İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Telefon Kullanıcı Hataları Nelerdir? Garanti Kapsamında Neler Var?

Akıllı telefonlar artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyleki koşu yaparken, denize girerken, motor kullanırken aklınıza gelebilecek her noktada akıllı telefonları kullanıyoruz. Durum böyle olunca telefonların bir kaza sonucunda düşmesi, kırılması yada hasar görme olasılığı artıyor. Bunları yanı sıra yoğun kullanım sonucunda, yazılımsal yada donanımsal sorunlarlada karşılaşılabiliyor.

Peki telefonda kullanıcı hataları nelerdir? Yada kullanıcı hatasının tanımı nedir?

Garanti Kapsamı Nedir?

Garanti, üretim hatalarından kaynaklanan arızalar sonucu parça değişimi ve buna bağlı onarım işçiliklerinden doğan masrafların karşılanması ve 6502 sayılı kanun gereği tüketicinin korunmasına yönelik yasal zorunluluğun yerine getirilmesidir.

Kullanıcı Hatası Nedir?

Literatürde kullanıcı hatası, ”Tüketicinin malı tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı olarak kullanmasından kaynaklanan arızalar” olarak geçiyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kullanıcı Hatalarından Bazıları;

→ Telefonun fiziksel bir hasara maruz kalması ” Kırılma, Çatlama, Yamulma “ sonucunda oluşan hasarlar. Tabi bu hatalar üretimden kaynaklı bir eksiklik nedeni ile oluyor ise firma garanti kapsamında değerlendirebilir.

→ Sıvı teması ” Üzerine su dökülmesi, Nemli bir ortamda uzun süre beklemesi, İçine su sızması “ sonucunda oluşan hasarlar. Sıvı teması garanti kapsamı dışında değerlendirilmektedir.

→ Farklı bir yazılım yüklenmesi sonucu oluşan arızalar. Cihaza orijinal yazılımı dışında korsan bir yazılım yüklemesi ile oluşan hasarlarda telefonu garanti dışı bırakmaktadır.

Bu hasarlar dışında yaşayacağınız donanımsal hataların tamamı garanti kapsamı içerisindedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar