Modem arayüz bağlantı sorunu çözümü!

 • Admin Admin

Modem arayüz bağlantı sorunları genellikle modemin ip alamamasından kaynaklanmaktadır. Bu sorun en çok Zyxel marka modemlerde karşımıza çıkıyor. Diğer markalarda ise nadiren bu sorun yaşanıyor. Tüm markalar içi ( Zyxel, Airties, TP-Link, Inca vs. ) sorunun çözümü aynıdır.

192.168.1.1 ile arayüze bağlanmada sorun yaşıyorsanız adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.

İlk olarak modem ile bilgisayarınız arasında bağlantının doğru yapıldığından emin olunuz. Modem kablosuz ise bağlı olduğunu, kablolu ise kabloların doğru takıldığını kontrol ediniz.

Bağlantılarda sorun yok ise aşağıdaki yöntemi kullanarak modem arayüz bağlantı sorununu çözebilirsiniz.

→ Ağ Bağlantılarım / Sağ tuş / Özellikler

→ Yerel Ağ Bağlantısına tıklıyoruz / Özellikler diyoruz

→ Internet Protokolü Sürüm 4 sçeeneğini tıklıyoruz

Aşağıdaki görselde bulunan ip ayarlarını el ile giriyoruz ve kaydediyoruz.

Ayarları kaydettikten sonra arayüz bağlantı sorunu çözülmüş olacaktır. Tarayıcınızdan araç çubuğuna 192.168.1.1 ip adresini yazıp aratarak arayüze bağlanabilirsiniz.

Modeme bağlanmada sorun hala devam ediyor ise modeminizde arıza olabilir. Bağlantı sorununun çözümü için servise başvurmanız gerekmektedir.


ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Metin kaya
  2 hafta önce

  Sifre

  5
 • Kader
  8 ay önce

  Acil

  11
 • yeezy boost 350
  10 ay önce

  After examine a few of the weblog posts in your web site now, and I truly like your approach of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site listing and will likely be checking again soon. Pls try my site as properly and let me know what you think.

  10