İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

iPhone 7 Plus & 8 Plus Portre Modu Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Apple iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus modelerinde yakın zamanda sıkça rastlanan portre modu sorunu çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Forum siteleri ve Apple destek bölümü portre modunda yaşanan bu sorunla çalkalanıyor. Şikayetlere konu olan başlıklar “iPhone 7 Plus portre modu çalışmıyor, iPhone 8 Plus portre modu çalışmıyor” oldu.

Apple, iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus modellerinde yaşanan portre modu sorunu ile alakalı henüz net bir açıklama yapmazken yayınlanan bir güncellemede iPhone 7 Plus modelindeki portre modu sorununun düzeltildiği açıklandı.

Sadece eski cihazlarda değil kapalı kutu yeni satın alınan cihazlarda da sıkça rastlanmaya başlayan portre modu sorununu incelediğimizde durumun tamamen yazılımsal olduğunu söylememiz gerekiyor. Cihazlarda portre moduna geçildiğinde iPhone portre modu özelliklerinin hiçbiri aktif olmuyor ancak temelde portre modu geçişi yapılıyor.

iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus portre modu sorunu ile alakalı cihazı servise götürdüğünüzde yazılım güncellemesi ile sorun çözülüyor değişim ve iade için servise gitmeniz sadece zaman kaybı olacaktır. Bir sonraki güncellemede sorun tamamen ortadan kalkacaktır. Nitekim şirketten bu yönde haberler sızdırıldı.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. İclal

    Ağustos 1, 2021 at 2:40 pm

    30 defa güncellendi telefonum. Yine de çalışmıyor. iPhone’dan başka kullanamıyorum ve bu sorun beni başka bi telefona zorluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar