İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Humaniq (HMQ) coin nedir?

Humaniq, banka hesabı olmayan, dünya çapındaki 2 milyar insanı hedef alan bankacılık uygulamasıdır. Gelişmekte olan ülkelerdeki birçok kişi mali hizmetlere erişemiyor. Ya bankalar tarafından yetersiz kalmışlar ya da bölgede bankalar yok.

Geleneksel bankacılık sistemleri dijital çağa uygun değildir. Resmi Humaniq web sitesinde, şirketin “bir şubeye gelme ihtiyacı, sonsuz evrak işi, zor kullanımlı, arabesk mobil uygulamalarla uğraşma ve verilerin alınması zorunluluğu gibi bankaların tüm engellerini nasıl çözdüğü” açıklanmaktadır.

Bunu göz önüne alarak, “yeteri kadar eğitim almamış veya kimliği olmayan insanlar tarafından kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış” güçlü, güvenli bir finansal araç geliştirdiler.

Humaniq, Alex Fork tarafından kuruldu. Şirket, Afrika, Latin Amerika ve Asya’nın bir bölümünde gelişmekte olan pazarları hedefliyor. Dünyanın ilk insancıl bankası olmak için inşa edilmiştir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Humaniq Nasıl Çalışır?

Humaniq, günde 2 $ ‘dan daha az kazanan ve kimlik belgesi olmayan kişilere 4.0 bankacılık hizmetini nasıl sağlayabilir? Şirket kimlik yönetimi için “ispat kanıtı” üzerine kurulu bir itibar sistemi kullanmaktadır.

Humaniq sistemi Ethereum platformuna dayanıyor.

Şu anda Humaniq, biyometrik kimlik doğrulama, basit hesap kurulumu ve para transferleri sağlayan basit bir bankacılık hizmetidir. Humaniq gelecekte P2P kredileri, krediler ve sigorta hizmetleri gibi hizmetleri eklemeyi planlıyor.

Yukarıda belirtildiği üzere bu hizmet, Afrika, Latin Amerika ve Asya’nın bir bölümünü de içeren gelişmekte olan ülkelere ve yoksul ülkelere yöneliktir. Şirket, bu pazarlarda “rakipsiz potansiyel” bulunduğunu iddia ediyor.

Şirket, dünya genelinde 2 milyardan fazla kişinin banka hesabına sahip olmadığını vurguluyor. Yine şirkete göre 1,5 milyar insanın kimlik belgesi bulunmuyor. Humaniq’in araştırmasına göre bu pazarlarda 4.2 trilyon Yeni mevduat potansiyeli var.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar