İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Papara Hesap Kapatma – Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Papara hesabı kapatma için biraz vaktinizi ayırmanız gerekmektedir. Papara 2016 senesinde piyasaya girmiş ve iyi bir yer edinmiştir. Papara bankalardan bağımsız bir kart sistemini Türkiye de bir ilk olarak sunmaktadır.  Kısa bir süre içinde ülkemizde yüz binlerce kullanıcıya ulaşmıştır. Paparada her 7 saniyede bir işlem gerçekleştirme hızına ulaşmıştır.

Kullanıcıların internet alışverişi sırasında aktif olmaktadır. Paparada herhangi bir bankaya bağlı olmadığı için hafta içi hafta sonu demeden 7/24 işlem kesintisiz yapılabilmektedir. Papara üyelik iptallerine pek sıcak bakmamaktadır.

Eğer Papara hesabınızı kapatmak istiyorsanız kapatma işleminden önce bir dizi işlem yapmanız gerekmektedir. Daha önce Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından yasal olarak alınan karar ile dijital hesapların tamamen kapanmasından dolayı PayPay kullanıcıları sıkıntı yaşamıştır.

Papara bu karardan sonra kurulmuştur. Bankacılık Düzenleme ve Denetim Kurumu tarafından verilen yasal lisansları tümünü alarak kullanıcılara hizmet vermeye başlamıştır. Papara ilk olarak kullanıcıların işlemlerini aksatmamak için uğraşıyordu daha sonrasında Papara kullanıcıları arasında para transferini herhangi bir ücret almadan işlem sağlamakla faaliyetlerini genişletmiştir. Papara kullanıcı olmak isteyenlere bir tek 13 yaş ve üzeri olma şartı koşulmaktadır. Bunun dışında herhangi bir koşul sunulmamaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Papara Hesap Silme

Papara hesabınızı silmek isteyip Papara internet sitesine girmeniz yeterli olmuyor. Papara hesabınızı mesai saatleri dışında maalesef kapatamıyorsunuz. Hesabını kapatabilmek için mesai saatleri içerisinde Papara müşteri hizmetlerini arayarak hesap kapatma işlemi yapabilirsiniz. Papara müşteri hizmetleriyle irtibata geçtiğiniz zaman kullanıcıların güvenliğini riske atmamak için temel güvenlik sorularını yanıtlamanız gerekmektedir.

Papara müşteri hizmetleri numarası: 0850 340 0 340

Müşteri hizmetleriyle yapacağınız görüşmede temsilcinin size soracağı sorular doğum tarihi, TC kimlik numaranızı ya da telefon numaranız olacaktır. Görüşeceğiniz temsilci bu güvenlik sorularının ardından size hesabını neden kapatmak istediğinizi soracaktır. Siz hesabınızı kapatma sebebinizi açıkladıktan sonra sizinle görüşen temsilci sizi hesabınızı kapatma kararınızdan geri çevirmek için uğraşacaktır. Görüşeceğiniz temsilci size Paparanın avantajlarından bahsedecektir. Daha sonra ise Papara hesabınızı silmek için Papara hesabı kapatmak başlığı altında gerekli evrakları sizden mail isteyecektir.

Yetkililer sizin hesabınızı incelemeye alıp inceledikten sonra sizinle müşteri hizmetleri tarafından irtibata geçilecektir. Ancak hesabınızın yetkililer tarafından incelenip size dönüş yapılması biraz sürecektir. Bu sürecin uzun sürmesinin sebebi hesabınızın incelenmesinin vakit almasıdır. Şunu tekrardan belirtmeliyiz ki eğer kartınızı aktif bir şekilde kullanmıyorsanız hesabınızı kapatamazsınız.

Papara Hesabı Askıya Alması

Papara hesabınızı eğer iptal etmek istemiyorsanız ama bir süre kullanımınızı durdurmak istiyorsanız hesabınızı dondura bilirsiniz. Kullanıcılarına herhangi bir ücret veya kesinti olmaksızın hizmet sunan bu kart sistemi kullanıcılar hesabını kapatma ya da askıya alma istekleri olması durumunda Papara yetkilileri tarafından hesabınız incelemeye alınır. İnceleme yapıldıktan sonra hesabınızın durumuna Papara yetkilileri tarafından karar verilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Birine Twitter bağlantısı göndermek zorunda kalmadan, videoyu paylaşabilmeniz için Twitter’dan video kaydetmenin mümkün olup olmadığı bu yazımızda açıklıyoruz. Twitter video indir yada kaydet seçeneğini...

Çözüm

Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz online alışveriş sitelerinden bir tanesi Sahibinden.com’dur. Uygulamanın oldukça gelişmiş olması bazı kullanıcılara karmaşık geldiğinden ayarların yapılandırılması noktasında sorunlar yaşayan...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...