İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Samsung Test Modu Kodu | Tüm Kısa Kodlar

Samsung marka telefonlarda test modu sayesinde kurulum yapmadan bile test işlemi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Samsung test modu sayesinde ekran, mikrofon, hoparlör, sensör gibi bir çok donanımı test edebilirsiniz.

Yeni satın aldığınız yada ikinci el almak istediğiniz bir Samsung telefonda herhangi bir sorun olup olmadığını merak ediyorsanız yapmanız gereken şey test modunu açarak kontrol etmektedir. Samsung test modunda dokunmatik panelin tam olarak çalışmasından tutun karşı taraftan gelen aramlardaki sesin netliği bile test edilmektedir. Peki Samsung test modu kodu nedir? Samsung test modu nasıl açılır?

Samsung Test Modu Nasıl Açılır?

Samsung test modu kodu *#0*# dir. Samsung marka telefonunuzda arama ekranına *#0*# yi tuşlayarak Samsung test modunu açabilirsiniz. Henüz kurulum yapılmayan bir cihazda Acil Çağrı butonuna tıklayarak klavyeden yine *#0*# yi tuşlayarak Samsung test modunu açabilirsiniz. Diğer bir adı ile samsung gizli test modu ile bir çok donanımsal özelliği test edebilirsiniz.

Samsung gizli test modu açıldığında karşınıza aşağıdaki seçenekler çıkacaktır. Samsung telefonlar nasıl test edilir? Bu aşamdan sonra seçenekleri sırası ile aşağıda açıklayacağız. Tek tek tüm test aşamalarını sırası ile tamamlayabilir yada merak ettiğiniz donanımı ilgili seçenekten test edebilirsiniz. Samsung test modu ekran testi bölümleri ile başlıyor ilk olarak ölü piksel ve renk dengesini kontrol edebilirsiniz.

Samsung Ölü Piksel Testi kodu – *#0*# / Red, Green, Blue Samsung test modunda en üst kısımda bulunan “Red, Green, Blue” seçenekleri ile kırmızı, yeşil ve mavi ekranlarda ölü piksel olup olmadığını test edebilirsiniz.

Samsung Alıcı Testi kodu – *#0*# / Reciever

Advertisement. Scroll to continue reading.

Samsung Titreşim Testi kodu – *#0*# / Vibration

Samsung Karartma Testi kodu – *#0*# / Dimming

Samsung Sensör Testi kodu – *#0*# / Sensor

Samsung Dokunmatik Testi kodu – *#0*# / Touch

Samsung Hoparlör Ses Testi kodu – *#0*# / Speaker

Advertisement. Scroll to continue reading.

Samsung Led Testi kodu – #0*# / LED

Samsung IMEI Testi kodu – *#06#

Samsung IMEI Değiştirme kodu – *#272*IMEI#

Samsung Sar Değeri Öğrenme kodu – *#07#

Samsung Ses Testi Modu kodu – *#0673# 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar