İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Pi Network nedir? Kyc Nasıl Yapılır?

Pi Network coin ya da Pi Coin olarak bilinen oluşum, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimini üretmek için çıkartılmıştır. Bu kripto para ile birlikte, üyeler arası dijital bir pazar bünyesinde ürün ve hizmet alışverişi ile büyük ölçekli bir ekonomi hedeflenmektedir.

Pi Coin de madencilik mantığı ile ortaya çıkan bir kripto para birimidir. Diğer pek çok kripto parada olduğu gibi bu para biriminde de yarılanma durumu vardır. Yarılanma ise üye sayısı ile birlikte meydana gelmektedir. Kısacası üye sayısı 10 milyon üye sayısının yeni bir kuvvetine eriştiği zaman kazım hızı yarıya düşmektedir. Örneğin 100 milyon, 1 milyar gibi rakamlar.

Bu şekilde Pi Coin’in zaman içerisinde elde etmesi daha zor bir dijital para birimi haline gelmesi hedeflenmektedir. Bu şekilde kripto paranın varlık olarak değerini koruması ve bunun yanında arttırması amaçlanmaktadır.

Uygulama hakkında en çok merak edilen konulardan biri de KYC doğrulamasıdır. Henüz tüm üyelere açık olmayan KYC ile ileri aşamalarda, Pi değer kazandığında, kazanılan paraların kaybolmaması için yapılması gerekmektedir. Şu anda pilot grup haricinde diğer üyelerin yapması mümkün değildir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Pi Network Nasıl İndirilir?

Pi network apk, ios ve android marketlerde indirilebilmektedir. Ancak bunun için öncelikle daha önce sisteme üye olan biri tarafından davet edilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sisteme üye olmanız mümkün olmayacaktır. Davet kodu sisteme daha önceden üye olan kişi tarafından sizin telefonunuza gönderilecek ve bunun ardından sisteme üye olabileceksiniz. Sisteme üye olduktan sonra her 24 saatte bir uygulamaya giriş yağarak Pi kazımı yapmaya devam edebilirsiniz. Bu andan itibaren her saniye Pi kazanmaya başlayabilirsiniz.

Pi network nasıl oynanır sorusunun cevabı da sisteme üye olduktan sonra, yeni üyelere referans olarak kazım hızının artmasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz kadar üye referansı yapabilirsiniz. Ancak sadece 5 tanesinden kazım hızı olarak yararlanabilirsiniz. Her üye kazım hızınızı yaklaşık %20 arttırmaktadır. Ancak yinelemekte fayda var. Artırım sadece 5 üye için geçerlidir.

Pi Network Market

Pi ekonomi sisteminin gelişmesi için bazı girişimciler tarafından oluşturulan Pi Network Market, Pi hayalinin gerçekleşmesi için yardımcı olmak için kurulmuştur. Altyapısı henüz tam olarak yerleşmemiş olsa da hali hazırda Pi kullanıcılarına güven vermek ve ileride değerlenmesi için atılan bir adım olarak görülmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar