İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Next Uydu Güncelleme Nasıl Yapılır?

Türkiye’deki uydu alıcıları içerisinde en çok tercih edilen marka olan Next & NextStar, kullanıcılarına kendi uydularını kendileri güncelleme imkânı sunuyor. Bu imkân dolayısıyla, bilgisayarınız üzerinden nextstar uydu güncelleme kendi başınıza yapabilir ve televizyon keyfinize kaldığınız yerden daha iyi bir şekilde devam edebilirsiniz. Eğer next yazılım güncelleme nasıl yapılacağını bilmiyorsanız ya da next uydu güncelleme hatası gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız, bu ve bunun gibi pek çok yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Next Uydu Güncelleme Adımları Nelerdir?

Eğer Next yazılım güncelleme hakkında pek bir fikriniz yoksa doğru yerdesiniz. Bu yazımızda nexstar uydu güncelleme nasıl yapılacağını sizlere adım adım anlatacağız. Öncelikle yapmanız gereken şey, Next & Nexstar markasının her cihazı için ürettiği yazılımları kullanıcıları ile paylaştığı web sayfası www.nextyazilim.com adresine girmek. Daha sonra bu sayfadaki indir butonuna tıklayın. Açılan sayfadaki uydu alıcıları listesinden şu anda kullanmakta olduğunuz uydu alıcısı cihazına tıklayın. Açılan sayfadaki indirilecek dosyalar kısmından en güncel yazılımın linkine tıklayın. Önünüze açılan diğer sayfada ise indir butonuna tıklayarak yazılım doyasını indirin.

Daha sonra yazılım dosyasının olduğu ZİP klasörünü (zipten çıkarmadan) bir USB bellek cihazına transfer edin. Bu USB belleği uydu alıcınıza takın. Uydu alıcısının menüsündeki uygulamalar bölümünden güncellemeyi, daha sonra yerel güncelleştirmeyi seçin. Açılan ekranda yazılım dosyasını seçin. Daha sonra USB’de bulunan yazılım cihaza kopyalanır ve böylece next yazılım güncelleme gerçekleştirilir. Yazılım yüklemesi tamamlandığında ise cihaz kapanır ve yeniden açılır.

Next Uydu Güncelleme Hatası Nasıl Çözülür?

Eğer USB belleğe yüklemiş olduğunuz yazılım dosyanız herhangi bir sebepten dolayı bozulursa, next uydu güncelleme hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda, next yazılım güncelleme dosyasını internet sitesinden tekrar indirerek sorunu çözebilirsiniz. Bununla birlikte, indirdiğiniz next yazılım güncelleme dosyasını zipten çıkarmadığınıza ya da güncelleştirme sırasında uydu alıcınızın elektriğinin kesilmediğine dikkat ediniz. Aksi takdirde next uydu güncelleme hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz

Advertisement. Scroll to continue reading.

Next Uydu Güncelleme Frekansları Nerede Bulunur?

Bütün kanallar için next uydu güncelleme frekansı www.nextyazilim.com sitesindeki frekans listesi sekmesinde bulunur.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar