İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Resmi Yazıya Çevirme | Fotoğrafı Yazıya Çevirme | Online

İnternette çok fazla metin resmi var. Bu durum çoğu zaman oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Reddit’teki gönderilerin yarısı sadece Twitter veya Facebook’tan alınan ekran görüntüleridir ve Instagram hikayeleri aynı şekildedir. Bu noktada her sosyal ağ, çoğunlukla diğer web sitelerinden alınan ekran görüntüleri ile dolu ve bu durum yalnızca bir alıntıyı kopyalayıp yapıştırmak istediğinizde can sıkıcı oluyor.

Bu durum aynı zamanda iş yerinde çok daha büyük bir sorundur, özellikle fotoğraf olarak gönderilen uzun bir belge veya metin içermeyen uzun bir PDF alırsanız demek istediğimi anlayacaksınız.

Bu yazımızda resim, pdf yada herhangi bir görsel içerisindeki metni yazıya çevirmek için online olarak kullanabileceğiniz platformları inceleyeceğiz. Listemizdeki siteler resimdeki yazıları online olarak metne çevirmek için en çok kullanılan platformlardı.

Online Resmi Yazıya Çevirme

Resimdeki yazıları metine dönüştürmek için aşağıdaki sitelerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir görsel içerisindeki özlü söz, şiir, resmi yazı yada şarkıyı yazıya çevirebilirsiniz. Resimden yazı almanın 3 adımda en kolay yöntemlerini birlikte inceleyelim.

Advertisement. Scroll to continue reading.

1. onlineocr.net

OnlineOcr, resimden metne dönüştürücü, çevrimiçi Optik Karakter Tanıma yazılımını kullanarak görüntüden metin çıkarmanıza veya PDF’yi Doc, Excel veya Metin biçimlerine dönüştürmenize olanak tanır.

OnlineOcr ile 3 adımda resmi yazıya çevirme:

  1. Dosya yükle
  2. Dili ve çıktı biçimini seçin.
  3. Dönüştür.

Dosyayı siteye yükledikten dil ve dönüştürmek istediğiniz biçimi seçin bir süre sonra dönüştür seçeneği aktif olacaktır. Dönüştür butonuna tıkladığınızda anında resimdeki metin yazıya dönüşecektir. Bulanık ve arka planı karmaşık resimler dışında hata payı oldukça düşüktür.

Üye olmadan 15 sayfaya kadar olan dosyalardaki metinleri Word formatında kayıt edebilirsiniz. 

2. i2ocr.com

i2ocr, taranan belgelerin ve fotoğrafların görüntülerindeki metni tanımaya yönelik bir teknoloji olan Optik Karakter Tanıma anlamına gelir. OCR ile resimlerdeki boyalı metni düzenlenebilir, aranabilir, dizine eklenebilir ve depolanabilir belgeye dönüştürebilirsiniz. 

OCR uygulamaları arasında faturalar, banka hesap özetleri, faturalar, kartvizitler, makbuzlar, postalar, pasaport ve kimlikler gibi ticari belgeler için veri girişi, otomatik plaka tanıma, taranan kitapların aranabilir belgelere dönüştürülmesi, kör ve görme engelliler için metinden konuşmaya dahildir.

i2ocr ile 3 adımda resmi yazıya çevirme:

Advertisement. Scroll to continue reading.
  1. Dili seç
  2. Resmi seç
  3. Metini çıkarın.

i2ocr platformunun bir çok dönüştürme seçeneği mevcuttur. PDF – Resim, PDF – TIFF, image to text converter online ve benzeri onlarca ücretsiz çevirme seçeneğine sahiptir.

Herhangi bir resimdeki yazıyı kopyalamak istediğinizde yada bir faturanın resmini çekip yazıya dönüştürmek istediğinizde bu online iki platform sayesinde dakikalar içerisinde işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Üstelik resimdeki yazıyı farklı bir dile çevirmek istediğinizde sadece dil seçeneğini ayarlamanız yeterli olacaktır.

Aynı şekilde fotoğraftaki yazıyı Word dosyasına aktarma ve Türkçe diline çevirme işlemlerinizde platformları kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Fotoğrafı Yazıya Çevirme Siteleri

Yukarıda en popüler fotoğrafı yazıya çevirme sitelerini paylaşmıştır. Aşağıdaki listede diğer resmi yazıya çevirme sitelerini bulabilirsiniz. Listeden kullanmak istediğiniz site bağlantısı ile fotoğraflarınızı kısa sürede yazıya çevirebilirsiniz.

Bir resmi metin belgesine nasıl dönüştüreceğinizi öğrenmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bu ücretsiz çevrimiçi araç, görüntüden metne dönüştürmenize olanak tanır.

Convert image to text:

  1. PNG, JPG, GIF veya başka bir şey olsun, resminizi yükleyin.
  2. Resminizdeki metnin dilini seçin. (isteğe bağlı)
  3. “Başlat”a tıkladıktan sonra, çıkarılan metninizi indirebilirsiniz.

Prepostseo Image to Text Converter kullanmak için, ana sayfadaki giriş kutusuna Resim URL’sini Yapıştırın veya resim yükleyin ve Gönder Düğmesine tıklayın.

Resimlerinizi metne dönüştürün. Resimlerden , fotoğraflardan ve diğer resimlerden metin ayıklayın. Bu ücretsiz OCR dönüştürücü, resimlerden metin almanıza ve onu düz metin TXT dosyasına dönüştürmenize olanak tanır.

Şu anda aşağıdaki görüntüden metne dönüştürmeleri destekliyor: JPG’den metne, PNG’den metne, TIFF’den metne, SVG’den metne, BMP’den metne, WEBP’den metne ve çok daha fazlası!

Görüntüden metin çıkarmak için çevrimiçi bir OCR (Optik Karakter Tanıma) hizmeti sunuyor. Metin dönüştürücüsüne fotoğraf yükleyin, gönder’e tıklayın ve metin dosyanızı anında alın.

NewOCR.com ücretsiz bir çevrimiçi OCR (Optik Karakter Tanıma) hizmetidir, yüklediğiniz herhangi bir görüntü dosyasındaki metni analiz edebilir ve ardından görüntüdeki metni bilgisayarınızda kolayca düzenleyebileceğiniz metne dönüştürebilir.

Smallseotools ile çevrimiçi olarak görüntüden metin çıkarmak için metin dönüştürücüsüne fotoğraf yükleyin, dönüştür’e tıklayın ve metin dosyanızı anında alın.

Metin çıkarıcı, herhangi bir görüntüden metin çıkarmanıza izin verir. Bir resim veya belge (.pdf) yükleyebilirsiniz ve araç resimden metin çeker. Ayıklandıktan sonra, tek tıklamayla panonuza kopyalayabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

İnceleme

İnsanlık yavaş yavaş dijital çağa geçiyor; insanlar pandemi nedeniyle sanal alanda daha fazla vakit geçirmeye başladılar. Metaverse, kimsenin görmezden gelmemesi gereken bir gelecek olarak...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

Çözüm

Backlink, bir web sitesinden farklı bir web sitesine trafik yönlendirmek üzere sayfa içeriğinde URL, metin ve görsel ögelerin kullanılmasıyla oluşturulan köprü bağlantıları ifade eder....

HABER

Kredi notu, tüm bankaların erişebildiği kredi siciliniz, bankalarla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri barındıran bir kişisel finans geçmişini ifade eder. Bankalar kendilerinden borç isteyen yani kredi...