İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

ŞOK’dan Alınan Ürünlerde Garanti, İade, Değişim İşlemleri

Ülkemizde zincir marketler her hafta çıkan aktüel bültenlerinde elektronik ürünlere de yer veriyor. ŞOK marketlerde aktüel bültenlerine cazip fiyatlı elektronik ürünler ekleyen zincir mağazalardan bir tanesidir. Şok marketlerde satılan elektronik ürünlerin garantisi nasıl oluyor?

Tüketicilerin satın alma esnasında en çok merak ettikleri konu ürünlerin garantisi oluyor. Ülkemizde satış sonrası destek konusunda yaşanan sıkıntılar tüketicileri önce garantiyi kontrol etmeye yönlendiriyor. Haksız da sayılmazlar.

Bu makalemizde en çok merak edilen “ŞOK’dan alınan ürünün garantisi var mıdır?”, “ŞOK’dan alınan televizyon kurulumu nasıl yapılır?”,  “ŞOK’dan alınan telefon iade edilebilir mi?”konularını ele alacağız.

ŞOK’dan alınan ürünün garantisi var mıdır?

Öncelikle ülkemizde yasal yollardan satılan tüm elektronik ürünlerin garantisi en az 2 yıl olmak zorundadır. Bu sebeple ŞOK marketlerde satılan elektronik ürünlerinde en az 2 yıl garantisi vardır. Zincir marketlerde herhangi bir satış sonrası destek birimi olmadığından arızalanan ürünleri Türkiye’deki servis temsilciliklerine (Garanti Belgesinde Yazan) getirmeniz gerekiyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

ŞOK İade, Değişim İşlemleri

ŞOK’da satılan ürünlerin (Televizyon, Telefon, Tablet, Navigasyon vb.) arızalanması durumunda iadesi yada değişimi için öncelikle servisten iade, değişim raporu almanız daha sonra satın aldığınız şubeye başvurmanız gerekmektedir.

Ürünlerin garanti kapsamında değerlendirilmesi için fatura ve garanti belgesini mutlaka saklıyor olmalısınız.

ŞOK’dan alınan televizyon kurulumu nasıl yapılır?

Ülkemizde elektronik mağazalarında satılan 40 inç ve üzeri televizyonlar normal şartlar altında servis tarafından kurulur ve garantisi başlatılır. ŞOK marketlerde satışı yapılan bazı televizyon modellerinde kurulum müşteri tarafından yapılabiliyor. Öncelikle satın alma esnasında kurulum bilgisini mutlaka sormalısınız aksi halde ürün servis tarafından kurulması gerekiyorsa garanti dışı kalabilir.

Ürün servis tarafından kurulması zorunlu olmayan bir ürün ise siz kurabilir yada ücretli olarak servis çağırarak kurulum yaptırabilir.

ŞOK resmi sitesinde yer alan İade Değişim Koşullarını bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar