İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Tinder Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tinder Nedir?

Tinder uygulaması bireylerin facebook hesapları üzerinden oturum açarak android ve ios işletim sistemli akıllı cihazlarında kullanabildikleri lokasyona göre çalışan sosyal bir flört arama ve eşleştirme programıdır. Kişiler beğendikleri profillere istek göndermiş oluyor ve kendisini eş olarak kabul edenlerle flört etmeye ya da sohbet arkadaşlığına başlıyor.

Kullanıcılar uygulamayı yükleyip Facebook ile eşleştirdikten sonra ki adım; Facebook profilinizden ve bilgilerinizden de faydalanarak etrafınızda flört için istek göndermek isteyeceğiniz diğer Tinder kullanıcılarını bulmak olacaktır. Tinder uygulamasında tercihlerinize göre, arayacağınız kullanıcıları yaş aralığı ve size ne kadar yakınlıkta olması gerektiğini km ölçüsü ile belirleyebilirsiniz.

Bu tercihlerin uygulanabilmesi için Tinder uygulamasının cihazınızın konum servisine erişimine izin vermiş olmanız gerekiyor. İstediğiniz bir mesafe belirttikten sonra, uygulamayı kullanan ve aradığınız kriterlere uygun profiller; kapak resimleri isim ve yaş bilgileri ile tek tek listelenmeye başlayacaktır.

Bu aşama uygulamanın en eğlenceli kısmı olabilir. Çünkü bu aşamada, profil resminlerine  bakarken ilginizi çekmiyorsa sola (NOPE) yada hoşlandınız ve flört etmek istiyorsanız sağa (LIKE) doğru parmağınızı sürükleyerek seçimlerinizi yapıyorsunuz. Tinder’de alt menüde gözüken kalp simgesine tıklayarak da beğendiğinizi belirtebilir ve onun da sizi kabul etmesini beklemeye başlarsınız.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Tinder’de beğendiğiniz profillerin resimlerini, en son ne zaman çevrimiçi olduğunu, izin vermiş ise İnstagram ve Facebook albümlerini de görebiliyorsunuz.

Tinder programı nedir? Sorusuna Tinder’ın cevabı: Tinder etrafındaki yeni ve ilginç insanlarla tanışmanın en eğlenceli yoludur. Beğenirsen sağa çek veya pas geçersen sola. Beğendiğin biri de seni beğenirse, bu bir eşleşme olur! Bir eşle sohbet et veya bir Anı tüm eşlerinle birden paylaşmak için fotoğraf çek. Kendi ifade etmenin ve arkadaşlarınla paylaşmanın yeni bir yoludur.” şeklinde tanımlamaktadır.

Tinder Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Facebook hesabıyla kolayca oturum açılabilen Tinder uygulaması, kullanışlı ara yüzüyle pek çok ülkeden sonra Türkiye’de de büyük bir ilgi gördü. Tinder kullanıcıları akıllı telefonundaki konum özelliği yardımıyla 2 ile 160 kilometre yakınındaki Tinder uygulaması kullanıcılarını mesafe, cinsiyet ve yaş gibi belirledikleri kriterlere göre eşleştirmektedir. Sonra ise arattırma sonuçlarındaki fotoğraflardan beğendiklerine kalp işaretini beğenmediklerine ise çarpı işaretini tıklayarak rahatlıkla tercihlerini belirtebiliyor. 

Kullanıcıların birbirleri ile iletişim kurmaları için iki tarafında birbirlerini uygulamada karşılıklı bir şekilde beğenmeleri gerekiyor. Siz bir kullanıcıyı beğendiğinizde karşı tarafa bildirim gönderilmiyor.  Eşleşme olabilmesi için diğer kullanıcının da sizi beğenmesi gerekiyor. İki tarafın da birbirini beğenmesinin ardından mesajlaşma ekranı açılıyor ve iki kullanıcıda sınırsız bir şekilde mesajlaşabiliyor.

Tinder’i akıllı cep telefonunuza ücretsiz olarak indirip, hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. İos ve Android işletim sistemli cihazlarda kullanılabilen uygulamanın Microsoft versiyonu şimdilik bulunmuyor. Desteklemeyen telefonlar için tinder apk uygulamasını internette bulabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Tinder, insanların çoğunun ilişki seçerken baktığı en temel özellik olan, görsellik üzerine kurulu bulunuyor. Profilinizde başka özellikleriniz ve kriterleriniz yazılı olsa da asıl etken nasıl göründüğünüzdür. Tinder eşleştirme ile mesaj mekanizmasının asıl cazip yönü ise: Siz bir kişiyi beğenmediğiniz sürece o kişi size mesaj atamıyor olmasıdır.

‎Tinder: Dating, Chat & Friends
‎Tinder: Dating, Chat & Friends
Tinder - flört ve arkadaşlık
Tinder - flört ve arkadaşlık
Developer: Tinder
Price: Free

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

Birine Twitter bağlantısı göndermek zorunda kalmadan, videoyu paylaşabilmeniz için Twitter’dan video kaydetmenin mümkün olup olmadığı bu yazımızda açıklıyoruz. Twitter video indir yada kaydet seçeneğini...

Çözüm

Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz online alışveriş sitelerinden bir tanesi Sahibinden.com’dur. Uygulamanın oldukça gelişmiş olması bazı kullanıcılara karmaşık geldiğinden ayarların yapılandırılması noktasında sorunlar yaşayan...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...