İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

İnceleme

Monster Gaming Notebook Modelleriyle 2019’un Hit Oyunlarını Akıcı Şekilde Oynayın

Bilgisayar oyunu konusunda dolu dolu geçen 2018’in ardından 2019’un en çok beklenen yapımları da boy göstermeye başlıyor. Güncel donanımlara sahip gaming notebook kullanıcıları için her şey yolunda görünüyor ancak emektar masaüstü veya dizüstü bilgisayarıyla oyun oynamayı planlayanlar, gelecek oyunların sistem gereksinimlerini görünce şaşırabiliyor. Zira 2K ve 4K çözünürlüklerde oyuncu bilgisayarı modellerini terletebilen grafiklerle donatılan yapımlar, fotorealistik sahneler için güçlü işlemci ve grafik yongalarına ihtiyaç duyuyor. Elbette bu donanım bileşenleri ve daha fazlası, oyun laptopları içerisinde yer alıyor. Peki, 2019’a damga vuracak yapımlardaki hangi noktalar, gaming notebook kullanmayı gerekli kılıyor?

 

Yüksek Grafik Detay Seviyesi ve Fizik Etkileşimi

Max Payne, Alan Wake, Quantum Break gibi adını, oyun dünyasına altın harflerle yazdıran yapımların altında imzası bulunan Remedy Entertainment, 2019’da çıkacak olan Control adlı oyunuyla bilgisayarları epeyce zorlayacağa benziyor. Ayrıntılı grafikleri ve gerçekçi fizik etkileşimiyle gaming notebook modellerinin hem merkezi işlemcisini hem de grafik işlemcisini zorlayacak yapımda, etkileşime girilebilecek çok fazla unsur olduğu için oyunun yüksek bellek gerektireceği düşünülüyor.

Konu, ayrıntılı grafiklerden ve üst düzey fizik etkileşiminden açılmışken Crackdown 3 oyunundan bahsetmemek olmaz; çünkü serinin önceki oyunlarında yıkılabilir ortamlar bulunuyordu, yeni yapım da geleneği bozmuyor. Açık dünya türünde olan ve eğlence seviyesi Just Cause ile Saints Row arasında seyreden serinin yeni üyesi, tanıtım videolarından anlaşılacağı üzere gaming notebook modelleri ile rahatlıkla oynanabilecek gibi görünüyor. Oyun bilgisayarı sahiplerine de neon ışıklar eşliğinde düşmanları tarumar edip şehrin altını üstüne getirmek kalıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yıkılabilir Duvar ve Zeminlerle Dolu Bölüm Tasarımları

Oyun motorlarının teknik becerileri arttıkça oyunlardaki sahneler de daha gerçekçi hale geliyor. Bunun yanında geliştiriciler, oyun motorlarının hünerlerini göstermek adına gaming laptop modelleriyle mükemmel şekilde deneyimlenebilecek oyun sahneleri de hazırlıyor. RE Engine ile geliştirilen ve fuar tanıtımlarında gösterilen sahnelerle oyuncuları kendine hayran bırakan Devil May Cry 5, bu oyunlara bir örnek… Boss dövüşlerinde beklenmedik şekilde yıkılan duvarlar ve zemin, atmosferi güçlendiren çevre unsurları, yüksek çözünürlüklü dokular ve daha nice ayrıntı, yüksek bellekle desteklenen grafik yongaları ve güçlü işlemcilerle akıcı şekilde görüntülenebiliyor. Oyunu 60 fps ve üzeri değerlerde oynamayı planlayanlar, gaming notebook modelleriyle DmC 5’in tadını çıkarabiliyor.

Gaming notebook sahiplerinin keyifle oynadıkları ve 2016 yılında büyük ses getiren Tom Clancy’s The Division, ikinci oyunuyla 2019’un öne çıkan oyunları arasına giriyor. Ubisoft’un Snowdrop oyun motoruyla hazırladığı ve tanıtım videolarında hayli güzel ve gerçekçi görünen The Division 2, yükleme sürelerini kısaltacak SSD’lerle güçlendirilen, yüksek kapasiteli belleklerle donatılan gaming notebook’larla  sorunsuz şekilde oynanabiliyor.

 

Aynı Anda Onlarca Düşmanla Karşı Karşıya Kalmak

Güncel oyunları gaming notebook modelleriyle oynamak için gerekçeler saymakla bitmiyor. Sahnelerin gerçekçiliğini desteklemek ve oyuncuyu yer yer köşeye sıkıştırmak için oyun geliştiriciler, ortaya koydukları oyunlarda düşman sayılarını ve yapay zekalarını, oyunun zorluk seviyesine göre epeyce artırabiliyor. Bu durumda ekrana yansıyan ve sürekli hareket halinde olan karakter sayısı artıyor, o karakterlerin davranışları da oyunun yapay zekasına göre şekilleniyor. Sayılan tüm bu değişkenler de doğrudan doğruya gaming notebook modellerinin işlemci ve grafik yongasına yük bindiriyor. 2019’a renk katacak aksiyon oyunlarından Doom Eternal, Far Cry New Dawn, Gears 5 gibi yapımlar, uzak mesafeli açık alan çizimlerinin yanında sayıca fazla ve zeki düşmanlarla oyuncular kadar standart bilgisayarları da zorlayabiliyor. Ancak gaming notebook modelleri, adı geçen ve geçmeyen oyunların üstesinden rahatlıkla gelebiliyor.

Taşınabilirlik imkanıyla LAN partilerine götürülebilen, 144 Hz’lik ekranıyla kusursuz görüntüler sunan, mekanik klavyesiyle oyunculara avantaj sağlayan ve daha pek çok ekstrayla oyun tutkunlarından tam not alan Monster gaming notebook modelleri, 2019’a damga vuracak oyunların en iyi şekilde deneyimlenmesini sağlıyor. Donanım özelleştirme seçeneğiyle kullanıcıya özgürlük sunan Abra ve Tulpar serisi Monster gaming notebook serileri, dilediği yerde, dilediği oyunu oynamak isteyenler için ideal çözüm oluyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar