İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

İnternet Sitesi Abonelik İptali | Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

Web siteleri ziyaretçilere anlık haber gönderebilmek için uzun bir süredir tarayıcı bildirimleri kullanmaktadır. Bazen bilerek ve isteyerek bazense yanlışlıkla abone olunan sitelerden gelen bildirimler bir süre sonra rahatsızlık verebiliyor. Peki internet sitesi aboneliği nasıl iptal edilir? Bu noktada internet sitesi aboneliğini iptal etmek yada bildirimleri kapatmak mümkün. Üstelik web sitesi bildirimlerini kapatmak için site ile irtibata geçmeniz yada herhangi bir form doldurmanıza gerek yoktur.

Abone olunan web siteleri aslında kullandığımız bilgisayar yada cep telefonundaki tarayıcı üzerinde kaydedilmektedir. Tarayıcı ayarlarından web sitesi abonelikleri rahatlıkla iptal edilebilmektedir. Kullandığınız tarayıcıya göre internet sitesi abonelik iptali işlemi farklılık gösterebilir. Web sitesi bildirimlerinin tamamını kapatmak istiyorsanız tarayıcınızın tüm geçmişini silmeniz yeterli olacaktır. Telefonda abone olduğunuz siteleri bulmak ve engellemek için tarayıcı geçmişinizi ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Belirli internet sitesi bildirim aboneliklerini iptal etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bilgisayar’da Sitelerden Gelen Bildirimleri Kapatma

Bildirim kapatma işlemlerine örnek olarak Google Chrome Bildirim Kapatma adımlarını anlatacağınız ancak Opera Bildirim Kapatma ve Safari Bildirim Kapatma işlemleri de aynı şekilde yapılmaktadır. Yani bilgisayarda bildirim kapatma sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları kullanarak tüm tarayıcılarda bildirimleri engelleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz internet tarayıcısını açın ( Chrome, Opera, Safari )

→ Hakkında bildirim almak istemediğiniz internet sitesini açın.

→ Adres çubuğunun solunda, site adresinin hemen yanında bulunan kilit simgesine tıklayın.

→ Site Ayarları seçeneğine tıklayın.

→ Açılan ekranda Bildirimler kısmına İzin ver veya Engelle‘yi seçin.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bu işlemler sonunda abonelik kapama işlemi yaptığınız internet sitesinden artık bildirim almayacaksınız. E-Mail aboneliği dışında tarayıcı aboneliklerinin internet sitesi tarafından yapılması çok zordur binlerce abone arasında sizin mac adresini bulup silmeleri gerektiğinden web sitesi bildirim abonelikleri kullanıcılar tarafından tarayıcı üzerinden yapılmaktadır.

Mobil Google Chrome Sitelerden Gelen Bildirimleri Kapatma

  1. Android telefonunuzda veya tabletinizde Chrome uygulamasını açın.
  2. Hakkında bildirim almak istemediğiniz web sitesine gidin.
  3. Adres çubuğunun sağındaki Diğer Bilgi seçeneğine dokunun.
  4. Site Ayarları Bildirimler‘e dokunun.
  5. İzin ver veya Engelle’yi seçin.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda Mobil Chrome tarayıcısı üzerinden daha önce abone olduğunuz siteden artık bildirim almayacaksınız. İnternet sitesi bildirimleri istenildiği zaman aynı menüden yeniden aktif edilebilmektedir. Mobil Chrome abonelik iptali sonrasında hala bildirim almaya devam ediyorsanız internet sitesi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Shebaz_ansari_

    Aralık 9, 2018 at 7:06 am

    Tik tok

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar