İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

QI Coin Nedir? | BENQI Coin Hakkında Bilgiler | Nereden Alınır?

QI coin, geçtiğimiz hafta Binance borsasında listelenmesinin ardından internette en çok aratılan ve merak edilen kripto paralar arasına girmiştir. QI coin hakkında derlediğimiz bilgiler bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

BENQI, Avalanche üzerine kurulu, saklama gerektirmeyen bir likidite piyasası protokolüdür. Protokol, kullanıcıların dijital varlıklarını zahmetsizce ödünç vermelerini, ödünç almalarını ve faiz kazanmalarını sağlar. Protokole likidite sağlayan mudiler pasif gelir elde edebilirken, borçlular aşırı teminatlı bir şekilde borçlanabilmektedir.

Platforma Göre Neden BENQI?

Merkezi Olmayan Finans (DeFi), son 2 yılda önemli ölçüde büyüdü. DeFi’nin faaliyetlerinin çoğu şu anda Ethereum’da yürütüldüğü için ağ, yüksek ağ ücretleriyle sonuçlanan tıkanıklık sorunları yaşamaya başladı. Bu, daha küçük sermayeli hem eski hem de yeni kullanıcılar için DeFi’ye katılmayı haklı çıkarmak için önemli bir engel olduğunu kanıtladı. BENQI, yüksek düzeyde ölçeklenebilir ve merkezi olmayan bir platform üzerinde bir Likidite Piyasası Protokolü sağlayarak bu sorunları hafifletmeyi amaçlamaktadır.

Kullanım kolaylığı ve düşük ücretlere odaklanan BENQI, kullanıcıların aşağıdakileri yapabileceği izinsiz ödünç verme sağlayarak merkezi olmayan finansal ürünlere erişimi demokratikleştirmeyi planlıyor.

 • Paylaşılan bir likidite piyasasına anında likidite sağlayın ve likiditeyi çekin.
 • Teminat olarak sağlanan varlıkları kullanarak anında bir likidite piyasasından borç alın.
 • Varlığın piyasa arz ve talebine bağlı olarak günün her saati canlı ve şeffaf faiz oranları görünümüne sahip olun.

QI Coin Nedir?

QI belirteci Avalanche’ta yerel bir varlıktır ve protokolün gelecekteki yinelemeleri de dahil olmak üzere BENQI protokolünün tüm ekosistemini denetler.

QI’nin BENQI iyileştirme önerileri aracılığıyla tekliflerin sonucunu oylaması ve karar vermesi gerekir. Protokol başlangıçta kurucu ekip tarafından yönetilecek ve sonunda Merkezi Olmayan Otonom Organizasyona (DAO) geçecektir. DAO’nun bir parçası olarak, QI belirtecinin sahipleri, protokolün yönünü yönlendirecek konularda teklifleri başlatabilecek ve oy kullanabilecekler.

Toplam QI arzı 7.200.000.000 jeton olacaktır. Belirteç dağıtımı, platforma aktif olarak katılan piyasa katılımcılarının QI belirteçleri almasını sağlamak için tasarlanmıştır. Jetonların çoğunluğu Likidite Madenciliği programı aracılığıyla dağıtılacaktır.

 • Likidite Madenciliği Programı: 3.240.000.000 (%45)
 • Jeton Satışı: 1.800.000.000 (%25)
 • Hazine: 1.080.000.000 (%15)
 • Takım: 720.000.000 (%10)
 • Döviz Likiditesi: 360.000.000 (%5)
 • Toplam ARZ: 7.200.000.000 (100%)

QI Coin Nereden Alınır?

QI Coin satın almak için Binance borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz. Binance borsasına Teknobur.com bağlantısı ile kayıt ol komisyon indirimleri ve avantajları yakala:

 • İlk 100$ değerindeki işleme 5$ bonus
 • 1.000$ alım-satım hacmine ulaşınca 20$ bonus
 • 20.000$ alım-satım hacminde 25$ bonus

Binance Kayıt Bağlantısı: https://www.binance.com/tr/register?ref=13569008

1 Comment

1 Comment

 1. Ercan

  Kasım 23, 2021 at 7:46 pm

  iq coin ile qi coin arasında bir bağlantı var mıdır?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

BLY Coin son 24 saat içerisinde değerini %60 oranında arttırarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Güncel satış fiyatı 0.87TL olan BLY coin hakkında merak edilenleri...

Kripto Para

Sparklab (Spark) coin yenilikçi ekosistemler oluşturmak adına oldukça sıkı çalışan bir ekibin piyasaya sunduğu bir dijital para birimidir. Topluluğa oldukça sadık ve topluluk için...

Kripto Para

Simp token tamamen eğlence sektörüne hizmet amaçlı ortaya çıkarılmış bir proje olarak grafik mumlarını bir bir yakıyor. Günümüzün her alanında eğlence sektöründen faydalanıyoruz. Hatta...

Kripto Para

Gate.io platformunda listelenen UNO coin hakkında bilgiler kullanıcılar tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Bu yazımızda UNO coin hakkında edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Reasürans Nedir?...