamalarından yardım alabilir ve sonuçları bu uygulamada test edebilirsiniz.

Golden Ratio Face’in yalnızca yüzünüzün geometrisini dikkate aldığını ve teninizi, cilt tonunu, modayı, giysileri, gözlükleri veya saç stilini dikkate almadığını söylemek gerekiyor. Bu anlamda, Golden Ratio Face tarafsızdır. Bazı insanların güzellik algılarında cildin pürüzsüzlüğünü göz önünde bulun durabileceğinden, bu dikkate almadığımız ayrı bir kriterdir.

Uygulama geliştiricilerinden önemli bir not: 

Advertisement. Scroll to continue reading.

[infobox color=”#dd3333″]Golden Ratio Face’in bir eğlence uygulaması olduğunu ve bilime dayanmasına rağmen, Golden Ratio Face’in her şeyden önce eğlenceli olması gerektiğini unutmamalısınız. Bu uygulamayı diğer insanlara kabadayılık etmek için kullanmayın ve ayrıca Golden Ratio Face’de istediğinizden daha düşük puan aldığınız için depresyona girmeyin.[/infobox]

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar