İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

TransferWise Nedir, Güvenilir Mi, Nasıl Kullanılır? – Rehber

TransferWise, kişilerin bankalar tarafından uygulanan yüksek ücretler olmadan yurt dışına güvenli bir şekilde para göndermelerini ve yurt dışından para almalarını sağlayan bir platformdur. TransferWise, kullandığı sistem sayesinde yurt dışına ucuz bir şekilde para gönderimini mümkün kılmaktadır. 

TransferWise Nedir?

TransferWise ile bir bankaya göre sekiz kat daha ucuz olacak şekilde para gönderebilirsiniz. Oldukça basit olan sistem tek bir uluslararası transfer işlemi gerçekleştirmek yerine iki farklı yerel transfer gerçekleştirerek, uluslararası transfer işlem ücretini büyük ölçüde azaltır. TransferWise yurt dışına ucuza para göndermenin en etkili yoludur.

Almanya’ya nasıl para gönderilir? Örnek olarak Almanya’ya Türkiye’den para göndermek istediğinizi varsayalım. Karşı tarafa 500€ göndermek istiyorsanız, öncelikle bu paranın ‘Türk Lirası’ karşılığını TransferWise’ın Türkiye’deki banka hesabına yollarsınız. TransferWise transfer işlemini Almanya’daki banka hesabından gerçekleştirir ve alıcıya parayı Euro olarak transfer eder.

Böylece para aslında ülkenin dışına çıkmaz ve uluslararası transfer işlem ücretlerinden kaçınılmış olur.

Advertisement. Scroll to continue reading.

TransferWise Transfer Ücretleri

TransferWise diğer seçeneklere kıyasla oldukça uygun bir şekilde para transferi sağlamaktadır. Örnek olarak Almanya’ya 1000 TRY gönderdiğiniz durumda işlem ücreti 16.92₺ olacaktır. Ancak ilk para transferinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, bu bağlantıdan üye olabilirsiniz. (3500 TL’ye kadar olan para transferlerinde geçerlidir.)

Ayrıca kur dönüştürme işlemi güncel kur üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sürpriz olarak farklı bir kur değeri ile karşılaşmazsınız.

TransferWise Güvenilir Mi?

TransferWise, büyük bankaları denetleyen Finansal Davranış Kurumu tarafından denetlenmektedir. Ayrıca dolandırıcılığa ve kara para aklama suçlarına karşı kullanıcılarının kimliğini kanunen doğrulamak zorundadır.

Şu ana kadar tarafımızca gerçekleştirilen transfer işlemlerinin hepsi başarılı bir şekilde karşı tarafa aktarılmıştır.

 TransferWise Nasıl Kullanılır?

NOT: İlk para transferinizi işlem ücreti ödemeden gerçekleştirmek için bu bağlantıdan TransferWise’a üye olabilirsiniz. Kampanya dahilinde bu bağlantı ile platforma üye olduğunuz durumda ilk para transferiniz ücretsiz olarak gerçekleştirilir. (3500 TL’ye kadar olan para transferlerinde geçerlidir)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Not-2: Kimliğinizi doğrulamak için TransferWise sizden kimliğinizin ön ve arka fotoğrafını talep edebilir. Bu bilgiler kara para aklama ve dolandırıcılık suçlarına karşı tamamen kanuni bir zorunluluk olarak talep edilmektedir.

  • İlk seçeneğe göndermek istediğiniz miktarı Türk Lirası cinsinden girmelisiniz. Aşağıda ise bu miktarın karşılığı olan ve karşı tarafa aktarılacak döviz miktarını görebilirsiniz.
  • Daha sonra “Devam Et” seçeneğine tıklayarak alıcının bilgilerini girin.

  • Alıcının bilgilerini girdikten sonra transfer bilgilerinizi inceleyebileceğiniz bir ekran karşınıza çıkacak. Bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra kullanım şartlarını kabul ederek devam edin.

  • Sonrasında ise bu miktarı ödeme yönteminizi seçebilirsiniz. Hangi bankacılık servisini kullanıyorsanız bunu seçerek devam edin.

NOT: Aşağıdaki resimde bulunan bilgiler sizin için farklı olacaktır.

NOT: Hesap sizin adınıza olmalıdır, aksi taktirde işlem gerçekleştirilmez.

  • Transferin en önemli kısmı ise burası. Belirtilen miktarı TransferWise’ın bilgilerini paylaştığı banka hesabına yollamanız gerekiyor.
  • Kullandığınız bankanın internet bankacılığı sitesine giderek para transferi işlemlerine gidin.
  • Alıcı Adına TransferWise sayfasında yer alan “Alacaklı Adı” altındaki ismi yazın. 
  • IBAN numarası olarak TransferWise’ın belirttiği IBAN adresini girin.
  • Açıklama kısmına TransferWise ekranında bulunan “Bu referansı kullanın” sekmesi altındaki yazıyı yazın. 
  • Transfer işlemini gerçekleştirdikten sonra TransferWise sayfasında “Banka transferini yaptım” seçeneğini seçin.

Yapmanız gerekenler bu kadar. TransferWise parayı teslim aldığı zaman işlemlere başlayarak transfer işleminizi gerçekleştirecektir. Transfer işlemleri genellikle aynı gün içinde gerçekleşmektedir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar