İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Samsung Galaxy S9 & Galaxy S9 Plus batarya şarj sorunu!

Piyasaya çıktığı günden itibaren ultra ince çerçevesi ve ultra hassas dokunmatik ekranı ile ciddi oranda ilgi çekten Samsung Galaxy S9 ve s9 Plus şimdilerde batarya şarj sorunu ile gündeme gelmeye başladı. Şimdilik problemin genele yayılmadığını şikayetlerin çok az olduğunu söyleyebiliriz. Ancak satışlar arttıkça geri dönüşler devam ederse batarya şarj sorunu için Samsung bir açaklama yapar diye umuyoruz. Bizim şuana kadar bazı kullanıcılardan aldığımız " Galaxy S9 şarj sorunu var mı? , Galaxy S9 şarjı çabuk bitiyor? , Galaxy S9 pil ömrünü nasıl uzatırım? " sorularına bu makalede cevap vereceğiz.

Android telefonlarda çok karşılaşılan batarya şarj sorunu çözümü için kalibrasyon işleminin işe yaradığını söyleyen kullanıcılar mevcut bu yöntemi denemekte yarar var. Bazı kullanıcılar ise cihaza yüklenen uygulamalar yüzünden pil ömrünün ciddi oranda düştüğünü söylüyorlar. 

→ Ekran parlaklığı ciddi oranda şarj tükettiğinden tasarruf modunda daha uzun pil ömrüde sağlamak mümkün.

→ Arkaplanda sürekli çalışan uygulamaları gözden geçirin işinize çok yaramayan ve sürekli bildirim veren uygulamaları kaldırın.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Konum servisini gereksiz yere kullanan uygulamalardan kurtulun.

Android telefonlarda batarya kalibrasyon işlemi nasıl yapılır?

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar