İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

İnceleme

Hometech Alfa 10TB Tablet İncelemesi: Özellikleri

Hali hazırda içinde bulunduğumuz pandemi dönemi sebebiyle özellikle online eğitim amaçlı notebook ve tablet alımlarında ciddi bir artış söz konusu oldu. Özellikle “Eba için alınır mı?, Eba uygulamasını kaldırır mı?, Zoom uygulaması kaldırır mı?” gibi soruları çokça alıyoruz ve piyasada bulunan güncel ve stoklu ürünlerin incelemelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bu incelememizde ise kutusunun üzerinde bile “Eba için uyumludur.” ibaresi olan Hometech markasının en yeni tabletini incelemeye aldık. Genel olarak fiyat/performans ürünü olarak beğendiğimi en başta söyleyebilirim.

Hometech Alfa 10TB modeline baktığımızda cihaza güç veren işlemcimiz MediaTek Arm Cortex-A53 olarak karşımıza çıkıyor. Dört çekirdekli ve 2 GHz hızında çalışabilen bu işlemci grafik tarafında entegre olarak Arm Mali-G52 MC1 ile gelmekte. İşlemci ve entegre grafik performansı giriş-orta seviye arasında konumlanıyor diyebilirim. Online eğitim, ağır olmayan oyuınlar, dosya işleriniz için işlemciden yeterli bir güç alınıyor.

Hometech Alfa 10 TB modeli bu işlemciye destekçi olarak 4 GB RAM ve 64 GB depolama birimi ile geliyor. Günümüz şartlarında bu RAM ve depolama kapasitesinin özellikle bu fiyat bandı için oldukça yeterli olduğunu belirtmekte fayda var.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Tüm bunların yanında Hometech Alfa 10TB modeli 800×1200 piksel çözünürlük sağlıyor. Çözünürlük gözümüze düşük geliyor ancak yine bu fiyat bandında bir ürün için gayet yeterli. Aynı zamanda ekranımıza baktığımızda bizlere 178 derecelik açılardan dahi güzel renk sağlayan bir IPS panel var. Özellikle ekran başında uzun saatler geçiren insanlar için oldukça avantajlı bir durum. Eba için tablet arayan kişilerin cihazlarda aramaları gereken bir özellik diye düşünüyorum.

Son olarak Hometech Alfa 10TB modeli kutudan bir adet klavye ve kılıf ile çıkıyor. Kesinlikle Eba uzaktan eğitim için büyük bir avantaj…

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

HABER

Bilgisayar parçaları, bilgisayar kasasının bütününü oluşturan bileşenlerden oluşmaktadır. İhtiyacı doğru karşılamak için birlikte stabil çalışabilen bilgisayar bileşenlerini seçmek oldukça önemlidir. CPU, anakart, bilgisayar kasası,...

İnceleme

Pandemi koşullarının etkisi ile azalan üretim kapasitesi ve online eğitimden dolayı artan talep neticesinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dizüstü bilgisayarların stoklarında sıkıntı...