İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Healthpass Nedir? Nasıl Kullanılır?

Healthpass adıyla dünyada çıkarılan uygulama, uluslararası olarak insanların sağlık açısından sahip oldukları aşıları, testleri ve çeşitli bağışıklık durumlarını gösteren bir sistemdir. Kişiler, bu uygulamayı kullanarak çeşitli sertifikalarını global çapta geçerli ve resmi bir şekilde kayıtlı olarak tutabilecektir. Özelikle uluslararası seyahat içerisinde bu uygulama insanların rahatlıkla gerekli belgeleri anında kullanabilecekleri bir imkan sunmaktadır. Son dönemlerde özellikle Covid-19 hastalığının tüm dünyayı kasıp kavurmasıyla aşı ve bağışıklık durumu birçok ülkede önemli derecede takip edilmektedir.

Bu uygulama sayesinde kişiler Pandemi sonrası seyahatlerinde çok büyük rahatlıkla karşılaşacaklardır. Oldukları Covid-19 aşılarını ve gerekli bağışıklıklarını her ülkede geçerli bir şekilde belgeleyebileceklerdir. Özellikle Avrupa Birliği içerisindeki ülkelerde bu uygulama oldukça bütünleşmiş halde kullanılmaktadır.

Bu uygulamanın kullanılması doğal olarak tercihe bağlıdır. Özellikle Covid-19 üzerinde sağlık kayıtlarının çeşitli kişilerle kolay ve hızlı bir şekilde paylaşılmasını sağlamaktadır. Kişilere doğrudan pratik bir yol olarak sunulmaktadır. Bu sayede insanlar kendi bilgilerini gerekli durumlarda sağlık kuruluşları veyahut devletlerin gerekli mercilerine gösterebilecektir. Aynı zamanda kişiler, sağlık durumlarını resmi olarak dijital ortamlarda geçerli kılmış olacaklardır. 

Günümüzde verilen hizmetler arasında yalnızca resmi sağlık kuruluşları tarafından verilen belgeler bu uygulama içerisinde doğrulanabilmektedir. Bu kuruluşların da kendi anlaşmaları içerisinde uygulama ile iş birliği içerisinde olması gerekmektedir. Özellikle Covid-19 aşısı üzerinde bu belgeler yalnızca anlaşmalı devlet kuruluşlarıyla birlikte sisteme eklenebilmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Healthpass Özellikleri Nelerdir?

Healthpass uygulaması genellikle çeşitli mobil cihazlar ile kullanılabilmektedir. Kişiler herhangi bir akıllı telefona bu uygulamayı kolaylıkla indirip birkaç adımda hesabını aktif edebilmektedir. Aynı zamanda akıllı telefon kullanmayan kişiler de bu uygulamanın faydalarından çeşitli yollarla yararlanabilmektedir. Bir örnekle bunu açıklamak gerekirse, kişiler telefonları olmasa bile uygulamaya entegre ettikleri bilgileri basılı bir QR kodu ile her yerde kullanabilmektedir. Bu basılı şifre ile, gerekli yerlerde uygulama üzerinden kod okutularak inceleme yapılabilmektedir. Bir diğer yöntem ise özel şifreli cüzdanlarda bu bilgiler saklanabilmektedir. Dijital cüzdanlar son dönemlerde oldukça popüler olmuştur. Bir diğer kullanım yöntemi de bu cüzdanlara kaydolmuş bilgilerdir.

Healthpass Uygulaması Nasıl Kurulur?

Healthpass uygulaması mobil cihazlar için uygun uygulamadır. Birçok telefonda sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir. Yalnızca telefonların versiyonları uyumluysa, bu uygulama çok basit bir şekilde indirilebilir. Hem IOS işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerde aynı zamanda Android telefon ve tabletlerde uygulamalar hizmet vermektedir. Uygulama indirilmeye karar verildiğinde telefonun uygulama marketine giriş yapmak gerekmektedir. Daha sonrasında ise uygulama telefona indirilmelidir. Uygulamanın boyutu çok düşük değerde olduğu için dakikalar içerisinde inecektir. Daha sonrasında uygulama açılmalıdır ve istenilen bilgiler girilerek çok basit şekilde üye olunabilmektedir. Healthpass Turkey uygulaması da Türkiye içerisinde tüm vatandaşlara hizmet vermektedir. Bu hizmetler, dünyanın her yerinde geçerlidir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Birine Twitter bağlantısı göndermek zorunda kalmadan, videoyu paylaşabilmeniz için Twitter’dan video kaydetmenin mümkün olup olmadığı bu yazımızda açıklıyoruz. Twitter video indir yada kaydet seçeneğini...

Çözüm

Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz online alışveriş sitelerinden bir tanesi Sahibinden.com’dur. Uygulamanın oldukça gelişmiş olması bazı kullanıcılara karmaşık geldiğinden ayarların yapılandırılması noktasında sorunlar yaşayan...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...