İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Ölü Piksel İade Değişim Prosedürleri Değişti | Güncel

Ölü piksel, pikselleri kontrol eden transistörlerin görevini yapamaması durumunda, kontrol ettiği pikselin işlevini yerine getirememesidir. Bir ekran üzerinde milyonlarca piksel, dolayısı ile de milyonlarca transistör vardır. Bu kadar fazla sayıdaki transistörden bir kaç tanesinin bozuk olması düşünce boyutunda çok normal olarak algılanabilir.

Ölü Piksel Garanti Koşulları

Televizyon, Telefon, Tablet ve Monitörlerde ölü piksel çıkması halinde iade değişim prosedürleri nelerdir? Evet bu can sıkıcı konu bir çoğumuzun başına ciddi sıkıntılar açmıştır. Özellikle cihazın tam orta yerinde 1 adet bile ölü piksel olsa moral motivasyon bir anda yerle bir olmaktadır. Yakın zamana kadar ölü piksel konusu ülkemizde muallakta olan bir konuydu. Her firma kendi işleyişine esnekliğine göre bu konuda tüketicilere 3 ölü piksel olsa olur, yok efendim 5 tane aynı cizgide olması lazım gibi kanser edici cevaplar.veriliyordu. Ölü piksel tüketici hatası olarak gösterilmeye yada tüketiciye mal edilmeye çalışılıyordu.

Ancak size müjdeli bir haberimiz var. Yeni çıkan tüketici hakları kanunu ile bu tarz durumlarda tüketiciler madur edilemeyecek! Ölü piksel iade değişim prosedürleri değişti.

Kullandığınız cihazda 1 adet bile ölü piksel olsa artık üretici hatası olarak kabul ediliyor ve servis tarafından iade yada değişimi yapılması gerekiyor. Aksi bir davranış ile karşılaşılması durumunda size en yakın Kaymakamlıktan direk tüketici haklarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar