İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Thorchain (Rune) Coin Nedir? Toplam arz Ne Kadar?

Ilk kripto para hayatımıza girdiğinden bu yana yeni kripto para birimleri de onunla beraber hayatımıza girmeye devam etmektedir. Özellikle herhangi bir otoriteye bağlı olmaması ve finansal özgürlük sağlaması nedeniyle insanların ilgisini çekmektedir. Bu para birimlerinden biri de Thorchain (Rune) Coin olarak karşımıza çıkmaktadır. Rune Coin nedir sorusunun en basit cevabı ise merkezi olmayan bir ortamda sunulan kripto para birimidir.

THORChain kendisini, kullanıcıların varlıkları manipülasyona dirençli piyasa fiyatlarında anında takas etmelerini sağlayan merkezi olmayan bir likidite ağı olarak tanımlıyor. 

Rune Coin Ne Zaman Piyasaya Çıktı?

Thorchain ilk olarak 2018 yılında karşımıza çıkmaktadır. Hedef olarak ise, merkezi olmayan ve izin alınma gibi bir durumun olmadığı bir ortamda kullanılabilen bir kripto para oluşturmaktır. Kullanıcıları için daima likidite havuzları sağlamaktadır. Bununla beraber Bitcoin ve Ethereum gibi öncü kripto para alımına ve satımına da olanak sağlamaktadır.

Rune token bunların yanında Blockchain ağları arasında geçişi sağlamaktadır. Bu durum herhangi bir blockchain ağında kullanılabilmesini sağlamakla beraber herhangi bir ortamda olmayan finansal özgürlüğü getirmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Projenin resmi internet sitesinde “bütün blockchain varlıklarını bir ortak bir havuzda bir araya getirmek için tasarlanan likidite protokolü” şeklinde bir açıklama bulunmaktadır. Rune token esas olarak Tendermint tabanına sahip Proof-of-Stake protokolüne sahip bir ağın kripto para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ağ üzerinde kullanıcılar, düzen bozan kullanıcıların hisselerini ortadan kaldırmakta ve düzenin korunmasını sağlamaktadırlar.

Rune Coin Toplam Arz Miktarı Ne Kadardır?

Rune coin toplam arz miktarı 500 milyon olarak bilinmektedir. Bu 500 milyon arzın ise ilk 3 aşamada yaklaşık 100 milyonun satıldığı bilinmektedir. Bunun yanında yaklaşık 150 milyonluk kısmı da Thorchain ekibi ile birlikte topluluk ve gelişimle alakalı şekilde dağıtılmıştır. Şu an için ise 220 milyon Rune Coin’nin emisyon rezervi olarak kaldığı bilinmektedir.

Thorchain (Rune) Coin sağlam ve özgürlükçü bir şekilde yoluna devam etmektedir. Özellikle birçok kripto para biriminde yaşanan dalgalı seyir bu para birimi için söylenmesi mümkün değildir. Son dönemlerde dengeli bir seyir izleyen kripto para 0,50 Amerikan doları ile 1,75 Amerikan doları arasında bir seyirde gitmektedir.

RUNE coin satın almak ve yatırım yapmak için Üye OL → Binance.com

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

Bitcoin halving, Bitcoin madencilik ödüllerinin yarıya indirildiği bir olaydır. Bitcoin’in protokolüne göre, her 210,000 blokta bir (yaklaşık olarak 4 yılda bir) gerçekleşir. Bu durumda,...

HABER

Bitcoin son yıllarda ülkemizde ve dünyada oldukça popüler bir hale gelmiştir. Yatırımcıları mutlu eden çıkışları ve sert düşüşleri ile Twitter’da sürekli gündem olan Bitcoin...

Kripto Para

Perpetual Protocol 2019’un sonlarında hayata geçirilmiş DeFi tabanlı bir projedir. Perpetual Protocol, Uniswap’tan ilham alan otomatik bir piyasa yapıcı tasarımına dayanır. Perpetual Protocol’ün likidite havuzu...

Çözüm

Dünyanın en çok tercih edilen kripto para borsası olan Binance hakkındaki merak edilenleri incelemeye devam ediyoruz. Henüz Binance hesabı olmayan ve yerli borsalarda kripto...