İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

SOURCE Coin Nedir? | ReSource Finance Nedir?

ReSource Finance, kripto paraların kullanımını yaygınlaştırmak ve geleneksel bir ödeme yöntemi kolaylığı sağlamak için geliştirilmiştir. Gate.io borsasına listeye eklenmesi ile dikkatleri üzerine çeken SOURCE coin hakkındaki bilgileri birlikte inceleyelim.

ReSource protokolünün amacı, DLT tabanlı karşılıklı kredi sistemlerine yönelik temel ekonomik soruları ele almak ve yanıtlamak ve çok sayıda farklı kullanım örneğine hizmet eden farklı türden karşılıklı kredi sistemlerinin oluşturulabileceği esnek bir çerçeve sağlamaktır. ReSource üzerine inşa edilen karşılıklı kredi sistemleri amaç, kapsam, parasal dinamikler ve kredi politikası açısından önemli ölçüde farklılık gösterse de, hepsi aşağıdaki gibi temel unsurları paylaşır:

  1. İç kaynaklı olarak oluşturulmuş stabil paralar,
  2. Kredili mevduat hesabı etkin cari hesaplar,
  3. Dağıtılmış sigortacılık ve risk yönetimi,
  4. Dağıtılmış borç tahsilatı ve yükümlülük icrası.

Mutual Credit – İçsel olarak yaratılan paranın değişim aracı olarak hizmet ettiği çok taraflı bir değişim ağıdır.

ReSource Protokolü – CELO blok zincirinde başlatılan ve çeşitli, birlikte çalışabilir dağıtılmış karşılıklı kredi sistemlerinin oluşturulması için kapsamlı bir araç kutusu sağlayan bir DLT protokolüdür.

ReSource Ağı – ReSource protokolü üzerine kurulmuş, küresel KOBİ’lere, serbest çalışanlara ve yeni başlayanlara yönelik ilk ağdır.

rUSD – ReSource Network’ün hesap birimi olarak hizmet veren bir stablecoindir.

SOURCE Coin Nedir?

Source, protokolün kredileri garanti altına almak, ağ ücretlerini ödemek ve ağ yönetişiminin yanı sıra protokole katılmak için kullanılan yönetişim belirtecidir. rUSD, ReSource Network’e özgü olsa da, SOURCE, ReSource protokolü üzerine kurulu tüm ağlara hizmet eder.

SOURCE, Kaynak protokolünde üç temel işlevi yerine getirir:

  1. Staked Source, stake ödülleri karşılığında ağ riskinin bir kısmını taşır.
  2. Staked Source, sahiplerine yukarıda ayrıntılı olarak açıklandığı gibi ağ kararları üzerinde oy hakkı verir.
  3. Unstaked SOURCE, üyeler tarafından ağ ücretlerini ödemek için kullanılabilir

Unstake SOURCE, herhangi bir tür varlığın elde tutulmasıyla ilgili olağan riskler dışında, belirli kredi limitleriyle ilişkili belirli riskler taşımaz. SOURCE’un stake edilme ve riskin SOURCE staker’larına devredilme yöntemi ve yöntemi yukarıdaki bölümlerde detaylandırılmıştır.

Kısacası, ilk riskler, kredi limitlerini doğrulamak için SOURCE hissesine sahip olan Sigortacılar tarafından üstlenilir. Bu riskler ve ilgili staking ödülleri, daha sonra yetkilendirilmiş bir stake mekanizması aracılığıyla halkla paylaşılabilir.

SOURCE Coin Nasıl Alınır?

Soruce Coin satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Kripto Para

Hydraverse, bir metaverse oyna-kazan PVP ejderha yarışı oyunudur. Oyuncular, daha sonra benzersiz ejderhalar yaratan ejderha yumurtalarını açma şansına sahip olurlar. Bu ejderhalar yarışa katılabilir...

Kripto Para

Gate.io borsasına yeni girecek kripto paralar arasında listelenen ZKT coin hakkında merak edilen bilgileri birlikte inceleyelim. zkTube, zkRollup konseptine dayanmaktadır. Kısacası, zkRollup, tüm fonların ana...

Kripto Para

ORBLER, dünyanın her yerinden insanların zevk alabileceği gerçek zamanlı bir savunma oyunudur. Bir oyuncu, bir desteye 5 ORB kaydederek oyunun tadını çıkarabilir. Bazen bir...

Kripto Para

Ritestream, Film ve TV NFT’leri için merkezi olmayan küresel bir platformdur. Film ve eğlence prodüksiyonlarına fon sağlamak ve bunları piyasaya sürmek, film yapımcıları ve...