İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Internet of Energy Network (IOEN) Coin nedir? | Haber | Yorum

Internet of Energy Network, herhangi bir enerji cihazı, kullanıcı veya pazar arasında bağlantı ve değer alışverişi sağlayan topluluk odaklı bir ağdır.

IOEN hakkında forum sitelerinde oldukça pozitif yorumlar var. Bunun en büyük sebebi dünyanın gelecekte yenilenebilir enerjide oldukça fazla muhtaç olmasıdır. Proje bir çok insan tarafından birbirinin benzeri yüzlerce projeye göre oldukça olumlu görülüyor.

IOEN Nedir?

Blockchain ve Holochain teknolojisini kullanan IOEN, evlerin her yerde akıllı, işbirliğine dayalı bir elektrik sistemi olarak birlikte çalışmasını sağlar. Evleri bu şekilde birbirine bağlayarak yerel, sanal bir enerji mikro şebekesi haline gelirler.

Herhangi bir enerji cihazı, ister güneş paneli sistemleri gibi üretim cihazları, piller gibi depolama cihazları veya ev aletleri gibi tüketim cihazları olsun, minigrid ağına bağlanabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Birlikte, yerel ağ içinde daha fazla yenilenebilir enerji fırsatını ortaya çıkaran güvenli, güvenilir ve ölçeklenebilir bir mini şebeke oluşturarak enerjiyi etkin bir şekilde koordine ederler.

Temiz enerji mikro şebekeleri, her yerde enerjinin geleceğidir. IOEN’in misyonu, herkes için bu geçişi hızlandıran blockchain ve Holochain teknolojileri aracılığıyla dijital altyapı oluşturmak ve sunmaktır.

Enerjinin geleceği geliyor.

IOEN Holochain Üzerine Kurulu

Holochain, güvenli, güvenilir ve hızlı eşler arası uygulamalar oluşturmak için açık kaynaklı bir çerçevedir. Holochain uygulamaları, sunuculara bağımlı olmak yerine, kullanıcı cihazlarını güvenli ağlarda doğrudan birbirine bağlar.

RedGrid Tarafından Destekleniyor

RedGrid, insanların enerji kullanma şeklini değiştirerek hanelerin fosil yakıtları kullanmayı bırakmalarına yardımcı olan bir teknoloji şirketidir. Uygulamaları, insanların şebekenin en yeşil olduğu zamanlarda enerji kullanmasını kolaylaştırıyor, onlara para kazandırıyor ve gezegene yardım ettikleri için kendilerini harika hissetmelerini sağlıyor.

Yeni Bir Enerji Ekonomisi

Holochain üzerine inşa edilen Enerji Ağının İnterneti, iki para birimi katmanından oluşur. Birincisi, yeni mikro şebeke ekonomilerinin kilidini açmak için bir bahis varlığı olarak kullanılan IOEN’in kendisidir (“iyon” olarak telaffuz edilir). İkinci katman, bir mini şebeke içinde enerji değeri alışverişinde bulunan her topluluğa özgü bir dizi Enerji Para Birimi İnterneti (IOEC) kredi sistemidir. 

Advertisement. Scroll to continue reading.

IOEN’in token modeli, bu enerji ağlarını sıfırdan cihazdan cihaza kurarak küresel olarak temiz enerji mikro şebekelerinin yeteneklerini geliştirir.

IOEN başlangıçta katman 1 / makro düzeyinde standart bir ERC20 kullanır, ancak mikro şebekelerde Holochain’e dayalı bir kripto muhasebe sistemi kullanır.

IOEN Gücü Dağıtıyor Mu?

IOEN’in birincil hedefi, enerji değerini dağıtmak ve enerji değeri ile ilgili hizmetlerin değiş tokuş edildiği bir ekonomi sağlamaktır. Örneğin, fazla güneş enerjisi bir şebeke tarafından tarife garantisi olarak geri alınabilir; IOEN, üreticinin bu değerin nereye gittiğini yönlendirmesine izin verir.  

IOEN, talebi yenilenebilir kaynaklara kaydırarak enerji tüketiminde daha akıllı olmakla da ilgilidir. Bu, gerekli olmadığında belirli cihazları (örn. konfor seviyelerini etkilemeden bir klima) kapatacak zekayı içerebilir.  

IOEN Token Arz

IOEN Token, topluluk enerji projeleri ve mikro şebekelerin açıkça büyüyen bir hareketinin değerini yansıtır. Simgenin değeri, bağlantılı projelerin boyutunu, değerini ve hacmini doğrudan temsil eder. IOEN belirteci sabit arzdır, bu nedenle giderek daha fazla şebeke birbirine bağlandıkça, bu sabit arz için talep artacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

IOEN Token Nereden Satın Alınır?

Gate.io borsasında listelenen kripto paralar hakkında herkesten önce bilgi sahibi olmak için kripto paralar kategorisini inceleyebilirsiniz.

IOEN Token satın almak için bağlantıdan Gate.io borsasına komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Aylık kripto para çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

Hasaki, kullanıcıları belirteç ödülleri aracılığıyla müdahale eğitimine katılmaya teşvik etmeyi planlıyor. Verileri etiketlemeye ve düzenlemeye yardımcı olmak için Hsaki’nin yanıtlarının doğruluğu hakkında geri bildirim...

Kripto Para

KlimaDAO, karbon destekli, algoritmik kripto para birimi KLIMA belirteci aracılığıyla iklim eylemini yönlendirmek ve manifestolarını yerine getirmek için merkezi olmayan otonom bir Kuruluştur. Protokol...

Kripto Para

Affyn (FYN), Oynaması Ücretsiz, Oynat ve Kazan mobil oyunuyla blockchain destekli bir Metaverse projesi inşa eden Singapur merkezli bir şirkettir. Coğrafi konum belirleme yeteneğinden ve...

Kripto Para

GoMining(GMT), madenciliği basit ve herkes için erişilebilir hale getirmeyi misyon edinmiş bir şirkettir. Yaklaşık 6 yıldır 2017 yılından beri sektörün içindeler. İki önemli ürünleri var....