İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Telefonumdan Hiçbir Şekilde Ses Gelmiyor Ne Yapabilirim?

Akıllı telefon kullanıcılarının zaman zaman başına gelen büyük sorunlardan bir tanesi de telefonun sessizliği bürünmesidir. Telefonda herhangi bir donanımsal arıza olmadığı hallerde genelde telefondan ses çıkmaması sorunu durduk yere oluşmaz. Telefon hoparlörü hasar görmüş yada sıvı teması olmuş olabilir. Bu sorunların dışında telefon ses çıkmama sorunu yazılımsal ise pratik bir kaç çözümü var. Telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor ne yapabilirim?

Özellikle telefonunuzu güç giriş çıkışından emin olmadığınız ses sistemlerine bağlanmayınız. Güçlü sistemler telefonun kulaklık girişinde arıza oluşturabiliyor. Buda telefonun kulaklık takılı modda takılı kalmasına neden oluyor.

→ Telefonunuza kulaklık yada ses sistemi takıp çıkarttıktan sonra bu sorun ile karşılaştıysanız. Kulaklık takılı olarak kalmış görünüyor olabilir. Yani sağ üst köşede kulaklık simgesi gözüküyor ise telefonumuz hala kulaklığı algılıyor olabilir. Bu problemin çözümü için birkaç kez kulaklığınızı telefonunuza takıp çıkartınız. Sonrasında simge gidecek ve telefonunuzdan tekrar ses çıkacaktır 🙂

→ Yazılımsal olarak bazen telefonumuz sessiz modunda kalabiliyor. Bunun çözümü için cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamamız gerekebilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Apple iPhone cihazlarda ses çıkmaması sorunu genellikle sol kısımdaki ses açıp kapatma tuşunun arızalanmasından kaynaklanıyor.

→ Donanımsal bir problem var ise maalesef servis dışında bir çözümü yok.

Telefondan az ses gelmesi neden kaynaklanır?

Eğer telefonunuzdan çok az ses geliyor ise hoparlör bölümlerinde pamuklanma olmuş olabilir. Pantolon cebinde hoparlör ve kulaklık girişlerinde pamuk biriktiğinde ses problemleri yaşanmaktadır. Eğer böyle bir durum söz konusu ise ufak bir fırça ile hoparlör ve ses girişini temizlemeniz yeterli olacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar