İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Position [POSİ] Token Nedir? Position Exchange Nedir?

Position Exchange, tüccarların, likidite sağlayıcılarının ve geliştiricilerin giriş engeli olmaksızın açık bir finansal piyasaya katılmalarını sağlayan Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerinde çalışan bir Merkezi Olmayan Ticaret Protokolüdür. Açık kaynak Position Exchange protokolünü kullanmak için herhangi bir yetkilendirme gerekli değildir.

Position Exchange Nedir?

Position Exchange, bir vAMM tarafından desteklenen ve başlangıçta Binance Akıllı Zincir üzerinde çalışan, insanlarla kripto para piyasaları arasındaki boşluğu kapatmayı ve ticaret deneyimlerini geliştirmeyi amaçlayan yeni Merkezi Olmayan Ticaret Protokolüdür.

Protokol, kullanıcıların Kripto Türev Ürünlerini tamamen zincir üzerinde şeffaf ve güvenilir, yüksek güvenlik ve gizlilikle takas edebilecekleri kolay ve erişilebilir Türev İşlemleri sunar.

Platform, geleneksel Merkezi Finans deneyimini ve araçlarını bir araya getirirken, Merkezi Olmayan Finansmanın tüm avantajlarını sunmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, Position Exchange ekibi, her türden yatırımcının kolaylıkla işlem yapmasına olanak tanıyan, kullanıcı dostu ve çekici bir arayüz tasarlamak için sıklıkla yeni güncellemeler yapmaktadır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Position Exchange, Ekosisteminin omurgası olarak hizmet veren yerel yardımcı program belirteci olan POSI belirteci tarafından desteklenir. Sahipler, çoklu avantajlardan yararlanabilir ve Platform tarafından geliştirilen diğer özelliklerde POSI’yi kullanabilir.

Sahipler, POSI bakiyelerini büyütmek ve ayrıca Position Exchange’in yönetimine katılmak ve geleceğini şekillendirmek için NFT’leri stake edebilir, gruplayabilir ve yayınlayabilir.

Position Exchange Jetonu [POSI]

POSI, Position Exchange’in ekosistemini güçlendiren yerel BEP20 belirtecidir. Diğer borsalar tarafından çoğunlukla kitle fonlaması amacıyla ve ticaret ücretlerini azaltmak için oluşturulan son tokenlerin çoğunun aksine, POSI farklı ve benzersiz bir yaklaşımla geliyor. Protokolden elde edilen tüm ücretler ve gelirler, Buy-Back and Burn tamamen zincir üzerinde adı verilen bir mekanizma ile tüm POSI sahiplerine geri dağıtılacaktır. Bu, sadece POSI tutarak bir paydaş olduğunuz ve gelirden pay alabileceğiniz anlamına gelir.

Bahsedilenlerin yanı sıra, sahipleri protokol ticaret ücretlerinde indirim alabilir, RFI teknolojisi ile POSI bakiyelerini artırabilir ve Çiftlik veya NFT havuzlarından pay alabilirler.

POSI fiyatını ve toplam dolaşımdaki token arzını kontrol etmek ekibin önceliğidir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Position Exchange ekibi, POSI’yi istikrarlı tutmak, tutmayı teşvik etmek ve POSI topluluğunun en iyi faydalarını sağlamak için çeşitli enflasyonla mücadele önlemleri uyguluyor. En güçlü tedbirler arasında anti-balina ve fiyat manipülasyonu önlemek için bir set yer almaktadır.

İşlem platformundan elde edilen ücretlerin %100’ü , POSI jetonlarını Geri Almak ve Yakmak için kullanılacaktır. Akıllı sözleşmesi, RFI teknolojisini kullanarak HODLing’i teşvik edecek şekilde tüm POSI sahiplerine orantılı olarak bölünecek her işleme %1 ücret ekleyecektir.

POSI Token Kullanımı

  • POSI belirteci sahipleri, belirteçlerini stake havuzlarına kilitleyerek ve karşılığında ödüller alarak pasif gelir elde edebilirler.
  • POSI belirteci, NFT’leri yayınlamak için kullanılabilir.
  • POSI token sahipleri, yeni fikirler önererek ve oy vererek platformun yönetimine katılabilir.
  • POSI belirteci sahipleri, yalnızca belirteçleri tutarken işlemlerden %1 ücret paylaşacaklar.
  • Ve çok daha fazlası gelecektir.

Toplam POSI jeton arzı, blok başına 5 POSI emisyon oranından başlayarak 100.000.000 jeton olarak ayarlanacaktır.

1% Airdrop

İlk adım olarak Airdrop’ta 1.000.000 POSI jetonu dağıtılacak. Katılımcılar daha sonra münhasır kamu satışının bir parçası olmak için beyaz liste piyangosuna kayıt olabilirler.

%5 Kamu Satışı

Advertisement. Scroll to continue reading.

5.000.000 POSI belirteci halka açık satışa sunulacak. Oluşturulan fonlar, Likidite eklemek ve Pozisyon Değişiminin Pazarlama stratejisini desteklemek için kullanılacaktır .

%10 Ekip ve Danışmanlar

Jetonlar takıma hemen verilmeyecek, bunun yerine zamanla basılacaktır. Position Exchange ekibi, topluluk odaklı ve adil bir lansman sağlamak için yeni basılan jetonların %10’luk bir konumunu elinde tutacaktır.

%4 Likidite

Jetonlar, platformun genel işleyişi için hemen kullanılabilir olacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

%80 Topluluk İçin

POSI tokenlerinin büyük çoğunluğu, stake etme ve çiftçilik ödülleri yoluyla topluluğa tahsis edilecektir. Bu, mevcut protokollerde topluluğa hitap eden en yüksek paylaşımlardan biridir!

POSI Token Nereden Satın Alınır?

Şuan için dolaşımda 11.615.539 POSI Token bulunmaktadır. POSI Token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

Bitcoin halving, Bitcoin madencilik ödüllerinin yarıya indirildiği bir olaydır. Bitcoin’in protokolüne göre, her 210,000 blokta bir (yaklaşık olarak 4 yılda bir) gerçekleşir. Bu durumda,...

Kripto Para

Avalanche (AVAX) ağı, yüksek hızlı işlemleri, düşük ücretleri ve ölçeklenebilirliği desteklemek amacıyla tasarlanmış bir blok zinciri platformudur. Avantajlı özelliklerine sahip olan bu ağ, çeşitli...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...