İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Sentre (SEN) Coin Nedir? | Yorum | SEN Coin Hakkında Bilgiler

Sentre Protocol, henüz adını yeni yeni duyurmaya başlayan Blockchain projelerinden bir tanesiyken Gate.io borsasında Startup listesine eklenmesi ile yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Sentre nedir?

Merkezi Olmayan Finansmanın (DeFi) erken döneminde, çok sayıda merkezi olmayan uygulama (DApps) ortaya çıktı ve genel topluluktan büyük likidite çekti. Bununla birlikte, DeFi ortamı oldukça kaotikti çünkü bu DApp’ler zayıf ara yüzler ve diğer hizmetlere sınırlı bağlantı ile birbirinden ayrı olarak inşa edilmişti. Ekip, birden fazla kaynaktan likidite toplayarak ve topluluğa geri vermek için açık bir alan yaratarak bu sorunu çözmek için Sentre’yi geliştirdi.

Sentre, açıklığın bir bütün olarak DeFi gelişiminin ve özellikle Sentre ekosisteminin anahtarı olduğuna inanıyor. Bunu yapmak için Sentre, geliştiricilere DApp oluşturma sürecini en baştan hızlandırmak için iyi tasarlanmış bir araç zinciri sağlar . Bu DApp’lerin kullanıcılar için anlamlı etkiler yarattığını kanıtlayabilirlerse, topluluktan biriken mevcut likiditeyi devralmalarına izin verilecektir.

İlk Bakışta Sentre

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • Sentre, SenSwap, SenHub vb. gibi her şeyi içeren tüm ekosistemi ifade eder.
  • SenHub, blok zinciri geliştiricilerine, merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) hızlı bir şekilde oluşturup kullanıcılara göndermeleri için bir temel sunan bir platformdur.
  • SenSwap veya SenSwap Protokolü, merkezi olmayan bir değişim hizmeti sağlayarak likiditeyi çeken ve biriktiren bir Otomatik Piyasa Yapıcıdır.

SEN Coin Nedir?

Sentre (SEN), DApp Store ve Likidite için Evrensel Protokol içeren hepsi bir arada solana açık platformudur. Sentre, DeFi geliştiricileri ve kullanıcıları için Güvenli Liman olmayı hedefliyor.

Sentre’nin ekosisteminin kalbi olarak SEN, uzun süreli sahipler için en faydalı kullanım durumlarından bazılarına sahiptir. Bunlardan bazıları; 

SEN Token Kullanım Durumları:

  • Yönetim Hakları: Zincir üzerinde bir iyileştirme önermek için, oy vermek ve bir fikir birliğine varmak için katılımcıların SEN’i paylaşmaları gerekir. Onaylanan teklifler vakıf ekibi tarafından uygulanacak ve konuşlandırılacaktır.
  • Ücret İndirimi: SEN, değişim ücretinin üst sınırını düşürmeye ve korumaya yardımcı olur. SEN ile herhangi bir token çifti arasındaki “köprü” olarak takas yaparken, kullanıcılar döviz kurunu %0,3’ten sadece %0,25’e düşürebilir.
  • Geri Al ve Yap: SEN, ücret tahsildarı olarak tasarlanmıştır. Değiştirilen herhangi bir çift ile ücret kolayca SEN’e dönüştürülebilir. Ardından, bunları yakmak yerine, bu ücretler toplanır ve otomatik olarak diğer SEN tabanlı hizmetlere iletilir.
  • Protokol Antrepo: SEN, ekosistemdeki tüm havuzları birbirine bağlar ve herhangi bir jeton çiftinin değiştirilebilmesini sağlar. SEN’i SenSwap’taki tüm mevcut iki jetonlu havuzlara koymak, kullanıcıların tüm likiditeyi üç farklı havuza yatırmak yerine tek bir havuza odaklamasına yardımcı olur. Bu, likidite etkinliğini arttırır ve para yatırma sırasında üç çift token arasında denge kurma zorunluluğunu azaltır.

SEN Coin Nasıl Alınır?

SEN Token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Aylık kripto para çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

Hasaki, kullanıcıları belirteç ödülleri aracılığıyla müdahale eğitimine katılmaya teşvik etmeyi planlıyor. Verileri etiketlemeye ve düzenlemeye yardımcı olmak için Hsaki’nin yanıtlarının doğruluğu hakkında geri bildirim...

Kripto Para

KlimaDAO, karbon destekli, algoritmik kripto para birimi KLIMA belirteci aracılığıyla iklim eylemini yönlendirmek ve manifestolarını yerine getirmek için merkezi olmayan otonom bir Kuruluştur. Protokol...

Kripto Para

Affyn (FYN), Oynaması Ücretsiz, Oynat ve Kazan mobil oyunuyla blockchain destekli bir Metaverse projesi inşa eden Singapur merkezli bir şirkettir. Coğrafi konum belirleme yeteneğinden ve...

Kripto Para

GoMining(GMT), madenciliği basit ve herkes için erişilebilir hale getirmeyi misyon edinmiş bir şirkettir. Yaklaşık 6 yıldır 2017 yılından beri sektörün içindeler. İki önemli ürünleri var....