İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Threema Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzde internet kaynaklı mesajlaşma uygulamalarını kullanmak oldukça popülerdir. Whatsapp gibi bu sektörde dev olan markaların yanında çeşitli uygulamalar da farklı özelliklerle kullanıcıların önüne çıkmaktadır. Threema adı verilen uygulama da anlık güvenli mesajlaşma imkanı sağlayarak birçok insanın tercihi arasına girmiştir. Kullanım açısından oldukça güzel ve sade ara yüzle beraber kullanıcıların zorlanmadan uygulamayı kullanma şansı sunmuştur.

Mesajlaşmada uçtan uca şifrelenme kullanarak güvenli bir şifreleme sağlamaktadır. Markanın kurulduğu yer İsviçre’dir ve bir bağımsız şirket tarafından kullanıma sunulmuştur. Threema nedir sorusu son dönemlerde birçok insan tarafından merak edilmektedir. Özellikle günümüzde popüler olarak kullanılan mesajlaşma uygulamalarına alternatif aranıyorsa, Threema oldukça kullanışlıdır.

Uygulama, mesajlaşma konusunda birçok imkanı sunmaktadır. Mesajlaşma konusunda son dönemlerde birçok problem ve skandal patlak vermiştir. Bunlar arasında, kişilerin konuşmalarının güvenliği ve 3. şahıslar tarafından incelenmesi oldukça büyük bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda bazı iddialara göre ünlü istihbarat servisleri elde ettikleri bilgiler, bu tarz mesajlaşma uygulamaları üzerinden kaynak aldığı gösterilmektedir. Tüm bu güvenlik problemleri, kişileri alternatif tercihlere doğru yönlendirmektedir. Son dönemlerde Threema uygulaması büyük bir popülerlik elde etmiştir. Özellikle güvenlik konusunda oldukça katı kurallar ve politikalar ile kullanıcılarına yaklaşması, birçok insanın gönül rahatlığıyla bu uygulama üzerinden mesajlaşmasını sağlamıştır. Threema uygulamasının temelleri 2012 yılında atılmıştır. Daha sonrasında ise şirket olarak iş vermeye başladığı süre ise 2014 yılına dayanmaktadır.

Threema Özellikleri Nelerdir?

Threema, piyasaya büyük bir alternatif olarak adım atmıştır. Günümüzde ise diğer markalarının sahip olduğu hakimiyetinin kırılmasında bir numaralı etken olarak ortaya çıkmaktadır. Uygulamanın sunmuş olduğu özellikler arasında herhangi bir sim kartı veyahut numaraya gereksinim duymadan mesajlaşma imkanı verilmektedir. Bununla beraber, tablet mobil cihazlar için de uygulama optimizasyona sahiptir. Yalnızca telefon üzerinden değil diğer mobil cihazlarla da uygulama kullanılmaktadır. Hem IOS hem de Android yazılımlı telefonlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Threema güvenli mi sorusuna bir özellik ile cevap vermek gerekirse iyi şifreleme ve iletilen verilen anında silinmesi, uygulamayı oldukça güvenli bir hale getirmektedir.

Threema Kullanım Ücretleri

Threema hem Android cihazlarda hem de IOS cihazlarda uygulama marketlerinden kolaylıkla indirilmektedir. Oldukça makul ücretlerle bu uygulama kullanılmaktadır. Her kullanıcın kendine ait bir ID’si olması ve hiçbir kişisel bilgi olmadan bu uygulamanın kullanılabilmesi pek çok noktadan kişilerin %100 anonim kalmasını sağlamaktadır.

Uygulama tüm bu imkanlarını oldukça uygun bir fiyatla sunması kişilerin Threema’ya yönlenmesini sağlamaktadır. Thremaa ücreti 2.99 dolarlık bir fiyatla karşımıza çıkmaktadır. Uygulama yalnızca birebir iletişim değil grup görüşmeleri için de imkân sağlamaktadır. Bununla birlikte her türlü veri paylaşımı da mesajlaşma üzerinden sağlanmaktadır. Gönderilebilen dosya boyutları rastlananın aksine 100 MB’a kadar çıkabilmektedir.  Aynı zamanda 20 dil desteği bulundurarak global bir uygulama olduğunu bizlere göstermektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Elinizde bulunan belgeleri taratarak mobil ortamlara geçirmek istediğinizde eskisi gibi yazıcıları veyahut ekstra başka elektronik cihazları kullanmanıza bu tarz uygulamalar ile gerek kalmamaktadır. Eski...

Uygulama

Prequel uygulaması, fotoğraflarınızın daha iyi görünmesi için çeşitli araçlar sunan bir programdır. Yaratıcı efektler, fotoğraflara eklenecek parıltılar ve ışıltılar aynı zamanda bunların çok daha...

Uygulama

Bu uygulama, mobil cihaz kullanıcıları için yapılmış video ve müziklerin yönetimi için kullanılan bir araçtır. Günümüzde birçok insan akıllı cihazlarından neredeyse hayatının her noktasında...

Uygulama

Sosyal medyanın toplumlar içerisindeki kullanımı her geçen gün büyük bir ivme ile artış göstermektedir. Bu artış birçok insanın sosyal çevresinin dijital ortamlara kaymasına vesile...