İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Qrafter Nedir? | Nasıl Kullanılır?

Hayatımıza son zamanlarda dahil olan Quick Response kodları, QR kısaltması ile bilinmektedir. QR kodlar, insanların hayatlarına çok büyük katkılar sunmaktadır. En önemli özelliği ise bilgi akışının çok seri bir şekilde yapılabilmesidir. Bu kodlar sayesinde adres, link vb. şeylere gerek duymadan akıllı cihazların kamerasını kullanarak istenilen şeye erişebilmektesiniz. Bir örnek vermek gerekirse, herhangi bir broşürde bir web sitesi linki vermek yerine bunu QR kod ile kişilere yansıtırsanız, kişilerin sizlere çok daha kolay ulaşmasını sağlayabilmektesiniz. Teknolojinin hayatın hızına yaptığı katkıların yanında kendi içerisindeki gelişmelerle de hızına hız katabilmektedir. Qrafter uygulaması da QR kodlarının okunmasında kullanılmaktadır.

QR Code adı verilen kodlama sistemi, Japonya’da çalışmalarını sürdüren Toyota firmasının bir yan kuruluşu olan Denso Wave adındaki şirket tarafından geliştirilmiştir. Bu kodlama sistemi 2 boyutlu şekilde çalışmaktadır.  Bu kodların içeriğinde bir link bulunmaktadır. Çeşitli uygulamalar üzerinden kodlar okutulduğunda doğrudan kişileri web sitesine yönlendirebilmektedir.

Bu kodların okutulmasında bu görevi üstlenen uygulamaları kullanmak gerekmektedir. Aksi halde yalnızca kamera kullanılarak QR kodlar okunamamaktadır. QR kodlarda bir sınır bulunmamaktadır. Her türlü içeriğin aktarımında kodlar çok kolay bir şekilde kişilere yardımcı olabilmektedir. Özellikle reklamlar içerisinde bu kodların kullanımı artmıştır. İnsanların daha kolay yönlendirilmesi ve içeriğe ulaşabilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu tarz kodlar kişiler üzerinde büyük bir merak uyandırabilmektedir.

Qrafter Uygulaması Özellikleri

Qrafter, QR kod okuyucu bir uygulama olarak insanların mobil cihazlarında yer almaktadır. Bu uygulama hem Iphone hem de Ipad modelleri üzerinde hizmet vermektedir. İki boyutlu kod tarayıcı olarak temel amacında QR kodu çözümlenmesi yatmaktadır. Öte yandan bir diğer özelliği ise kişilerin QR kod oluşturmasına yardımcı olmaktadır. Birçok web sitelerin URL’sini çözümlemede işe yaramaktadır. Bununla beraber vCard bilgilerini, telefon ve e-posta adreslerini, iCalendar takvim bilgileri ve kablosuz ağ bilgileri gibi birçok bilgiyi çözümleyebilmektedir. Aynı zamanda bu bilgileri QR kod haline getirebilmektedir.  Uygulama Pro paket ile de satılmaktadır. Bu paket dahilinde, uygulama kullanımı sırasında ortaya çıkan reklamların kaldırılmasını sağlar.

Qrafter Nasıl Kurulur?

Qrafter uygulaması yalnızca IOS işletim sistemine sahip olan mobil cihazlarda kullanılabilmektedir. Kısacası versiyonu uygun tüm Iphone ve Ipad tabletlerde uygulama kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Uygulamanın kullanılabilmesi için Apple Store içerisinde kimliğinizin bulunması gerekmektedir. Uygulama mağazasına girdikten sonra Qrafter yazarak uygulamanın indirme kısmına geçebilirsiniz. Daha sonrasında kimliğinizi onaylatarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İndirme işlemi çok kısa bir süre sonra bitecektir. Daha sonrasında uygulamaya girerek QR kodunu kameraya okutabilirsiniz. Doğrudan sizi kodlanan bilgiye aktarabilecektir.

Uygulama içerisinde satın alma gerçekleştirerek reklamdan kurtulabilmektesiniz.  Bu sayede kesintisiz ve hızlı bir şekilde QR kod okuyucu olan Qrafter’i kullanabilirsiniz. Qrafter Android cihazlar için uygun değildir ve Android işletim sistemlerinde hizmet vermemektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Çalışkan, akıllı telefonunuz için çok az dinlenme vakti vardır. Bugün birçok profesyonel gibiyseniz, akıllı telefonları iş, oyun ve aradaki kişisel işlerin bir karışımı için...

Kripto Para

Gate.io borsasında listeye eklenen QTCON Coin hakkında merak edilenleri bu makalemizde inceleyeceğiz. Projenin lansman tarihi 2019 yılıdır. Aradan geçen sürede platform hızla geliştirilmiştir. Quiztok,...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...

Uygulama

Wordscapes, 10 milyondan fazla insanın oynadığı bağımlılık yaratan bir kelime avı oyunudur. Kelime bulma oyunları ve bulmacaları bir araya getiren bulmaca, kelime bağlama ve kelime...