İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

TikTok’un Yeni Rakibi “Zynn” Nedir?

Kısa video formatının TikTok sayesinde popülerlikte zirveye ulaştığı günlerde TikTok’a yönelik alternatifler de ortaya çıkmaya devam ediyor.

Amerika’da bu hafta App Store’da lider konuma yükselen Çinli uygulama “Zynn” de bunlardan bir tanesi. Uygulamanın görsellerinden de anlaşılacağı üzere, TikTok ile aralarında oldukça büyük benzerlikler bulunuyor.

 

Uygulamanın mağaza sayfasında şu özellikler belirtiliyor:

  • Spontane ve heyecan verici kısa formatlı videoları keşfedin
  • Geniş müzik kütüphanesi, eğlenceli çıkartmalar ve efektler ile 15 saniyelik videolar oluşturun
  • Anılarınızı Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın
  • Toplulukta sizin gibi diğer insanlar ile tanışın

Neredeyse TikTok’un klonu olan uygulama peki neden şimdi yükselişe geçti?

Bunun ardında ise Zynn’i diğerlerinden ayıran davet ve ödül sistemi yatıyor. Zynn’in ödül sistemi şöyle işliyor: Kullanıcılar Zynn’de video izleyerek ve başkalarını uygulamaya davet ederek uygulama içinde veya hediye kartı olarak kullanabilecekleri para ödülleri kazanıyor. (Şimdilik sadece Amerika’daki kullanıcılar için.)

Ayrıca Zynn uygulamasının TikTok’un en büyük rakibi olan şirket tarafından da desteklendiği belirtiliyor. Zynn ve TikTok Çin’de sıkı rekabet halinde olsa da Zynn, Çin dışında faaliyet göstermeye yeni başladı. Buna bağlı olarak ödül dağıtma konusunda cömert davranan Zynn’in rekabeti kızıştıracağına şahit olabiliriz.

Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Şu anda uygulamanın başka ülkelerde ne zaman çıkacağına dair bir bilgi yer almıyor. Amerika’da Android ve iOS için çıkış yaptıktan sonra yükselişe geçen uygulama kullanıcılara para ödeyerek kullanıcı kitlesi inşa etmeyi amaçlıyor.

Halihazırda TikTok’un yoğun olarak kullanıldığı ülkemizde çıkış yaptığı takdirde büyük bir talep göreceği tartışmasız olan uygulamanın Türkiye’de çıkış yapması durumunda bu haberi güncelleyeceğiz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Sosyal medya uygulamalarından gelir elde etmek isteyenlerin en çok merak ettiği konular hediyelerin kaç para ettiğidir. Tiktok’da en çok merak edilen “hediye puanı hesaplama,...

HABER

2020 yılı sosyal medya uygulamaları için önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl oldu. Instagram’da 2020 yılında yeni bir çok gelişme yaşandı. Artık bir fotoğraf paylaşım...

Uygulama

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok yayıncıların ve takipçilerin ilgisini çekecek özellikleri platforma eklemeye devam ediyor. TikTok hediye gönderme seçeneği ile yayıncıları desteklemek için...

Çözüm

Kullanıcılar tarafından son zamanlarda en çok kullanılan video paylaşım uygulamaları arasında yer alan TikTok video uygulamalarının çoğunda olduğu gibi internet paketi düşmanı diyebiliriz. Tiktok...