İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

Thorstarter (XRUNE) Coin Nedir? | XRUNE Ağı Güvenli Mi?

Thorstarter, ilk merkezi olmayan topluluk odaklı Girişim DAO’dur. Benzersiz bir fırlatma rampası modelini likidite hibeleriyle birleştirerek THORfi ve DeFi genelinde en umut verici projeleri finanse ediyor.

Thorstarter (XRUNE), yeni projeler için bir IDO platformu olarak hareket edecek ve onlara en başından itibaren derin likidite sağlayacak. Alternatif olarak Thorstarter, XRUNE ile eşleştirilmiş tokenleri için bir likidite havuzu oluşturarak mevcut projelerin yatırımcılara ve katılımcılara birden fazla blok zinciri üzerinden ulaşmasını sağlayacak. Thorstarter, Thorchain ekosistemini tamamlar ve faydasını genişletirken likiditesinden ve yeteneklerinden yararlanır.

Thorstarter’ın asla geleneksel anlamda bir şirket olmayacaktır.

Protokol ve topluluk, Thorstarter DAO tarafından yönetilecektir. “Önce DAO” modeli, başta BarnBridge olmak üzere diğer protokoller tarafından doğrulanmıştır. Bu model ağı tehlikeye atabilecek hata olasılığını sınırlayarak, ilk taraflar ve paydaşlar arasında eşit oylama sağlar. Erken oylamanın yalnızca bir bireye veya küçük bir gruba fayda sağlamamasını sağlar. İlk DAO üyelerinin oy vermesini, hem etik hem de ekonomik olarak projeyle uyumlu Konsey üyelerini dikkatli bir şekilde seçmeye teşvik eder. Adalet, ademi merkeziyetçilik ve demokratikleşme ahlakını ilerletir.İlk aşama, tüm kilit paydaşları bir araya getirmek ve topluluğu organik olarak büyütmek için bir yönetim sürecini içerecektir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

XRUNE Token İşlevi

  • XRUNE, THORChain’de bir likidite havuzu olarak RUNE ile eşleştirilir. LP’ler, bu varlıklar arasında blok blok meydana gelen işlem hacmine bağlı olarak hem RUNE hem de XRUNE’de ücret alır. Bu, THORChain’deki diğer tüm onaylı RUNE-VARLIK havuzlarının standart ödül modelini takip eder.
  • İkincisi, XRUNE, Thorstarter’da IDO’nun olduğu projelere erken erişim sağlayan bir tokendır. Onaylanan projeler, Thorstarter DAO tarafından XRUNE likiditesi ile tohumlanır ve ikincil piyasa AMM’lerinde XRUNE-VARLIK havuzları oluşturulur. XRUNE, ilk likidite etkinliğine katılmak için gereklidir.
  • XRUNE, ya Thorstarter DAO tarafından sağlanan likidite olarak ya da sadece verim elde etmek isteyen LP’ler tarafından harici AMM’lerdeki VARLIKLAR ile eşleştirilir. Harici LP’ler, likidite sağladıkları AMM’nin ücret yapısına göre ücret alırlar. Eth tabanlı AMM’ler Uniswap ve Sushiswap için bu ücret %0,3’tür. BSC’de Pancakeswap durumunda bu ücret %0,2’dir.

XRUNE Ağ Güvenliği

Thorstarter, THORChain’in mevcut merkezi olmayan güvenlik çerçevesini kullanır. Thorstarter, çapraz zincir işlemlerine tanık olmak da dahil olmak üzere güvenliği sağlamak için THORChain ağ doğrulayıcılarını ve düğümlerini kullanır. Bonded RUNE, ağ güvenliğinin korunmasını ve kötü niyetli davranışların cezalandırılmasını sağlamak için çalışır. Akıllı Sözleşme Güvenliği Akıllı sözleşmelerin güvenliğini sağlamak için Thorstarter ekibi, THORChain çekirdek katkı ekibiyle ortaklaşa sık sık güvenlik denetimleri gerçekleştirecektir.

vXRUNE Nedir?

vXRUNE, XRUNE sahiplerinin Thorstarter Yönetişim Gösterge Tablosunda vXRUNE için XRUNE’larını kilitlemek için 1:1 oranında aldığı, takas edilemez, devredilemez bir ERC20 jetonudur. vXRUNE, sahiplerine Thorstarter IDO’larına, oylama ayrıcalıklarına ve DAO’daki vXRUNE konum büyüklükleriyle orantılı ödüllere katılma yeteneği verir.

Kullanıcıların oy kullanabilmesi için XRUNE tokenlerini daha sonra vXRUNE sağlayan bir oylama sözleşmesine yatırması gerekir. Bu oylama emaneti, “zaman ağırlıklı” bir oylama sistemini izleyecektir. Kullanıcılar vXRUNE’u ne kadar uzun süre elinde tutarsa ​​Thorstarter DAO içindeki oylama gücü o kadar büyük olur. Oylama tekliflerine ilk kez katılan kullanıcılar aynı oy ağırlığına sahip olmayacaktır.

Oylama ağırlığı sistemi, kullanım ve protokol ekonomisine göre değiştirilecektir. Büyük token sahipleri orantısız oylama gücüne sahip olabileceğinden 1-1 oylama modelleri ideal değildir.

vXRUNE sahipleri protokol ücretlerini alabilecekler. Yeni varlık jetonlarında oluşturulan ücretler de vXRUNE sahiplerine dağıtılacaktır.

XRUNE Token Nereden Satın Alınır?

XRUNE maksimum arz miktarı 1,000,000,000 XRUNE token’dir. XRUNE Token satın almak için Gate.io borsasına bağlantıdan komisyon indirimli olarak kayıt olabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...