İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Opera Özel Pencere Nedir? | Nasıl kullanılır? | Opera VPN Açma

Google Chrome Gizli Pencere özelliğinin benzeri bir özellik olan Opera özel pencere bölümü yaptığınız aramalar, girdiğiniz siteler, izlediğiniz videolar kısacası tüm internet arama geçmişinizin kayıt altına alınmadığı bölümdür. Opera özel pencerede internette sörf yaparken ikinci bir kişinin verilerinize erişmesini engellemiş olursunuz.

Opera özel pencere, tarayıcı üzerindeki hareketleri (Cache’leri) kayıt altına almadan özgürce dolaşmanızı sağlayan özel bir tarayıcı modudur. Normalde tarayıcılar daha sonra geri dönmemiz yada hızlı erişim sağlamamız için tüm internet tıklamalarını kayıt altına alırlar. Opera gizli pencere bu kayıtları kayıt defterinde tutmuyor.

Özellikle sevgilinize hediye alacaksınız evdeki bilgisayarınızda bu bölümü kullanarak önden spolier vermemiş olursunuz 🙂 Opera gizli sekme açma işlemi nasıl yapılıyor? Opera özel tarama ekranı nasıl açılır?

Opera VPN Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Opera vpn, tarayıcı tarafından özel modda sunulan belirli ülkelerde erişime kapalı siteleri ziyaret etme imkanı sağlayan bir tarayıcı ayrıcalığıdır. Bu özellik normalde tek başına ücretli olarak satılmaktadır. Opera vpn tamamen ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Opera vpn özel mod ile kullanıldığından geçmiş verilerini kayıt altına almamaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Opera Özel Pencere nasıl çalışıyor:

  • Opera Menü
  • Yeni Özel Pencere
  • Yeni pencere siyah bir arama çubuğunda açılacaktır. Artık opera gizli mod açılmış oluyor internette rahatlıkla sörf yapabilirsiniz.
  • Son olarak sol üst köşeden VPN özelliği aktif etmeniz gerekiyor.

VPN özelliği aktif ettiğinde ilk Google aramanızda robot testi uygulayacaktır. İlk arama sonrasında bu seçenek bir daha karşınıza çıkmayacaktır.

Opera Özel Pencere Geçmişi, Verileri Kaydediyor mu?

İnternette gizli sörf yada arma yapmak için en çok kullanılan tarayıcı Opera olarak biliniyor. Doğal olarak bu kadar sık kullanılan tarayıcı gizli sekme özelliğinin geçmişi kaydedip kaydetmediği merak konusu oluyor.

Opera özel sekmede yapılan işlemler kesinlikle kayıt altına alınmamaktadır. Opera tarayıcısında gizli sekmeyi açtığınızda artık çerez kayıtları ve ön bellekleme yapılmamaktadır. Opera özel pencereyi kullandığınızda geçmiş verilerini göremezsiniz. Opera özel pencere modunu tamda bu yüzden tasarlanmıştır.

Opera özel pencere bölümünde yapmış olduğunuz aramalar hiçbir şekilde kayıt altına alınmadığından daha sonra erişim sağlamak istediğiniz bir internet sitesi varsa mutlaka bir yerlere kaydetmenizi tavsiye ediyoruz. Aksi halde aynı internet sitesini Opera üzerinden kesinlikle bulamazsınız.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. ...

    Mayıs 18, 2021 at 8:48 pm

    abi bunun menüsü neresi menü tuşunu bulamıyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar