İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Threema Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzde internet kaynaklı mesajlaşma uygulamalarını kullanmak oldukça popülerdir. Whatsapp gibi bu sektörde dev olan markaların yanında çeşitli uygulamalar da farklı özelliklerle kullanıcıların önüne çıkmaktadır. Threema adı verilen uygulama da anlık güvenli mesajlaşma imkanı sağlayarak birçok insanın tercihi arasına girmiştir. Kullanım açısından oldukça güzel ve sade ara yüzle beraber kullanıcıların zorlanmadan uygulamayı kullanma şansı sunmuştur.

Mesajlaşmada uçtan uca şifrelenme kullanarak güvenli bir şifreleme sağlamaktadır. Markanın kurulduğu yer İsviçre’dir ve bir bağımsız şirket tarafından kullanıma sunulmuştur. Threema nedir sorusu son dönemlerde birçok insan tarafından merak edilmektedir. Özellikle günümüzde popüler olarak kullanılan mesajlaşma uygulamalarına alternatif aranıyorsa, Threema oldukça kullanışlıdır.

Uygulama, mesajlaşma konusunda birçok imkanı sunmaktadır. Mesajlaşma konusunda son dönemlerde birçok problem ve skandal patlak vermiştir. Bunlar arasında, kişilerin konuşmalarının güvenliği ve 3. şahıslar tarafından incelenmesi oldukça büyük bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda bazı iddialara göre ünlü istihbarat servisleri elde ettikleri bilgiler, bu tarz mesajlaşma uygulamaları üzerinden kaynak aldığı gösterilmektedir. Tüm bu güvenlik problemleri, kişileri alternatif tercihlere doğru yönlendirmektedir. Son dönemlerde Threema uygulaması büyük bir popülerlik elde etmiştir. Özellikle güvenlik konusunda oldukça katı kurallar ve politikalar ile kullanıcılarına yaklaşması, birçok insanın gönül rahatlığıyla bu uygulama üzerinden mesajlaşmasını sağlamıştır. Threema uygulamasının temelleri 2012 yılında atılmıştır. Daha sonrasında ise şirket olarak iş vermeye başladığı süre ise 2014 yılına dayanmaktadır.

Threema Özellikleri Nelerdir?

Threema, piyasaya büyük bir alternatif olarak adım atmıştır. Günümüzde ise diğer markalarının sahip olduğu hakimiyetinin kırılmasında bir numaralı etken olarak ortaya çıkmaktadır. Uygulamanın sunmuş olduğu özellikler arasında herhangi bir sim kartı veyahut numaraya gereksinim duymadan mesajlaşma imkanı verilmektedir. Bununla beraber, tablet mobil cihazlar için de uygulama optimizasyona sahiptir. Yalnızca telefon üzerinden değil diğer mobil cihazlarla da uygulama kullanılmaktadır. Hem IOS hem de Android yazılımlı telefonlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Threema güvenli mi sorusuna bir özellik ile cevap vermek gerekirse iyi şifreleme ve iletilen verilen anında silinmesi, uygulamayı oldukça güvenli bir hale getirmektedir.

Threema Kullanım Ücretleri

Threema hem Android cihazlarda hem de IOS cihazlarda uygulama marketlerinden kolaylıkla indirilmektedir. Oldukça makul ücretlerle bu uygulama kullanılmaktadır. Her kullanıcın kendine ait bir ID’si olması ve hiçbir kişisel bilgi olmadan bu uygulamanın kullanılabilmesi pek çok noktadan kişilerin %100 anonim kalmasını sağlamaktadır.

Uygulama tüm bu imkanlarını oldukça uygun bir fiyatla sunması kişilerin Threema’ya yönlenmesini sağlamaktadır. Thremaa ücreti 2.99 dolarlık bir fiyatla karşımıza çıkmaktadır. Uygulama yalnızca birebir iletişim değil grup görüşmeleri için de imkân sağlamaktadır. Bununla birlikte her türlü veri paylaşımı da mesajlaşma üzerinden sağlanmaktadır. Gönderilebilen dosya boyutları rastlananın aksine 100 MB’a kadar çıkabilmektedir.  Aynı zamanda 20 dil desteği bulundurarak global bir uygulama olduğunu bizlere göstermektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Çalışkan, akıllı telefonunuz için çok az dinlenme vakti vardır. Bugün birçok profesyonel gibiyseniz, akıllı telefonları iş, oyun ve aradaki kişisel işlerin bir karışımı için...

Kripto Para

Gate.io borsasında listeye eklenen QTCON Coin hakkında merak edilenleri bu makalemizde inceleyeceğiz. Projenin lansman tarihi 2019 yılıdır. Aradan geçen sürede platform hızla geliştirilmiştir. Quiztok,...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...

Uygulama

Wordscapes, 10 milyondan fazla insanın oynadığı bağımlılık yaratan bir kelime avı oyunudur. Kelime bulma oyunları ve bulmacaları bir araya getiren bulmaca, kelime bağlama ve kelime...