İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Huobi Token Nedir? Huobi Global Borsası Ne Zaman Kuruldu?

Kripto paraların dünya üzerinde müthiş bir hızla yaygınlaşmasıyla beraber pek çok kripto para borsası da ortaya çıktı. Bunlardan birisi olmayıp çok eski zamanlardan beri faaliyet gösteren Huobi ise köklü bir kripto para borsasıdır. Huobi borsası güvenilir mi? Huobi hangi ülkede kurulmuştur? Huobi hangi yıl kurulmuştur?

Binance borsasına ait BNB token benzeri bir kripto para olan Huobi Token bu köklü platform üzerinde kullanıma sunulan önemli bir gelişme olarak görülüyor. Nitekim BNB token platformla birlikte hızla büyümeye devam ediyor.

Borsanın zamanla gelişmesi ile platformun kripto para birimi olan Huobi Token, değerini arttırmayı başladı ve bu gelişim platform dışı kullanıcılarında ilgisini çekti. Platformu kullanmayan yatırımcılar için Huobi token hakkında bilgi ve yorumları sizler için hazırladık.

Huobi Global, 2013’den beri faaliyet gösteren bir kripto para borsasıdır. Huobi Token ise bu şirketin kurduğu bir sanal Coin. Binance, Coinbase ve Coinmarketcap gibi ünlü borsalardan hemen sonra gelen Huobi, borsasında kendi kripto parasını da barındırmaktadır.

500 milyon toplam arzı olan HT’nin %60’ı kart alımı yapan kişilere ve %20’si Huobi ekibine dağıtıldı. 4 Yıllık süreç boyunca dolaşan arzını %20 olarak belirleyen HT, toplam arzdan geriye kalanlar ise 4 yıl sonunda kullanıcılarına dağıttı.

Huobi Coin Geleceği

Huobi Coin, 2018’in şubat ayında kripto para borsasına ilk adımını attı. Başlarda 5-25TL arasında iniş çıkışlı ilerlese de sonrasında genellikle 16TL civarında ilerledi. Mart 2020’den beri yavaş yükselişlerle fiyatını 30TL’ye kadar katlayan Huobi Coin 30 Şubat’ta 40 TL iken ani bir yükseliş ile 166TL civarına yükseldi. Bu fiyatta uzun süre kalamayan kripto para 98TL’ye kadar düşse de yine bir yükselişle 2 Nisan 2021 tarihinde fiyatını 134TL’ye kadar yükseltti.

Tüm bu süreç boyunca hacmini %53, piyasa değerini ise %15 arttıran Huobi, piyasa değerinde 24,506,162,354 TL olarak işlem görürken hacim olarak ise 9,100,582,074 TL’den işlem gördü.

Dolaşan arzı 182,827,444 HT olan Huobi maksimum ve toplam 500,000,000 HT arzı elde etti.

Huobi Coin Yorum

Elde ettiği bu yükselişle kripto para dünyasında fazlasıyla haber olan Huobi Coin yorumları genelde pozitif olarak da pek çok yatırımcının ilgisini gördü. Dünyanın çeşitli yerlerinden ünlü yatırımcılar Huobi Coin’in uzun vadede fazlasıyla yükseleceğini ve şu anda boğa piyasasında olduğunu söylüyor.

Kimi yatırımcıya göre bu yükseliş kısa bir süre sonra sona erecek ve Huobi fiyatını 140TL civarlarında sabitleyecektir. Huobi’nin düşüş yaşayacağını söyleyen pek fazla yorum yok. Elbette herhangi bir netlik bulunmasa da böylesine yatırımcıların yaptığı yorumlar ilgi odağı oluyor.

Huobi Türkiye için yayınladığı [tr] sürümü ile Türk yatırımcıların son zamanlarda oldukça fazla dikkatini çekmeyi başardı. Ülkemizde en çok bilinen yabancı kripto para borsası Binance olsa da kripto paraların doyum noktasına yakın olması Türk yatırımcıları arayışa itiyor.

Huobi Global borsasına kayıt olmak için bağlantıyı kullanabilirsiniz. Yeni kripto para listelemeleri ile hiçbir yerde olmayan birim fiyatı uygun olan kripto paralara yatırım yapabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Binance USD, dünyanın en büyük işlem hacmine sahip ve önde gelen kripto para borsası Binance tarafından desteklenen, dolar destekli bir stabil coin’dir . Binance tarafından çıkartıldığı ilk günden günümüze...

Kripto Para

Synchrony, bir ekosistemin ilkellerine farklı şekillerde maruz kalmak için tek tıklamalı çözümler üreten zincir üstü araç setlerini değerlendirmek ve optimize etmek için karmaşık bir...

Kripto Para

DeFi For You, kredi geri ödendiğinde veya bir tasfiye eşiği aşıldığında serbest bırakılan akıllı sözleşmelerde kripto ve NFT teminat paketlerini güvence altına alarak kredi...

Kripto Para

Zodium, LINE FRIENDs’ın eski kurucu ortağı ve üyeleri tarafından yaratılan, animasyonlu 3D karakter NFT’ye dayanan bir “Kazanmak İçin Oyna” projesidir. 12 zodyak hayvanının ve...