İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Office 2010 ve Office 2016’nın MAC Desteği Microsoft Tarafından Sonlandırıldı

Microsoft, Office 2010 ve Office 2016 ürünleri için Mac kullanıcılarına güncelleme sunulmayacağını açıkladı. Açıklama söz konusu sürümlerin 15.10.2020 tarihi itibari ile güncellemeleri alamayacağını içeriyor. Microsoft bu hamlesinden sonra Mac kullanıcıları için iki farklı yöntem sunuyor.

Amerika’nın dev teknoloji firması Microsoft, Mac kullanıcıları için bir devrin sonunun geldiğini açıkladı. Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre Office 2019 öncesi sürümlerde artık güncelleme gelmeyeceği söylendi. Bu açıklama Office 2019’dan eski sürümleri kullanan Mac kullanıcılarının bu tarihten itibaren oluşan güvenlik açıklarına karşı savunmasız olduğu anlamına geliyor. Bunun haricinde kullanıcılar hata düzeltme ve yeni özelliklerden de mahrum kalacak.

Açıklamanın devamında ise Office 2010 ve 2016 sürümlerinin kullanımına bir kısıtlama gelmeyeceğini belirtiyor. Ancak bir süre sonra Mac tarafına gelen güncellemeler ile uygulamaların artık kullanılamayacak olma durumu söz konusu. Yeni sürümleri geçilmesi ise bir yöntem olarak gösteriliyor.

Teknoloji devi Microsoft’a göre Office 2010 kullanıcıları y Online ve SharePoint Online gibi çevrimiçi programlarını kullanamayacağı için Office 2016 kullanıcılarına göre dezavantajlı konumda. Burada ki öneri ise eski nesil Office programlarına sahip kullanıcıların Office 365 veya Office 2019’a geçiş yapması.

Advertisement. Scroll to continue reading.

İki farklı seçenek halinde sunulan Office 365 ve Office 2019’un farklarını ise kısaca şöyle açıklayabiliriz. Office 365, aylık veya yıllık abonelik şeklinde hem bireysel hem şirket kullanımı için uygun olan sürüm. Sürekli abonelik sistemi ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar ise Office 2019’un bireysel veya iş seçeneklerinden bir tanesini satın alarak bir kereliğine ücret ödeyebilir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

Excel dosyaları görev çubuğunda tek pencere altında görünüyor sorunu hemen her bilgisayar kullanıcısının ortak sıkıntıları arasında yer almaktadır. Özellikle hesap yapmak için Excel kullananlar...

Çözüm

Windows 10 yazı tipi değiştirme konusu birçok kullanıcının en çok merak ettiği konulardan biridir. Herkes bilgisayarını veya kendine özel cihazını daha da özel hale...

Çözüm

Windows 10 Ekran Kararma Süresi Windows kullanıcılarının ilk olarak keşfetmek istedikleri ayar değişikliklerinin başında ekran kararma süresinin ayarlanması gelmektedir. Bu yazımızda sizlere Windows 10 işletim...