İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Google arama geçmişini tamamen silme | Dikkat!

Google arama geçmişini tamamen nasıl silerim? Google platformu her gün milyarlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Google üzerinde yaptığımız aramaları bilgisayarı kullanan diğer kişilerin görmemesi için zaman zaman tarayıcı geçmişini siliyoruz. Kullanıcıların çoğu bu şekilde Google arama geçmişinin tarayıcı üzerinden tamamen silindiğini düşünüyorlar. Ancak durum tam olarak böyle olmuyor.

Dikkat Google arama geçmişiniz hala kayıt altında olabilir! Google arama geçmişiniz bilgisayarda açık konumda bulunan Gmail hesabınızda kayıt altına alınmaktadır. Daha doğrusu Google bünyesindeki tüm platformlar aynı kayıt işlemini kulanıyor. Youtube önerilen videolar nasıl geliyor zannediyorsunuz.

Youtube üzerinde bir kaç video izledikten sonra tarayıcıdan geçmişi silin daha sonra gmail adresinizden çıkış yapıp tekrar girin ve Youtube arama çubuğuna dokunun son aramanızı burada göreceksiniz. Tüm bu arama geçmişleri Google profilinizde kayıt altına alınıyor.

Peki Google ve Youtube arama geçmişi tamamen nasıl siliniyor? Google ve Youtube arama geçmişini kaydetmemesi içi ne yapılması gerekiyor?

Advertisement. Scroll to continue reading.

Google arama geçmişini tamamen silme nasıl oluyor?

→ Gmail hesabınıza giriş yapın

→ Google.com adresini açın ve sağ köşede adınızın baş harfine dokunun

→ Açılan ekranda Google Hesabı seçeneğine tıklayın

→ Karşımıza Google Hesabımızdaki tüm uygulamaların bulunduğu ekran gelecektir. Bu ekranda sağ bölümden İçeriğinizi kontrol edin seçeneğini seçin

→ Açılan sayfayı aşağıya sürükleyin ve Etkinliğini incele seçeneğine giriş yapın

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

 

→ Açılan sayfa sizi çok şaşırtabilir bu güne kadar yaptığınız tüm google aramaları, izlediğiniz tüm youtube videoları, google üzerinden girdiğiniz tüm internet siteleri, google üzerinden yaptığınız tüm sesli aramalar ve daha fazlasının bu ekranda kayıt altında olduğunu göreceksiniz. Aslında google arama geçmişinizi asla tamamen silmemiş ve bu kısımda kayıt altına almıştır.

→ Google arama geçmişinizi tamamen silmek için bu ekranda sağ kısımda bulunan seçeneklerden " Etkinlik silme ölçütü " seçeneğini seçerek karşımıza gelen ekranda tarih aralığını seçmemiz ve SİL dememiz yeterli olacaktır. Google üzerinde bu güne kadar google hesabımız tarafından kayıt altına alınan tüm veriler silinecektir. 

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

Google aramaları tamamen nasıl siliniyor? Youtube aramaları tamamen nasıl siliniyor? Google verileri tamamen silemiyorum sebebi nedir? Youtube önerilen videolar nasıl kaldırılır? Yotube arama geçmişini tamamen nasıl kaldırırım? Google verileri tamamen silmek mümkün mü? Youtube aramaları tamamen nasıl silerim?

 

 

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar