İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Kredi Notu Öğrenme SMS | Kredi Notu Hesaplama | Kredi Notu Yükseltme

Kredi notu, tüm bankaların erişebildiği kredi siciliniz, bankalarla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri barındıran bir kişisel finans geçmişini ifade eder. Bankalar kendilerinden borç isteyen yani kredi kullanmak için başvuran müşterilerinin öncelikle kredi sicilini incelemeye alır ve geçmiş veriye bakarak kişinin kredi notunu ortaya çıkarırlar. Dolayısıyla bir yatırım veya tüketim için desteğe ihtiyaç duyduğunuzda öncelikle kredi sicilinizin uygun olduğunu ve bankaların da bu sicile göre sizi notlandırarak gereken desteği verip vermemek konusunda karar alacağını bilmelisiniz.

Tanım olarak kredi notu; bir finansal yükümlülüğe girmeye kalktığınızda bu ödemeyi nasıl yapacağınıza dair performansınızı geçmiş dönemlerin verisiyle ortaya koyan bir gösterge olarak verilir. Bu not kişiden kişiye, 1 ile 1900 arasında değişiklik gösterirken, en düşük not olan “1” kişinin en fazla risk taşıyan müşteri profiline ait olduğunu, 1900 ise borçlarına en sadık, en güvenilir kişi olduğunu anlatır.

Kredi Notu Öğrenme SMS

Kredi notunuzu yada kredi puanınızı öğrenmenin en kolay yolu SMS ile sorgulamadır. Bu yöntem dışında bankaların mobil uygulamalarından başvuru yaparak da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

 • Turkcell Kredi Notu Öğrenme: Kredi notunuzu TCKN boşluk DOĞUM YILInızı yazıp 1122ye göndererek öğrenebilirsiniz. Her bir sorgulama tüm vergiler dâhil 14 TL ile ücretlendirilir.
 • Turk Telekom Kredi Notu Öğrenme: Kredi notunuzu öğrenmek için TCKIMLIKNO yazıp 1122’ye gönderin.
 • Vodafone Kredi Notu Öğrenme: TCKIMLIKNO yazıp 1122’ye gönderin.

Kredi Notu Yükseltme

 1. Ödemelerinizi düzenli yapın.
 2. Asgari tutardansa borcunuzun tamamını ödeyin.
 3. Düzenli kredi kartı kullanın.
 4. Borcunuz gelirinizle orantılı olsun.
 5. Fatura ödemelerinizi düzenli yapın.
 6. Kefil olurken dikkat edin.
 7. Yalnızca kullandığınız hesaplar açık kalsın.
 8. Bankalarla iletişimde kalın.

Bankacılık sisteminden aktif olarak Kredi Kartı, Bireysel Kredi ve Kredili Mevduat Hesabı kullanan veya son 5 yıl içerisinde bu ürünleri kullanıp kapatmış olan tüm bireysel kullanıcıların Findeks Kredi Notu vardır. Sadece banka hesabı olan fakat hiç kredili ürün kullanmamış kişiler ile son 5 yıldır hiç kredili ürün kullanmamış olan kişiler için Findeks Kredi Notu hesaplanmaz. Hesaplanamayan özel durumlar da kredi notu talebi esnasında kullanıcıya bildirilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

İnceleme

İnsanlık yavaş yavaş dijital çağa geçiyor; insanlar pandemi nedeniyle sanal alanda daha fazla vakit geçirmeye başladılar. Metaverse, kimsenin görmezden gelmemesi gereken bir gelecek olarak...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

Çözüm

Backlink, bir web sitesinden farklı bir web sitesine trafik yönlendirmek üzere sayfa içeriğinde URL, metin ve görsel ögelerin kullanılmasıyla oluşturulan köprü bağlantıları ifade eder....

HABER

Bir Çin cinsiyet tahmin çizelgesi, annenin doğum tarihini ve tahmini gebe kalma tarihini veya bebeğin doğum tarihini alarak bebeğin cinsiyetini tahmin eder, ardından sayıları...