Kapat

Para Ödüllü Bilgi Yarışmaları | 2019 Güncel Liste

Anasayfa
HABER Para Ödüllü Bilgi Yarışmaları | 2019 Güncel Liste

Son dönemlerde mobil kelime oyunlarına olan ilginin artması ile büyük şirketlerin bu yönde geliştirdikleri para kazandıran uygulamalar artmaya başladı. Özellikle para ödüllü bilgi yarışması uygulamaları ciddi oranda ilgi görüyor.

Geçtiğimiz gün online platformda düzenlenen canlı para ödüllü bilgi yarışmasına tam 250 bin kişi katıldı. Rakam inanılmaz değil mi? Online platformda hem bilgi yarışması oyunu oynarken hemde para kazanmak sizce de oldukça keyif verici değil mi? İnternetten soru çözerek para kazanılabilecek bu uygulamaların hepsinde başarı göstermek günlük olarak belirli miktarda gelir elde etmenizi sağlayabilir.

Para ödüllü bilgi yarışması siteleri daha önceden de vardı ancak yarışmaların uygulama bazında mobil ortama taşınması yarışmalara farklı bir boyut getirmiş oldu. Özellikle Onedio Oyna Kazan bilgi yarışması ve Turkcell Hadi bilgi yarışması kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gören bilgi yarışmaları arasında yer alıyor. Bu iki uygulamanın en önemli ortak özelliği ise Türkiye’nin en çok kazandıran online bilgi yarışmaları olmalarıdır. Her iki platformda düzenlenen bilgi yarışmalarına binlerce kişi katılıyor.

Bu yazımızda  kolaylıkla telefondan oynayabileceğiniz para ödüllü bilgi yarışmalarını listeleyeceğiz. En çok para kazandıran bilgi yarışmaları ve yarışma koşulları yazının devamında sizleri bekliyor.

Genel kültür bilginize ne kadar güveniyorsunuz? Online ortamda düzenlenen para ödüllü mobil bilgi yarışmalarına katılarak kendinizi test etme ve para kazanma imkanına sahipsiniz.

Para Ödüllü Bilgi Yarışmaları 2019

2019 yılının en çok oynanan para ödüllü bilgi yarışması oyunlarını ve bu oyunlardan nasıl para kazanıldığını değerlendiriyoruz.

→ Oyna Kazan – Bilgi Yarışması

 • Oyna kazan bilgi yarışması kimindir?
 • Oyna kazan bilgi yarışması sunucuları kimlerdir?
 • Oyna kazan bilgi yarışması para ödülü ne kadardır?

İbrahim Selim’in sunduğu Oyna Kazan tıpkı diğer para ödüllü yarışmalar Hadi ve Eleq‘te olduğu gibi gerçek para ödülü kazandırıyor. Oyna kazan bilgi yarışmasına uygulama ana sayfasında günlük olarak belirtilen saatlerde canlı olarak katılınabiliyor. Uygulama haftalardır mobil marketlerde en çok indirilen ücretsiz uygulamalar listesinde birinci sırada yer alıyor. Uygulamayı birinci sıraya taşıyan en büyük etken ise şuana kadar bilgi yarışmalarında verilmiş en büyük ödülleri dağıtmasıdır. Para ödüllü bilgi yarışmaları 2019 listemizin zirvesini Oyna Kazan uygulamasına ayırdık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  QUE Bilgi Yarışması Nedir? Nasıl Oynanır? Nasıl Para Kazanılır?

Oyna Kazan Sloganı: “Türkiye’nin en çok kazandıran canlı bilgi yarışması”

Bilgi yarışması başlamadan kısa bir süre önce “Oyna Kazan İpucu” paylaşılıyor. Oyunu sürekli oynayan kullanıcılar oyna kazan soruları hakkında azda olsa bilgi sahibi olduğundan avantajlı bir duruma geçebiliyor.

Oyna Kazan Joker Kodu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Oyna kazan bilgi yarışmasında size üç farklı joker sunuluyor. Bu jokerler Çift Cevap, Ekstra Can ve Eleme şeklindedir. Ekstra Can jokeri, yanlış cevap verdiğinizde ya da soruya belirtilen sürede cevap veremediğiniz de yarışmaya devam etmenizi sağlıyor. Eleme jokeri, cevabını bilemediğiniz bir soruda yanlış cevaplardan birini elemenizi sağlıyor. Çift cevap jokeri, iki şık arasında kaldığınızda iki şıkkı da seçmenize olanak tanıyor.

Oyna Kazan Joker kodu kazanmanın en kolay yolu arkadaşlarınızı oyna kazan para ödüllü bilgi yarışmasına davet etmektir. Ayrıca oyna kazan jokerlerini ücretli olarak da alabilirsiniz.

Uygulamada spesifik bir soru sayısı bulunmuyor. En son 1000 yarışmacının kalana kadar yarışma devam ediyor ve sonrasında, “Kazandıran Sorular” isimli bölüme geçiliyor ve bu kısımda joker kullanılamıyor. Onedio tarafından belirtildiği üzere, sıralamaya bağlı olarak aşağıdaki şekilde ödüller kazanabilirsiniz. Bilgi yarışması sonrasında kazanılan bu ödüller yarışma başlamadan belirlenen toplam ödül miktarına göre değişiklik gösteriyor.

 • İlk 1000’e giren herkes 5 TL
 • İlk 200’e giren herkese 10 TL daha
 • İlk 50’ye giren herkes 30TL daha
 • İlk 10’a giren herkes 200TL daha
 • Birinci 2000TL !

Oyna Kazan bilgi yarışmasından kazandığınız ödülleri 50TL alt limiti geçtiğinizde hesabınıza çekebiliyorsunuz. Oyna kazan para çekme konulu makalemizden para çekme işlemleri ile alakalı detayları öğrenebilirsiniz.

‎Oyna Kazan - Bilgi Yarışması
‎Oyna Kazan - Bilgi Yarışması

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Oyna Kazan Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

→ Hadi – Bilgi Yarışması

 • Hadi bilgi yarışması kimindir?
 • Hadi bilgi yarışması sunucuları kimlerdir?
 • Hadi bilgi yarışması para ödülü ne kadardır?

Müge Boz’un sunduğu Hadi Bilgi Yarışması geçtiğimiz yıl Türkiye’nin ilk canlı ve gerçek para ödüllü mobil bilgi yarışması olarak tanıtıldı. Hadi bilgi yarışmasında herkese uygun bir yarışma türü var! Spor, yabancı müzik, futbol, film, magazin gibi bir çok alanda ödüllü bilgi yarışmaları düzenleniyor. Hadi bilgi yarışması anlık tahmin yeteneği yüksek olan kişiler için oldukça iddialı bir yarışmadır. Hadi bilgi yarışması para ödüllü bilgi yarışmaları 2019 listemizde dağıttığı ödüller ve kullanıcı kitlesiyle ikinci sırada yer alıyor.

Hadi bilgi yarışması başlamadan kısa bir süre önce “Hadi Bilgi Yarışması İpucu” paylaşılıyor. Oyunu sürekli oynayan kullanıcılar hadi bilgi yarışması soruları hakkında azda olsa bilgi sahibi olduğundan avantajlı bir duruma geçebiliyor.

Hadi Bilgi Yarışması Sloganı: “Gerçek para ödüllü canlı bilgi yarışması”

Hadi Joker Kodu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hadi bilgi yarışmasında joker kazanmanın iki yolu var. Referans ile joker elde etme ve satın alma yöntemi ile joker elde edebilir ve yarışmada bir soruluk soru atlama hakkı elde edebilirsiniz. Hadi bilgi yarışmasında joker kullanımı sizi bir yanlış sorudan kurtaracaktır.

Hadi bilgi yarışmasında toplamda 12 soru soruluyor ve yarışma için belirlenen ödül doğru cevabı veren kullanıcılar arasında eşit olarak paylaştırılıyor. Günlük 30.000TL civarında ödül dağıtılan bilgi yarışı oyununda para çekim limiti aşıldığında ödülleri hesabınıza çekebiliyorsunuz.

Hadi bilgi yarışması ödülü nasıl alınır makalemizde para çekme işlemleri ile alakalı detaylara ulaşabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Samsung, Galaxy S8'in tasarımını gösterdi!

→ Eleq – Canlı Bilgi Yarışması

 • Eleq bilgi yarışması kimindir?
 • Eleq bilgi yarışması sunucuları kimlerdir?
 • Eleq bilgi yarışması para ödülü ne kadardır?

Türk Telekom desteği ile 2018 yılında mobil platformlarda kullanıma sunulan canlı para ödüllü bilgi yarışması Eleq, diğer alternatiflerine göre para ödülü biraz az olduğundan daha az miktarda kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Eleq bilgi yarışı oyununda Hadi bilgi yarışmasına benzer özellikler var. Eleq canlı bilgi yarışması para ödüllü bilgi yarışmaları 2019 listemizde platform kalitesi nedeni ile üçüncü sırada yer alıyor.

Eleq canlı bilgi yarışması başlamadan kısa bir süre önce “Eleq İpucu” paylaşılıyor. Oyunu sürekli oynayanlar eleq canlı bilgi yarışması soruları hakkında diğer kullanıcılara göre azda olsa bilgi sahibi olduğundan avantajlı bir duruma geçebiliyor.

Eleq Joker Kodu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eleq canlı bilgi yarışmasında joker kazanmanın iki yolu var. Referans ile joker elde etme ve satın alma yöntemi ile joker elde edebilir ve yarışmada bir soruluk soru atlama hakkı elde edebilirsiniz. Eleq bilgi yarışmasında joker kullanımı sizi bilmediğiniz bir yanlış sorudan kurtarıyor. Yarışma hakkında detaylı bilgi için Eleq bilgi yarışması nasıl oynanır makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

Eleq canlı bilgi yarışmasında toplamda 12 adet soru soruluyor. Eleq para ödülü nasıl dağıtılıyor? Yarışma sonucunda belirlenen ödül 12 soruya doğru cevap veren kullanıcılar arasında paylaştırılıyor.  Yarışma başına 1.000TL ile 5.000TL civarında ödül dağıtılan eleq bilgi yarışı oyununda para çekim limiti aşıldığında ödülleri hesabınıza çekebiliyorsunuz.

‎Eleq - Canlı Bilgi Yarışması
‎Eleq - Canlı Bilgi Yarışması
Eleq - Canlı Bilgi Yarışması
Eleq - Canlı Bilgi Yarışması
Developer: Argela
Price: Free

 

Umarım işinize yaran bir makale olmuştur. İnternetten bilgi yarışmaları ile para kazanmak istiyorsanız yukarıdaki uygulamalara hemen kayıt olup canlı para ödüllü yarışmalara katılabilirsiniz. Bilgi yarışmaları hakkında merak ettiğiniz konuları bize Soru Cevap platformundan iletebilirsiniz.

“Para Ödüllü Bilgi Yarışmaları | 2019 Güncel Liste” üzerine 1 yorum

 1. Zeynep says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir