İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

KILT Coin Nedir? | KILT Protocol Nedir? | KILT Coin Hakkında Bilgiler

KILT, karmaşık bir yönetişim sistemi kullanarak KILT Coin sahipleri topluluğu tarafından alınan kararlar ile merkezi olmayan bir kimlik blok zinciri ağıdır.

KILT Protokolü, önümüzdeki on yıllar boyunca internette gizliliği artırmak için tasarlanmıştır. KILT’deki yönetişim bunu mümkün kılar ve tesisin gelişmesi ve kendi kendine sürdürülebilir olması ile merkezi olmayan bir blok zinciri olarak çalışmasına izin verir.

Herhangi bir KILT Coin sahibi, daha sonra genellikle topluluk oylamasına giden bir referandumla sonuçlanan resmi, şeffaf bir çevrimiçi prosedürden geçen bir teklif sunabilir. Ayrıca mevcut tekliflere ve referandumlara oy verebilirsiniz. Stake için kilitlenen paralar da oy vermek için kullanılabilir. 

Kusama ve Polkadot’ta olduğu gibi, KILT ile ilgili bir referandum başarılı olduğunda, yükseltme, KILT’nin bir günlük yasalaşma süresinin ardından blok zinciri tarafından otomatik olarak yürürlüğe girecek. Polkadot ekosisteminin tasarımı sayesinde, yükseltmeler, genellikle Bitcoin gibi eski blok zinciri ağlarında olduğu gibi blok zincirinde bir “çatal” gerektirmez. 

Advertisement. Scroll to continue reading.

KILT yükseltmeleri, çalışma zamanı yükseltmesi olarak da bilinen zincir üzerindeki kod değiştirilerek kolayca gerçekleştirilebilir.

KILT Nasıl Çalışır?

KILT’de dijital kimlik iki bölümden oluşur:

  • Dijital Tanımlayıcı (DID)
  • Doğrulanabilir Kimlik Bilgileri (VC’ler)

KILT’yi kullanarak, güvenilir bir yetkili (Onaylayan), daha sonra verildiği kişi (Talep Sahibi) tarafından sahip olunan ve kontrol edilen belgeleri (Kimlik Bilgileri) yayınlayabilecektir. KILT, kişisel verileri asla blok zincirinde saklamaz; bu veriler, kullanıcının tam kontrolü altında olan Kimlik Bilgilerinde bulunur. Blok zinciri yalnızca karma değerleri depolamak için kullanılır.

Blockchain teknolojisi, kullanıcının bu hash’i kullanmaya karar verdiği herkese Kimlik Bilgilerinin gerçekliğini ve geçerliliğini kanıtlamasını sağlar. Ve Onaylayan, artık geçerli değilse, Kimlik Bilgisini iptal etmek için yeni bir karma oluşturma yeteneğine sahiptir.

KILT Coin Nasıl Alınır?

KILT token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

NanoByte, kripto-cüzdanları e-para, kredi kartları, sigorta ve diğer yatırımlar gibi FIAT ürünleriyle uyumlu hale getirerek kripto para birimini geleneksel/geleneksel para birimi sistemine bağlamayı amaçlamaktadır....

Kripto Para

Gate.io Startup listelemesine eklenen ASTO Coin hakkında merak edilenleri sizler için derliyoruz. Altered State Machine (ASTO), Dinamik NFT’ler tarafından desteklenen yapay zeka için Merkezi...

Kripto Para

Web 2.0’a elveda deyin ve web 3.0 ile geleceğe girin. Web’i tamamen yeni bir bakış açısıyla keşfetmenizi sağlayan yerleşik kripto özellikleri içeren tamamen sürükleyici...

Kripto Para

Black Stallion, çeşitli zırhlı savaş araçları ve uçakların yanı sıra ek silahlarla (örneğin Drone’lar) dolu bir oyun evrenidir. MBG evreninde, taret gibi tank parçaları, tankın...