İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

iPhone’dan Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

IPhone cep telefonunuzdaki dosyaları sürekli yedeklemek herhangi bir silinme durumuna karşı alabileceğiniz bir numaralı önlemdir. Ancak şu ana kadar herhangi bir yedekleme yapmadıysanız ve fotoğraflarınız silindiyse aşağıda anlatacağımız adımları takip ederek silinen resimlerini geri getirebilirsiniz. IPhone’da silinen fotoğrafları geri getirme yöntemleri nelerdir?

IPhone Telefonunuzdan Silinen Fotoğrafları Geri Getirmenin Yolları:

  • IPhone’un Recently Deleted Özelliği İle Silinen Resimleri Geri Getirme

Apple, kullanıcılarının fotoğraflarını yanlışlıkla telefonlarından sildiği durumlarda tekrar geri çağırabilmeleri için iOS 8 ile birlikte yeni bir özellik çıkardı. Fotoğraflar (Photos) uygulamasında son silinenler (Recently Deleted) klasöründe 30 gün süre ile saklanıyor. IPhone’unuzdan sildiğiniz fotoğraflar için pişman olursanız, fotoğrafları buradan geri yükleyebilirsiniz.

Recently Deleted klasörü ile telefondan kalıcı olarak silinenler kurtarılamaz. Yani Camera Roll klasöründen sildiğiniz ancak Recently Deleted klasöründen silmediğiniz fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz.

  • Recently Deleted özelliği ile fotoğraflarınızı geri getirmek için:

*Fotoğraflar (Photos) uygulamasına girerek son silinenler (Recently Deleted) klasörünü albümler arasından bulun.

*Son silinenler klasörünü açın ve kurtarmak istediğiniz fotoğrafları seçin son olarak sağ alt köşedeki kurtar (Tap on Recover) butonuna dokunun.

  • IPhone’dan Silinen Fotoğrafları Yedekleme İle Kurtarma

Fotoğraflarınızı iPhone’unuzdan silmeden önce bir iTunes ya da iCloud yedeklemesi yapmışsanız sildiğiniz fotoğrafları geri getirebilirsiniz. IPhone’unuzun kırılması veya çalınması durumlarında da bu yöntem ile fotoğraflarınızı geri getirebilirsiniz.

  • Silinen fotoğrafları iTunes yedeklemesinden PhoneRescue ile geri getirmek için;

*PhoneRescue uygulamasını Windows ya da Mac bilgisayarınızda açın.

* iPhone’u bilgisayara bağlayın, iTuned yedekleme sekmesinden kurtar sekmesini seçin ve sağ alt köşedeki ileri butonuna tıklayın.

Advertisement. Scroll to continue reading.

* iTunes yedekleri listesi karşınıza çıkacaktır, buradan doğru iTunes yedeklemesini seçin ve sağ oka tıklayın. İsteğinize göre yedeklemedeki tüm verileri taramayı veya sadece iPhone ile yedekleme arasındaki farkları taramayı seçin.

* Tümünü seç seçeneğinin işaretini kapatıp fotoğrafları seçin.

* iTuned yedeklemenizdeki fotoğraflar klasöründen geri almak istediğiniz fotoğrafları seçerek, telefonunuza indirmek için (To Device) butonuna, bilgisayarınıza indirmek için (To Computer) butonuna tıklayın.

Silinen fotoğrafları iCloud yedeklemesinden PhoneRescue ile kurtarmak için de aynı adımları takip edebilirsiniz.

Silinen Fotoğrafları Yedeksiz Kurtarma

Yukarıda anlatılan adımları takip ederek silinen fotoğraflarınızı geri getiremediyseniz veya fotoğraflarınızı silmeden önce yedekleme yapmadıysanız, fotoğraflarınızı kurtarmak için son olarak bu yöntemi kullanabilirsiniz. iMyFone D-Back iPhone Data Recovery​ veya PhoneRescue iOS gibi veri kurtarma aracı ile IPhone’unuzdan silinen fotoğraflarınız yedekleme olmadan da geri getirebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

IPhone’nunuzu, bilgi kaybı yaşamamak için fotoğrafları kurtarma işlemi süresince uçak modunda tutun.

PhoneRescue iOS Veri Kurtarma aracı ile Kurtarma

*Bilgisayarınıza PhoneRescue iOS Veri Kurtarma aracını kurun ve başlat butonuna tıklayın.

* iPhone’unuzu usb kablo ile bilgisayarınıza bağlayın, iOS aygıtından kurtar’ı seçin ve sağ alt köşede bulunan tara butonunu tıklayın.

*Varsayılan olarak seçerseniz tüm kategoriler seçilecektir. Siz tümünü seç sekmesinin işaretini kaldırarak fotoğraflar’ı seçin.

*PhoneRescue, kurtarılabilen tüm fotoğrafları listelemek için iPhone’unuzu tarar. Tarama tamamlandığında kurtarmak istediğiniz fotoğrafları seçip, ardından fotoğrafları iPhone’a veya bilgisayara geri yüklemek için cihaza veya bilgisayara butonuna tıklayın.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bu yöntemlerin tümünü denedi ve yine de silinen fotoğrafları iPhone’dan geri almakta başarısız olduysanız hangi aracı kullanırsanız kullanın, artık kurtarılamazlar demektir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

HABER

Analistler, Apple’ın Perşembe günü kazançlarını paylaştığı 2019’dan bu yana ilk yıllık gelir düşüşünü kaydetmesini beklediklerini söylüyorlar. Apple, yıllık düşüşü temsil eden kazançlarını en son...

Çözüm

2022’de satış adetlerinde patlama yaşanan Apple’ın en son amiral gemisi telefonlarında sorun mu var? Özellikle iPhone 13 Pro Max modeli başta olmak üzere tüm...

HABER

Apple, iPhone güncellemelerini nispeten sık aralıklarla yayınlar. Her yıl büyük bir işletim sistemi güncellemesinin yanı sıra Apple, sorunları çözmek, kısmen onarmak veya güvenliği yükseltmek için...

HABER

Bu ayın başında piyasaya çıkartılan iPhone 13 modelleri Apple iPhone tutkunlarının ilgisi ile karşılaştı. Öyle ki teknoloji marketlerindeki stokların tamamı eritildi. Ön sipariş vermeyen...