İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

TikTok Kullanıcı Engelleme | Engel Listesi

TikTok kullanıcı engelleme nasıl yapılır? TikTok takipçi engelleme ne işe yarıyor? TikTok takipçi engelleme işlemi geri alınabilir mi? TikTok engelli takipçiler nerede bulunuyor? TikTok takipçi engeli nasıl kaldırılır?  

2018 yılında iPhone’larda en çok indirilen uygulama konumundaki TikTok her geçen gün kullanıcı sayısını hızla arttırmaya devam ediyor. TikTok uygulaması popülerliği artarken bizde yaşabilecek sorunlar ve kullanım kolaylığı sağlayabilecek konularda sizlere makalelerimizle destek vermeye çalışıyoruz.

TikTok uygulamasında sizi rahatsız eden yada görmek istemediğiiniz hesapları engelleyebilirsiniz. TikTok hesap engelleme oldukça basit bir işlemdir bu işlem  sonucuda engellediğiniz kullanıcılar ayrı bir bölümde listelenmektedir. TikTok engellenen kullanıcılar ” Engel Listem ” bölümünden daha sonra engellemeyi kaldırabilirsiniz. TikTok uygulamasında bir takipçinizi engellediğinizde artık gönderilerinize erişim sağlayamayacaktır. 

TikTok hesap engelleme nasıl oluyor?

Tiktok’ta birini engellemek istediğinizde basit bir kaç adımı takip etmeniz yeterli olacaktır. Özellikle sizi rahatsız eden hesapları tiktok engelle seçeneğini ile hızlıca görmezden gelebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Tiktok hesap engelleme:

 • Engellemek isteğiniz profile girin.
 • Sağ üstteki üç nokta simgesine tıklayın.
 • Seçeneklerden ” Engelle ” seçeneğini seçin.
 • Engelle? Kullanıcı Tik Tok’deki bilgilerinizi göremeyecek mesajını alacaksınız.
 • Onayla dediğinizde hesap engellenmiş olacaktır.

TikTok Engel Listemi nereden görebilirim? Engel kaldırma nasıl oluyor?

Tiktok’ta daha önce engellediğiniz hesapları liste haline görebilir, dilediğiniz zaman engelini kaldırabilirsiniz.

Tiktok engel kaldırma:

 • Engel listesini görmek için profilinize girin.
 • Sağ köşede üç nokta simegesine tıklayın.
 • Gizlilik Ayarları
 • Engel Listem
 • Açılan ekranda daha önce engellediğiniz kullanıcıların hesaplarnı liste halinde göreceksiniz. Tik Tok’da kullanıcı engelini bu menüden kaldırabilirsibiz. Engeli kaldırmak istediğiniz hesabın karşısındaki ” Engeli Kaldır ” seçeneğini kaldırdığınızda o hesabın engeli kalkacaktır. Yeniden bildirim almaya devam edeceksiniz.

TikTok hesap engelleme, TikTok hesap engeli kaldırma ve bildirim engelleme ile alakalı yaşadığınız sorunları bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

6 Yorum

6 Comments

 1. Celal

  Ağustos 30, 2018 at 10:46 am

  TikTok arkadaş dışında takipçi engelleme yapıyor mu beni takip eden birini engelleyebiliyor muyum? Bir daha gönderilerimi görmesini istemiyorum

  • Admin

   Ağustos 30, 2018 at 10:47 am

   Aynı yöntem ile TikTok takipçi engelleme yapabilirsin.

 2. tugba

  Aralık 6, 2018 at 9:31 am

  engellediğim bir kisi yi engel listemde göremiyorum rehber kişilerinde çıkıyor tıklandığında engelli olduğu yaziyor ama listemde görünmüyor neden

  • Delale

   Temmuz 21, 2020 at 3:35 am

   Ben engellendim o kisiyi bende engel amat ustiyorum o beni gizli takip ediyor ben goremiyom engelliyim bende engellemek istiyom ne yapabilirim

 3. irem

  Temmuz 2, 2019 at 11:19 pm

  bizim engellediğimiz kişi benim engellediğimi görüyor mu

  • EMRE ASLAN

   Temmuz 6, 2019 at 1:06 am

   Bildirim olarak engelleme eyleminde haber verilmiyor. Ancak profil ziyaretinde anlayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar