İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Torrent Gönderiliyor Ne Demek?

Torrent Gönderiliyor…

Torrent’le bilgisayarınıza bir dosya indirdiğiniz zaman gönderiliyor yazısı ekranda karşınıza çıkacaktır. Dosya indirme aşaması tamamlandığında da hala gönderiliyor yazısı ekranda görülebilir. Gönderiliyor yazısını çoğu kişi durdurur ve indirdiği dosyayı açar işlemlerine devam eder. Gönderiliyor yazısının ne olduğunu öğrenmek için yazının devamını okuyunuz. Torrent gönderiliyor yazısı neden sabit kalıyor?

Torrent sisteminin çalışma mantığı ile alakalı bir durum olarak karşımıza çıkar. Şöyle ki dosya sahiplerinin her biri aynı anda indiren başka bir kişiye gönderir dosyayı. Bu şekilde yük herkese eşit olarak paylaştırılır ve sistemde yoğunluk nedeni ile yavaşlama yaşanmamış olur. Durdurup upload etmeyebilirsiniz ya da bırakıp aynı şekilde açabilirsiniz dosyayı.

Torrent Gönderiliyor Nedir?

Gönderiliyor yazısını ekranda görmenizin nedeni torrent sistem mantığıyla alakalıdır. Bu mantığı kısaca açıklayacak olursak siz bir dosyayı indirirken başkalarının da rahatça indirebilmesi için sizin indirdiğiniz dosyalar torrent ağıyla paylaşılır ve diğer sistem kullanıcılarının da indirimine sunulur. Torrent ile bir dosya indirdiğinizde ‘gönderiliyor’u hemen durdurursanız diğer kullanıcıların indirmesine engel olmuş olursunuz. Bekleme alanına alarak arka planda diğer kullanıcıların da indirmesine fırsat tanıyabilirsiniz.

Torrent Nedir?

Favori filmlerinizden birini ultra hızlı indirmek, büyük dosyaları arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilmek ve çok sevdiğiniz büyük boyutlu bir oyunu hızlıca indirmek istiyor ve bunları aynı zamanda bunu ücretsiz olarak yapmak istiyorsanız bunun en kolay ve bilinen yolu: Torrent indirme yapmak olduğu için kullanıcıların çok sık kullandıkları bir yöntemdir. Büyük dosyaların indirilmesi daha önce uzun zaman gerektirirken torrent ile hızlı ve kısa zamanda yapılabilmektedir.  

İnternet tarihinin en mucizevi buluşlarından birisi olan torrent, Türkiye’de de oldukça yaygın bir sistem olarak bilinmektedir. İnternet içeriklerini daha ulaşılabilir bir hale getiren torrent, piyasada her ne kadar korsan veya yasa dışı dosya aktarımı için de kullanılmakta olsa da büyük verilerin transferinde çok önemli bir rol oynamaya devam etmektedir. Günümüzde internet ortamında kullanılan birçok torrent sitesi ve torrent programı mevcut. Biz bu yazıda torrent gönderiliyor yazısının ne anlama geldiğini ve ne yapmak gerektiğini anlatmış olduk.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Güncel torrent siteleri makalemizden en güncel torrentleri öğrenebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar