İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Office 2010 ve Office 2016’nın MAC Desteği Microsoft Tarafından Sonlandırıldı

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Microsoft, Office 2010 ve Office 2016 ürünleri için Mac kullanıcılarına güncelleme sunulmayacağını açıkladı. Açıklama söz konusu sürümlerin 15.10.2020 tarihi itibari ile güncellemeleri alamayacağını içeriyor. Microsoft bu hamlesinden sonra Mac kullanıcıları için iki farklı yöntem sunuyor.

Amerika’nın dev teknoloji firması Microsoft, Mac kullanıcıları için bir devrin sonunun geldiğini açıkladı. Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre Office 2019 öncesi sürümlerde artık güncelleme gelmeyeceği söylendi. Bu açıklama Office 2019’dan eski sürümleri kullanan Mac kullanıcılarının bu tarihten itibaren oluşan güvenlik açıklarına karşı savunmasız olduğu anlamına geliyor. Bunun haricinde kullanıcılar hata düzeltme ve yeni özelliklerden de mahrum kalacak.

Açıklamanın devamında ise Office 2010 ve 2016 sürümlerinin kullanımına bir kısıtlama gelmeyeceğini belirtiyor. Ancak bir süre sonra Mac tarafına gelen güncellemeler ile uygulamaların artık kullanılamayacak olma durumu söz konusu. Yeni sürümleri geçilmesi ise bir yöntem olarak gösteriliyor.

Teknoloji devi Microsoft’a göre Office 2010 kullanıcıları y Online ve SharePoint Online gibi çevrimiçi programlarını kullanamayacağı için Office 2016 kullanıcılarına göre dezavantajlı konumda. Burada ki öneri ise eski nesil Office programlarına sahip kullanıcıların Office 365 veya Office 2019’a geçiş yapması.

İki farklı seçenek halinde sunulan Office 365 ve Office 2019’un farklarını ise kısaca şöyle açıklayabiliriz. Office 365, aylık veya yıllık abonelik şeklinde hem bireysel hem şirket kullanımı için uygun olan sürüm. Sürekli abonelik sistemi ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar ise Office 2019’un bireysel veya iş seçeneklerinden bir tanesini satın alarak bir kereliğine ücret ödeyebilir.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...

Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...

Çözüm

Windows 10 Ekran Kararma Süresi Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen...