İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Samsung “J3 – J5 – J7” Batarya Şarj Sorunu Çözümü

Samsung tarafından orta segment olarak üretilen J  Serisi telefonlarda en çok yaşanan sorun şarjın çabuk bitiyor olmasıdır. Eski J Serisi modeller ile birlikte yeni Plus modellerinde de benzer sorun ile sıkça karşılaşılabiliyor. Özellikle Samsung J3 ve Samsung J5 serisinde daha çok yaşanan batarya şarj sorununu bir nebze çözecek yöntemler var. Samsung J Serisi telefonlarda şarj sorunu çözümü için Android telefonlara has bir kaç çözümü sizler için derledik;

→ Samsung J serisinde en çok pil tüketimine ekranın açık kalma süresi etki etmektedir. Özellikle otomatik ekran ayarlarını kullanıyorsanız görüş netliği olarak her ortamda rahat kullanım sağlasa da pil ömrü ciddi oranda düşürmektedir. Bu yüzden size göre en uygun olan orta düzeyde bir parlaklık ayarını tercih etmenizde yarar var.

→ Android telefonların çoğunda soruna neden olan farklı şarj cihazları ile telefonunuzu şarj etmekten kaçınmalısınız. Samsung telefonlarda bile modelden modele Amper değerleri değiştiğinden telefonunuzun pil ömrüne ciddi etki edecektir. Her zaman kendi orjinal şarj cihazınızı kullanmaya özen göstermelisiniz.

Wi-fi ve Bluetooth bağlantı seçeneklerini kullanmadığınız zamanlarda kapalı durumda tutun.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Aynı zamanda Mobil veri ve Konum servisini de kullanmadığınız durumlarda kapalı tutmanız pil ömrüne ciddi etki edecektir.

Arka planda sürekli çalışan uygulamaları azaltın hava durumu dışında sık kullanmadığınız uygulamaların arka planda çalışmasına izin vermeyin. Uygulama izinlerinden mutlaka bu uygulamaların izinlerini düzenleyin.

Samsung J3 – J5 – J7 modelleri için yaşadığınız batarya şarj sorunlarını bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Sizden gelenler; Samsung J7 şarjı çabuk bitiyor sebebi ne olabilir? Samsung J7 pil tam dolmuyor sebebi nedir? Samsung J5 şarjı çok çabuk bitiyor ne yapmak gerekir? Samsung J3 şarj sorunu nasıl çözülür? Samsung J3 telefonumun şarjı yüzde ellide kalıyor bu sorunu nasıl çözerim.

Cevap; Eğer telefonunuzun şarjı tam olarak dolmuyor, şarjdan çektiğinizde hemen pil boşalıyor ise telefonunuzun pili arızalanmış demektir. Yukarıdaki yöntemleri uygulasanız da sonuç çok fazla değişmeyecektir. Pil değişimi yapmanız gerekiyor. Tavsiyemiz garantisi devam ediyor ise garantiye göndermeniz garantisi bitti ise orjinal bir Samsung pil alarak bu sefer yukarıdaki yöntemler ile daha sağlıklı bir pil kullanımı yapmanızdır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar