İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

iPhone 14 Ana Tedarik Sorunları Dört Yıllık Kazanç Serisini Kırabilir

Analistler, Apple’ın Perşembe günü kazançlarını paylaştığı 2019’dan bu yana ilk yıllık gelir düşüşünü kaydetmesini beklediklerini söylüyorlar.

Apple, yıllık düşüşü temsil eden kazançlarını en son 2019’un Mart çeyreğinde açıklamıştı ve analistler, şirketin en iyi iPhone’larını yeterince hızlı üretememesinin önemli bir faktör olduğuna inanıyorlar.

Apple’ın 2022 yılı, üst düzey iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max üretebilen tek fabrika olan Çin’deki önemli bir Foxconn fabrikasında devam eden üretim kesintisinin ortasında sona erdi. İşler o kadar kötüye gitti ki Apple, yatırımcıları iPhone kullanılabilirliğinin etkileneceği konusunda uyardı.

Apple yaptığı açıklamada, “iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri için güçlü talep görmeye devam ediyoruz” dedi. Kasım 2022’de. “Ancak, şimdi daha önce tahmin ettiğimizden daha düşük iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max sevkiyatları bekliyoruz ve müşteriler yeni ürünlerini almak için daha uzun bekleme süreleri yaşayacak.”

Advertisement. Scroll to continue reading.

CNBC bazı analistlerin Apple’ın Aralık çeyreği için 121 milyar doların biraz üzerinde gelir bildirmesini beklediğini bildiriyor; bu rakam, önceki yılın aynı çeyreğinde açıklanan 123,9 milyar doların üzerine bir düşüş olacaktır.

Ancak bazı analistler bunun geçici bir sorun olduğuna ve Apple’ın müşterilere verdiği değerin onu ileriye ve yukarı taşıyacağına inanıyor.

Morgan Stanley, “Tüketici talebinin durumu kısa vadeli bir endişe olmaya devam etse de, Apple’ın modelinin temel itici güçlerinin büyüyen kurulu taban ve kullanıcı başına harcama bozulmadan kaldığına ve Apple’ın ekosisteminin gücünün/istikrarının yeterince değerlendirilmediğine inanıyoruz” dedi.

Apple, pandemi ve devam eden ekonomik belirsizliği gerekçe göstererek kazançlar konusunda rehberlik etmeyi reddetmeye devam ediyor.

Bununla birlikte analistler, Apple’ın Hizmetler gelirinin Aralık çeyreği için yaklaşık %6 artarak 20,67 milyar ABD dolarına ulaşmasını bekliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

2022’de satış adetlerinde patlama yaşanan Apple’ın en son amiral gemisi telefonlarında sorun mu var? Özellikle iPhone 13 Pro Max modeli başta olmak üzere tüm...

HABER

Apple, iPhone güncellemelerini nispeten sık aralıklarla yayınlar. Her yıl büyük bir işletim sistemi güncellemesinin yanı sıra Apple, sorunları çözmek, kısmen onarmak veya güvenliği yükseltmek için...

HABER

Bu ayın başında piyasaya çıkartılan iPhone 13 modelleri Apple iPhone tutkunlarının ilgisi ile karşılaştı. Öyle ki teknoloji marketlerindeki stokların tamamı eritildi. Ön sipariş vermeyen...

Çözüm

1 Ekim itibari ile ön siparişleri teslim edilen iPhone 13 ile alakalı merak edilenleri derleyeceğimiz yazı dizisine başlıyoruz. iPhone kullanıcıları genelde tuş kombinasyonlarının sürekli...