İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Jet VPN nedir? Nasıl Kullanılır?

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Ülkemizde son zamanlarda bir çok siteye ve sosyal medya ugulamalarına giriş yasaklaması uygulanıyor. Biz kullanıcılar olarak özgürce istediğimiz sitelere erişmek istediğimizde bunu VPN aracılığı ile yapıyoruz. Peki nedir bu VPN , nasıl kullanılır?

VPN Nedir?

VPN , Virtual Private Network yani sanal özel ağ anlamına geliyor. Fiziki olarak bulunmadığınız bir yerin ağına sizi uzaktan bağlamaya yardımcı oluyor. Kimisi iş için kullansa da özellikle biz günlük internet kullanıcıların yasaklı sitelere girmek için kullandığı inanılmaz bir çözüm.

VPN Nasıl Çalışır?

VPN , bir çok protokol ve teknolojiyi kullansa bile temelinde bilgisayarın fiziksel olarak bulunduğu yerde karşıda bulunan ağa şifreli bir bağlantı açar. Bu bilgi şifreli olduğundan dolayı dışarıdan görülemez. Alanında uzman kişiler şifreli bir veri aktarımı olduğunu görse bile bu aktarımın içeriğini göremez. VPN çözümleri bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza özelleşmiş bir ağ sürücüsü kurar. Bu sayede rahat bir şekilde izin verilmeyen uygulamalara ve sitelere ulaşabilirsiniz.

Jet VPN Nedir?

Jet VPN yasaklı uygulamalara ve sitelere girişinize imkan sağlayan bir uygulamadır. İçeriğinde 5 farklı lokasyona bağlantı seçeneği barındıran bu uygulama son zamanlarda oldukça popüler. Ücretsiz olarak indirilebilen bu VPN programı özellikle sunduğu yüksek hız ile kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

Jet VPN Nasıl Kullanılır?

Jet VPN hem App Store hem Google Play’de ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. İlk olarak yapmanız gereken uygulamayı edinmek. Uygulamayı mobil cihazınıza veya tarayıcınıza kurduktan sonra ilk çalıştırmanızda Apple bir cihaz kullanıyorsanız sizden VPN ayarlarını yapmak için izin isteyecektir. İzini verdikten sonra uygulamaya tekrar girip Lokasyon Seç butonuna tıklayarak bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçmeniz yeterli olacaktır. Android cihazlarda ise direk olarak uygulamadan lokasyon seçerek bağlantı yapmak mümkün.

Jet VPN’in Avantajları

  • Jet VPN sistem günlüğü tutmuyor.
  • Jet VPN 3.taraflarla bilgi paylaşmıyor.
  • Jet VPN , Asıl IP adresinizi kaydetmiyor.
  • Jet VPN kişilerin kimliklerini tespit etmiyor.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Doğan

    Ağustos 6, 2019 at 10:01 pm

    Ücretli mi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar