İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Kablosuz Modem WiFi Şifresi Değiştirme

Kablosuz modem kullanıyorsanız en azından güvenlik gerekçesi ile belirli aralıklarla şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Kablosuz modem şifre değiştirme işlemlerini bu yazımızda sırası ile sizlere aktaracağız.

Kablosuz modeminizin WiFi şifresini değiştirmek oldukça basittir. Modem şifresi değiştirme işlemleri bilgisayardan yada telefondan rahatlıkla yapılabilmektedir. WiFi şifre değiştirme için yapmanız gereken bir kaç basit işlem var. Modem şifre değiştirme, 192.168.1.1 arayüz şifre değiştirme işlemleri nasıl yapılır?

Modem şifresi değiştirme işlemlerinden önce belirtmekte yarar var Ttnet şifresi değiştire işlemleri modem üzerinden yapılmamaktadır. Ttnet şifresi değiştirme işlemleri için çağrı merkezi ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Biz bu makalemizde hale hazırda kullandığımız internet şifresi değiştirme işlemlerini anlatacağız.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Modem wifi şiresi değiştirme işlemleri genelde güvenlik amaçlı dışarıdan modeme izinsiz bağlantı yapıldığı düşüncesi ile yapılır. Wifi ağımda kimler var makalemizden modeminize bağlı tüm cihazları görebilirsiniz. Belki de şifre değiştirmenize gerek yoktur.

Öncelikle modeminizle şifre sıfırlama yada yeni şifre belirme işlemi yapabilmek için Bilgisayar yada Telefonunuzun modeme bağlı olması gerekmektedir ( kablolu yada kablosuz). Modem arayüz bağlantı sorunu yaşıyorsanız ayarlarınızı linkten yapılandırın.

Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

Tüm markalar için basit WiFi modem yapılandırma, internet şifre değiştirme işlemleri için adımları takip edebilirsiniz:

→ Bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan internet tarayıcınızı açın ve arama çubuğuna 192.168.1.1 adresini yazın. Bu adres sizin modeminizde nadiren de olsa farklı olabilir modeminizin arkasını yada kullanma kılavuzunu kontrol ederek modeme ait olan adrese ulaşabilirsiniz.

→ Karşımıza Modem Arayüzü kullanıcı adı ve şifre paneli çıkacaktır. Genellikle modemlerin arka kısmında 192.168.1.1 arayüz kullanıcı adı ve şifresi yazmaktadır. Modemlerin %90 gibi bir kısmında kullanıcı ve şifre aynıdır. Admin, Admin yada Admin, 1234 olarak deneyebilirsiniz. Şifre hatalı diyorsa modem arayüz şifresi öğrenme makalemizi inceleyebilirsiniz.

Modem arayüz şifresini daha önce değiştirdiyseniz ve hatırlamıyorsanız bu durumda modem fabrika ayarlarına döndürme yöntemi ile cihazı sıfırlamanız gerekmektedir. Ancak sıfırlama işlemi sonrasında internet sağlayıcınızdan aldığınız bilgileri yeniden yapılandırmamız gerekecektir.(örn: ttnet kullanıcı adı, şifre girilmesi gerekecek)

→ Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra arayüze giriş yapıyoruz. Modem arayüzü marka ve modeline göre değişmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Daha sonra açılan arayüzde soldaki yada üst kısımdaki menüden KABLOSUZ ( Wireless ) menüsünü seçiyoruz.

→ Buradan Kablosuz Ağ Güvenliği ( Wriless Setting ) ayarlarını seçiyoruz. 192.168.1.1 şifre değiştirme işleminde son adım dayız.

Açılan ekranda hale hazırda olan kablosuz şifremizin yazdığı kutucuğun içine belirleyeceğimiz yeni şifreyi giriyoruz ve kaydet diyoruz.

Bu işlem sonrasında modem kapanıp açılacaktır ve şifre değiştirme işlemi tamamlanacaktır. Artık yeni şifre ile modeme bağlantı kurabilir ve internet’e girebilirsiniz. Modem şifre değiştirme işleminde sorun yaşıyorsanız bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Modeminizin WiFi yapılandırma işlemini yukarıdaki yöntem ile yapamadıysanız modem markanıza göre WiFi yapılandırma için seçeneklerden birini seçerek kuruluma devam edebilirsiniz. Markalara göre modem şifre değiştirme;

→ Airties Modem Şifre Değiştirme

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ ZyXel Modem Şifre Değiştirme

Asus Modem Şifre Değiştirme

TP-Link Modem Şifre Değiştirme

Linksys Modem Şifre Değiştirme

→ Everest Modem Şifre Değitşirme

Advertisement. Scroll to continue reading.

Tenda Modem Şifre Değiştirme

DrayTek Modem Şifre Değiştirme

Seçeneklerde kullandığınız modem markası bulunmuyor ise kullandığınız modem markasını bize yorum kısmından yazarsanız o markanın şifre değiştirme işlemleri hakkında yeni bir yazı hazırlayabiliriz. Modem şifre değiştirme ve yapılandırma konusunda yaşadığınız sıkıntıları yine yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

20 Yorum

20 Comments

 1. Hakan Dere

  Aralık 30, 2016 at 3:07 pm

  Kablosuz modem şifresi değiştirirken bağlantı yarıda kesildi. Sonra açtığımda modem kullanıcı girişi yapamıyorum ne yapabilirim?

  • Yunus Emre ASLAN

   Ocak 6, 2017 at 11:19 pm

   Yeni şifre koyduysanız şifre onaylanınca bağlantı kesilir. Yeni şifre ile girmeyi deneyin giriş yapamıyorsanız modeminizin arka kısmında bulunan reset tuşuna uçlu kalem yada toka yardımı ile basılı tutun modem fabrika ayarlarına resetlenecektir. Bu sayede modeminizin arka kısmında bulunan kullanıcı adı ve şifre ile yönetim paneline giriş yapabilirsiniz.

  • ramizalikarahan

   Kasım 4, 2020 at 10:53 pm

   Türk Telekom

 2. mehmet

  Şubat 6, 2018 at 1:24 pm

  kullanıcı adı veya şifre yanlış diyiyor ve giriş yapmıyor

 3. Mesut

  Şubat 18, 2018 at 8:37 pm

  Ev de internetim var sifreyi degistirwmiyorum yardkmci olun lutfen

  • Nalan

   Ağustos 26, 2021 at 7:45 pm

   Totolınk diye geçiyor hangi markaya tıklayacağım

 4. Mesut

  Şubat 18, 2018 at 8:38 pm

  Ev de internetim var sifreyi degistiremiyorum yardkmci olun lutfen

 5. İnci

  Temmuz 13, 2018 at 8:16 pm

  Sifreyi degistiremiyorum

 6. Berkay

  Temmuz 22, 2018 at 9:40 pm

  İnternet destirmek

 7. Osman can

  Ağustos 28, 2018 at 10:32 pm

  Turktelekom

 8. hüseyin kadah

  Ağustos 30, 2018 at 7:39 pm

  Değiştiremiyorum

 9. Burak

  Eylül 4, 2018 at 3:14 pm

  Evimize dün internet geldi şifre olmadığı için yardımcı olabipirmisiniz

 10. Akman

  Mart 6, 2019 at 11:46 am

  Şifremi degistiremiyorum yardımcı olurmusunuz

 11. Ass

  Ağustos 29, 2019 at 1:28 pm

  Wifiturk ler icin nasil olucak acil

 12. IBRAHİM FAZIL

  Mart 8, 2020 at 7:47 am

  Selamun aleyküm ben ZTE ZXHN H168A MODEMI KULLANMAKTATIM TURKTELEKOMDAN FAKAT SIZIN YKARIDAKI BELIRTTIGINIZ ADIMLARI TAKIP ETTIGIMDE SIFRE DEGISTIRME GERCEKLESMIYOR BU KONUDA YARDIMLARINIZI RICA EDIYORUM ONCEDEN TEŞEKKÜR EDER BASARILAR DILERIM

 13. Nisa

  Nisan 7, 2020 at 12:45 pm

  Biz arayüzden şifreyi giridkten sonra 403 forbiden yazıyor ve giriş yapmıyor

 14. Eylül

  Nisan 17, 2020 at 12:37 pm

  Müşterı hızmet lerı yardımcı oluyomu bu konuda vodafone

 15. Damla özsoy

  Kasım 3, 2020 at 12:06 am

  Ya bizimki Türk Telekom ZC3PM diye birşey

 16. Nalan

  Ağustos 26, 2021 at 7:46 pm

  Totolınk diye geçiyor hangi marka acaba bir türlü yapamadım

 17. dilay

  Eylül 21, 2021 at 12:01 pm

  turkcell superonline

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

Yeni bir modem aldığımızda kurulum için mutlaka modem arayüzüne girmemiz gerekmektedir. Kurulum ve modem ayarları için modem arayüzüne girebilmek için modem ara yüz kullanıcı...

Çözüm

Film izlerken veya oyun oynarken internet hızınızın yavaşlamasından dolayı donmalar yaşamak herkesin sinirini bozan bir şeydir. İnternetin yavaşlamasının birden fazla nedeni var. Ancak bunlardan...

Çözüm

Superbox şifre değiştirme işlemini anlatmadan önce ne olduğuna bakmakta yarar vardır. Çünkü teknoloji olarak gelişmiş bir cihaz olan Superbox ile fiber erişimi olmayan alanlarda...