İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

PUBG Mobile Hindistan’da Yeniden Çıkış Yapmaya Hazırlanıyor

Eylül ayında Çinli Tencent firması ile bağlantılı olduğu sebep gösterilerek Hindistan’da yasaklanan PUBG Mobile, ülkede yeniden çıkış yapmaya hazırlanıyor. Yasaklanmadan önce Hindistan’da en popüler uygulamalardan biri haline gelen PUBG Mobile, 50 milyon indirilme sayısına ulaşmıştı.

Güney Koreli geliştirici şirket tarafından belirtildiği üzere, yerel tercihleri uygulayabilmek ve veri güvenliğini maksimize edebilmek için Hindistan’a özel yan kuruluş oluşturulacak. Şirket ayrıca Hindistan’daki oyun, espor, eğlence ve BT sektörlerine 100 milyon dolarlık yatırım yapacağının sözünü verdi.

Hindistan’ın dijital ekosistemi için dikkate değer bir gelişme olarak nitelendirilen durum, güvenlik gerekçesiyle ülkede yasaklanan uygulamalar ve oyunlar için bir geri dönüş fırsatı olarak görülüyor. Hindistan, Çinli teknoloji şirketi Tencent tarafından geliştirilen PUBG Mobile dışında TikTok ve WeChat gibi diğer Çinli uygulamaları da yasaklamıştı. Kullanıcıların verilerini çaldığı ve gizli bir şekilde Hindistan dışındaki sunuculara veri aktarımı yaptığı iddiasıyla suçlanan uygulamaların Hindistan hükümeti tarafından ülkede kullanımı engellenmişti.

Ülkede yeniden çıkış yapacak olan PUBG Mobile, Hindistan’a özel bazı değişiklikleri de uygulamaya koyacak. Buna göre oyuncular oyuna tamamen giyinik olarak başlayacak ve kan yerine yeşil bir sıvı yer alacak.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Oyunun ne zaman çıkış yapacağı ise henüz belli değil.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

PUBG mobil isimleri kullanıcıların oyunda oldukça fazla dikkat ettiği etkenler arasında yer alıyor. Oyunların çoğunda nickname oldukça önem verilen farklılıklar arasında yer almaktadır. Bir...

Çözüm

Pubg, Bluehole tarafından yayımlanan, çok oyunculu ve son yılların en çok ilgi çeken video oyunlarından birisidir. Bununla birlikte pubg hesabının nasıl silinebileceği de son...