İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

LBRY (LBC) coin nedir? İçerik Özgürlüğü : Medya Veri Ağı

İnternetin hızlı yükselişi ile birlikte bilgi paylaşımı son derece kolaylaştı. Ancak, paylaşımlardaki veri güvenliği ve yönetimi ile ilgili sorunlar aynı oranda arttı. Bu nedenle, bilgi paylaşımı ile birlikte daha birbirine bağlı, verimli ve şeffaf bir sistem arayışına giren LBRY Team ekibi LBRY Credits platformunu geliştirdi.

LBRY coin nedir?

LBRY , tamamen üçüncü parti yazılım veya kişiler yerine kullanıcıları tarafından kontrol edilen dünyanın ilk dijital pazarı olarak düşünülebilir. Açık kaynak tabanlı ve dolayısıyla kullanıcılara açık ve adil bir çevrimiçi pazar deneyimi olanağı sağlıyor. Halihazırda yalnızca çevrimiçi mal ticaretinde kullanılabilir, ancak geliştiriciler gelecekteki diğer ticaret fırsatları iyileştirmek ve platforma dahil etmek istiyorlar.

LBRY’yi Benzersiz Kılan nedir?

Benzersiz Ödeme Seçenekleri:

Platform, bir kişinin yüklediğimiz içeriği görüntülemesi sonucunda bir ücret almasını sağlayan ‘birleştirilmiş ödeme ve erişim’ sistemi ile entegre olarak gelir.

Merkeze bağlı olmama:

Bu platformu kullanmanın en önemli faydalarından biri de oldukça güvenli olmasıdır. LBRY herhangi tek bir kişi tarafından kontrol edilmeyen tüm etkinliklerin oldukça kolay ve şefaf olarak kontrol edildiği bir platformdur. Herhangi bir merkeze bağlı değildir.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Topluluk tarafından işletilen:

Bu platformun en seçkin özelliklerinden biri, LBRY sistemini kullanan operatörler topluluğu tarafından kontrol edilmesidir. Örneğin, ağa gönderilen herhangi bir içeriğin yayıncısı, LBRY ağındaki içeriği tek taraflı olarak kaldırabilir veya engelleyebilir.

LBRY Nasıl Çalışır?

→ Kullanıcı ağa hangi içeriği yüklemek istediğine karar verir.

→ Yüklenen içerik güvenli bir şekilde küçük bitlere ayrılarak sunucularda saklanır.

→ Böylece kullanıcı, içeriğine istediği an istediği yerden erişebilir.

→ Veriler LBRY üzerine yerleştirildikten sonra, kullanıcı tarafından bir açıklama girilir. Buna, ilgili Meta verileri, etiketler vb. dahildir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Kullanıcı daha sonra içeriği incelemek, kullanmak isteyen herhangi bir kişiye küçük bir ücret ödeme karşılığında kullanım hakkı verebilir. Bu, ilgilenen müşteriye, bir kez kullanılan bir fatura ile bir ‘şifre çözme anahtarı’ ile gönderilir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar